Race schedule: WTMC-TAKA Regatta
This is the race schedule for the 2017 WTMC-TAKA Regatta.
Saturday, 21st October 2017
Alpha | Time | Event | Sponsor | Division | |
---|---|---|---|---|---|
A | 08:00 | 1 | B U18 8+ heat |
Race: 1 | |
B | 08:04 | 2 | G U16 2X division |
Pyro Co Fireworks | Race: 1 |
C | 08:08 | Race: 2 | |||
D | 08:12 | Race: 3 | |||
E | 08:16 | 3 | B U17 4+ division |
Race: 1 | |
F | 08:20 | Race: 2 | |||
G | 08:24 | 4 | W Opn 2- division |
Race: 1 | |
H | 08:29 | 5 | W Nov 4X+ division |
Race: 1 | |
I | 08:34 | Race: 2 | |||
J | 08:39 | Race: 3 | |||
K | 08:43 | 6 | G U17 1X division |
ALU Installation Ltd | Race: 1 |
L | 08:47 | Race: 2 | |||
M | 08:51 | Race: 3 | |||
N | 08:55 | 7 | W Clb 2- division |
Race: 1 | |
O | 08:59 | 8 | M Opn 2- division |
Race: 1 | |
P | 09:03 | Race: 2 | |||
Q | 09:07 | Race: 1 | |||
R | 09:11 | 9 | B U16 2X division |
Hawthorne family | Race: 1 |
S | 09:15 | Race: 2 | |||
T | 09:19 | Race: 3 | |||
U | 09:23 | 10 | G U16 4+ division |
Race: 1 | |
V | 09:27 | 11 | M Clb 2- division |
Race: 1 | |
W | 09:31 | 12 | W Opn 4X- division |
Race: 1 | |
X | 09:36 | 13 | B U15 4X+ division |
Race: 1 | |
Y | 09:41 | Race: 2 | |||
Z | 09:45 | 14 | M Int 4X+ division |
Greaves Fmaily | Race: 1 |
A | 09:49 | 15 | G U17 8+ division |
Race: 1 | |
B | 09:54 | 16 | G U15 8+ division |
Race: 1 | |
C | 09:59 | Race: 2 | |||
D | 10:03 | 17 | B U18 4X+ division |
Race: 1 | |
E | 10:07 | Race: 2 | |||
F | 10:11 | 18 | M Clb 4X- division |
Race: 1 | |
G | 10:15 | 19 | B U17 1X division |
Race: 1 | |
H | 10:19 | 20 | G U18 1X division |
Michael Hawthorne | Race: 1 |
H | 21 | W Clb 1X division |
Race: 1 | ||
I | 10:23 | 23 | B U16 4X+ division |
Antoinette's High Tea & Cake Shop | Race: 1 |
J | 10:27 | Race: 2 | |||
K | 10:31 | Race: 3 | |||
L | 10:35 | 24 | M Opn 1X division |
Race: 1 | |
M | 10:39 | Race: 1 | |||
N | 10:44 | 25 | B U15 8+ division |
Greaves Fmaily | Race: 1 |
O | 10:48 | 26 | M Int 4+ division |
Pyro Co Fireworks | Race: 1 |
P | 10:53 | 27 | W Nov 4+ division |
Race: 1 | |
Q | 10:58 | Race: 2 | |||
R | 11:02 | 28 | B U17 4X+ division |
Race: 1 | |
S | 11:06 | Race: 2 | |||
T | 11:10 | 29 | G U16 8+ division |
Race: 1 | |
U | 11:14 | 30 | B U18 4+ division |
Race: 1 | |
V | 11:18 | Race: 2 | |||
W | 11:22 | 31 | M Clb 4+ division |
Race: 1 | |
X | 11:26 | 32 | G U18 4+ division |
FR8 Logistics | Race: 1 |
Y | 11:30 | 33 | W Clb 4+ division |
Race: 1 | |
Z | 11:34 | 34 | W Opn 1X division |
Race: 1 | |
A | 11:38 | 35 | M Opn 4X- division |
Race: 1 | |
B | 11:42 | 36 | G U17 2X division |
Race: 1 | |
C | 11:46 | Race: 2 | |||
D | 11:51 | 37 | M Nov 4+ division |
Samuel Kafiar | Race: 1 |
E | 11:56 | Race: 2 | |||
F | 12:00 | 38 | B U16 4+ division |
Race: 1 | |
G | 12:04 | Race: 2 | |||
H | 12:08 | 39 | Opn 1X division |
Race: 1 | |
I | 12:13 | 40 | G U15 4X+ division |
Race: 1 | |
J | 12:18 | Race: 2 | |||
K | 12:22 | 41 | W Int 4X+ division |
Race: 1 | |
L | 12:26 | 42 | G U16 1X division |
Race: 1 | |
M | 12:30 | Race: 2 | |||
N | 12:34 | 43 | G U17 4+ division |
Race: 1 | |
O | 12:38 | 44 | G U18 2X division |
Bev Grinter - Marriage Celebrant | Race: 1 |
P | 12:42 | 45 | B U18 2X division |
Race: 1 | |
Q | 12:46 | Race: 2 | |||
R | 12:50 | Race: 3 | |||
S | 12:54 | 46 | M Clb 2X division |
Race: 1 | |
T | 12:59 | 47 | B U15 4+ division |
Race: 1 | |
U | 13:04 | Race: 2 | |||
V | 13:08 | 48 | W Clb 2X division |
Race: 1 | |
W | 13:37 | 49 | B U16 1X division |
Pyro Co Fireworks | Race: 1 |
X | 13:41 | Race: 2 | |||
Y | 13:45 | 50 | M Opn 2X division |
Race: 1 | |
Z | 13:49 | 51 | G U16 4X+ division |
Race: 1 | |
A | 13:53 | Race: 2 | |||
B | 13:57 | 52 | B U17 8+ division |
Race: 1 | |
C | 14:01 | Race: 2 | |||
D | 14:05 | 53 | W Opn 2X division |
Race: 1 | |
E | 14:10 | 54 | M Nov 4X+ division |
Race: 1 | |
F | 14:15 | Race: 2 | |||
G | 14:20 | 55 | W Nov 8+ division |
Race: 1 | |
H | 14:25 | Race: 2 | |||
I | 14:29 | 56 | B U16 8+ division |
Race: 1 | |
J | 14:33 | Race: 2 | |||
K | 14:37 | 57 | G U18 4X+ division |
Race: 1 | |
L | 14:41 | 58 | W Clb 4X- division |
Race: 1 | |
M | 14:45 | 59 | M Opn 4- division |
Race: 1 | |
N | 14:49 | 60 | W Opn 4- division |
Race: 1 | |
O | 14:53 | 61 | B U18 1X division |
Race: 1 | |
P | 14:57 | Race: 2 | |||
Q | 15:01 | 62 | M Clb 1X division |
Pilisi family | Race: 1 |
R | 15:06 | 63 | G U15 4+ division |
Race: 1 | |
S | 15:10 | 64 | W Int 4+ division |
Race: 1 | |
T | 15:14 | 65 | B U17 2X division |
Race: 1 | |
U | 15:18 | Race: 2 | |||
V | 15:23 | 66 | M Nov 8+ division |
Race: 1 | |
W | 15:27 | 67 | G U17 4X+ division |
Race: 1 | |
X | 15:31 | 69 | W Opn 8+ division |
Race: 1 | |
Y | 15:35 | 70 | G U18 8+ division |
Race: 1 | |
Z | 15:39 | 71 | M Opn 8+ division |
Hawthorne family | Race: 1 |
A | 15:43 | 1 | B U18 8+ final |
Race: A |
This regatta provides for recognition of more than one class within an event. You can swap to an expanded version of the schedule, which shows the various classes. Because an event can cover several classes the event class code listed here is a 'common denominator' class.