Saturday, 20th October 2018

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8
A 07:50 72 B U18 8+
heat
Race: 1 RPCA1 SKEC1 NSHC11NSHC11 AKGC1 SKEC2 SCR: RPCA2
B 08:14 2 G U16 2X
division
Race: 1 TAKA1 WTMC1 MTAL1MTAL1 MERC1 NSHC21NSHC21 SKEC1 AKLC51AKLC51 MACL1MACL1
C 08:18 2 G U16 2X
division
Race: 2 MTAL3MTAL3 NSHC22NSHC22 TAKA2 MERC2 MTAL2MTAL2 SKEC2 NSHC23NSHC23
D 08:22 3 B U17 4+
division
Race: 1 SKEC1 GLDW1GLDW1 KGCA1 MACL1MACL1 TAKA1 AKGC1
E 08:26 3 B U17 4+
division
Race: 2 SKEC4 AKGC3 GLDW2GLDW2 SKEC3 AKGC2 SKEC2
F 08:30 4S W Snr 2-
division
Race: 1 SCR: WESC1 WESC2 SCR: AKLC21SCR: AKLC21
F   4O W Opn 2-
division
Race: 1 RPCA1 RPCA3 SCR: RPCA2
G 08:37 5 W Nov 4X+
division
Race: 1 WTMC1 NSHC21NSHC21 COMC1 NSHC1 TAKA1 SKEC1 MERC1
H 08:44 5 W Nov 4X+
division
Race: 2 NSHC2 TAKA2 MERC2 SKEC2 TAKA3
I 08:48 6 G U17 1X
division
Race: 1 GLDW1GLDW1 NSHC22NSHC22 NSHC1 MERC1 WREC1 MACL1MACL1 SCR: TAKA1
J 08:52 6 G U17 1X
division
Race: 2 NSHC2NSHC2 NSHC23NSHC23 NSHC24NSHC24 TAKA3 NSHC3NSHC3 TAKA2 GLDW2GLDW2
K 08:56 7 W Clb 2-
division
Race: 1 KGCA1 NSHC21NSHC21
L 09:00 8S M Snr 2-
division
Race: 1 WESC1 AKGC1 KGCA1 WESC2
M 09:04 8O M Opn 2-
division
Race: 1 SCR: RPCA2SCR: RPCA2 RPCA4 NSHC1 AKGC2 RPCA1 NSHC3 RPCA3RPCA3 NSHC2
N 09:08 9 B U16 2X
division
Race: 1 GLDW1 MACL1MACL1 MTAL1MTAL1 TAKA1 WTMC1 AKLC51AKLC51 MERC1 AKGC1
O 09:12 9 B U16 2X
division
Race: 2 MACL2 TAKA2 GLDW2 MTAL2MTAL2 WTMC2 AKGC2 GLDW3 AKLC52AKLC52
P 09:16 10 G U16 4+
division
Race: 1 MTAL1MTAL1 AKLC51AKLC51 SKEC1 GLDW1 AKLC22 AKLC21AKLC21 MACL1MACL1
Q 09:20 11 M Clb 2-
division
Race: 1 NSHC2 WESC1 GLDW1GLDW1 NSHC1 AKGC1 GLDW2
R 09:24 12S W Snr 4X-
division
Race: 1 WESC1
R   12O W Opn 4X-
division
Race: 1 NSHC1
S 09:31 13 B U15 4X+
division
Race: 1 KGCA1 NSHC11NSHC11 GLDW1 KGCA2 TAKA1 MTAL1MTAL1 COMC1
T 09:38 13 B U15 4X+
division
Race: 2 GLDW2 TAKA3 NSHC13NSHC13 KGCA3 NSHC12NSHC12 TAKA4 TAKA2
U 09:42 14 M Int 4X+
division
Race: 1 AKLC51AKLC51 MERC1 SKEC1 NSHC1 WTMC2 NSHC2
V 09:46 15 G U17 8+
division
Race: 1 RPCA2RPCA2 SKEC1 RPCA1 NSHC21NSHC21 AKLC21AKLC21
W 09:50 15 G U17 8+
division
Race: 2 NSHC22NSHC22 RPCA3 SKEC2 AKLC22AKLC22 RPCA4
X 09:57 16 G U15 8+
division
Race: 1 NSHC21NSHC21 GLDW1 TAKA1 AKLC51AKLC51 MERC1 NSHC22NSHC22 AKLC21AKLC21 MTAL1MTAL1
Y 10:01 17 B U18 4X+
division
Race: 1 AKGC4 SKEC1 AKGC1 KGCA2 AKGC2 KGCA1 AKGC3
Z 10:05 18 M Clb 4X-
division
Race: 1 WESC1
A 10:09 19 B U17 1X
division
Race: 1 WTMC1WTMC1 WTMC2WTMC2 MACL1MACL1 MTAL1MTAL1 AKLC51AKLC51 TAKA1 AKLC1
B 10:13 20 G U18 1X
division
Race: 1 GLDW1GLDW1 MACL1MACL1 MERC1 TAKA1 KGCA1 NSHC21NSHC21 WREC1 NSHC22NSHC22
C 10:17 20 G U18 1X
division
Race: 2 GLDW2GLDW2 NSHC23NSHC23 KGCA2 MACL2MACL2 GLDW4GLDW4 GLDW3GLDW3 NSHC3NSHC3
D 10:21 21 W Clb 1X
division
Race: 1 WESC1 WESC3 WTMC1WTMC1 SCR: WESC4
WESC2
E 10:25 23 B U16 4X+
division
Race: 1 NSHC11NSHC11 AKGC1 TAKA1 AKLC51AKLC51 GLDW1 KGCA1 MACL1 MERC1
F 10:29 23 B U16 4X+
division
Race: 2 MTAL1MTAL1 NSHC13NSHC13 GLDW2 SCR: AKGC2 NSHC12NSHC12 KGCA2 KGCA3
G 10:33 24S M Snr 1X
division
Race: 1 WESC1 MERC1 WESC2
H 10:37 24O M Opn 1X
division
Race: 1 TAKA1 NSHC1 RPCA4RPCA4 NSHC2 RPCA5RPCA5 RPCA2RPCA2 RPCA3RPCA3 RPCA1RPCA1
I 10:44 25 B U15 8+
division
Race: 1 AKGC1 KGCA1 KGCA2 NSHC11NSHC11 GLDW1 TAKA1 NSHC12NSHC12 MERC1
J 10:48 26 M Int 4+
division
Race: 1 AKLC51AKLC51 NSHC2 WTMC1 NSHC1
K 10:55 27 W Nov 4+
division
Race: 1 TAKA1 GLDW1 NSHC1 COMC1 NSHC21NSHC21
L 11:02 27 W Nov 4+
division
Race: 2 NSHC2 AKLC51AKLC51 WTMC1 NSHC22NSHC22
M 11:06 28 B U17 4X+
division
Race: 1 KGCA1 WTMC1 AKGC1 GLDW1GLDW1 SKEC1
N 11:10 28 B U17 4X+
division
Race: 2 GLDW2GLDW2 AKGC2 KGCA2 MACL1MACL1 SKEC2
O 11:14 29 G U16 8+
division
Race: 1 MTAL1MTAL1 SKEC1 AKLC21AKLC21 NSHC21NSHC21 MTAL2MTAL2 AKLC22AKLC22
P 11:18 30 B U18 4+
division
Race: 1 KGCA1 RPCA1 AKGC2 SKEC1 AKGC3 AKGC1 SCR: KGCA2
P   31 M Clb 4+
division
Race: 1 NSHC1
Q 11:22 32 G U18 4+
division
Race: 1 AKLC21AKLC21 AKLC22AKLC22
Q   33 W Clb 4+
division
Race: 1 WESC1 NSHC1
R 11:26 34S W Snr 1X
division
Race: 1 WESC1
R   34O W Opn 1X
division
Race: 1 RPCA1RPCA1 SCR: RPCA2SCR: RPCA2
NSHC1
NSHC2 TAKA1 NSHC3
S 11:30 35S M Snr 4X-
division
Race: 1 WESC1
S   35O M Opn 4X-
division
Race: 1 RPCA1 NSHC1 RPCA2
T 11:34 36 G U17 2X
division
Race: 1 TAKA1 SKEC1 MERC1 GLDW1 MACL1MACL1 NSHC21NSHC21
U 11:38 36 G U17 2X
division
Race: 2 GLDW2GLDW2 SKEC2 MERC2 NSHC22NSHC22 MACL2MACL2
V 11:45 37 M Nov 4+
division
Race: 1 AKLC51AKLC51 MTAL1MTAL1 GLDW1 COMC1 MERC1 TAKA1
W 11:52 37 M Nov 4+
division
Race: 2 NSHC12NSHC12 MTAL2MTAL2 MERC2 AKGC1 NSHC11NSHC11 AKLC52AKLC52
X 11:56 38 B U16 4+
division
Race: 1 NSHC11NSHC11 SKEC1 GLDW1 AKLC51AKLC51 AKGC1 TAKA1
Y 12:00 38 B U16 4+
division
Race: 2 NSHC13NSHC13 SKEC2 NSHC12NSHC12 NSHC14NSHC14 GLDW2
Z 12:07 40 G U15 4X+
division
Race: 1 COMC1 GLDW1 TAKA1 MERC1 NSHC21NSHC21 SKEC1
A 12:14 40 G U15 4X+
division
Race: 2 SKEC2 MERC2 TAKA2 NSHC22NSHC22
B 12:18 41 W Int 4X+
division
Race: 1 WTMC1 NSHC1 MERC1
C 12:22 42 G U16 1X
division
Race: 1 MERC1 NSHC21NSHC21 TAKA1 MTAL1MTAL1
D 12:26 43 G U17 4+
division
Race: 1 SCR: RPCA2 NSHC21NSHC21 AKLC22 SKEC1 NSHC22NSHC22 AKLC21AKLC21 RPCA1RPCA1
E 12:30 44 G U18 2X
division
Race: 1 NSHC21NSHC21 MERC1 GLDW1GLDW1 TAKA1 KGCA1 MACL1MACL1
F 12:34 44 G U18 2X
division
Race: 2 GLDW2GLDW2 KGCA3 KGCA2 GLDW3GLDW3
G 12:38 45 B U18 2X
division
Race: 1 KGCA1 MERC1 GLDW1GLDW1 AKGC1 AKLC51AKLC51 WTMC1 TAKA1
H 12:42 45 B U18 2X
division
Race: 2 MTAL1MTAL1 AKGC2 GLDW2 SKEC1 KGCA2 MACL1MACL1
I 12:46 45 B U18 2X
division
Race: 3 AKGC5 KGCA4 AKGC4 MERC2 AKGC3 KGCA3
J 12:50 46 M Clb 2X
division
Race: 1 NSHC1 WESC1
K 12:57 47 B U15 4+
division
Race: 1 MERC1 AKGC1 TAKA1 MTAL1MTAL1
L 13:04 47 B U15 4+
division
Race: 2 NSHC13NSHC13 MERC2 AKLC51AKLC51 NSHC12NSHC12 NSHC11NSHC11
M 13:38 48 W Clb 2X
division
Race: 1 NSHC1 WREC1 WESC1
N 13:42 49 B U16 1X
division
Race: 1 GLDW1 MTAL2MTAL2 MTAL1MTAL1 WTMC1 NSHC11NSHC11 TAKA1 GLDW2GLDW2
O 13:46 50S M Snr 2X
division
Race: 1 SCR: AKGC4
AKGC2
WESC1 AKGC1 AKGC5 AKGC3
P 13:50 50O M Opn 2X
division
Race: 1 RPCA1 NSHC1 RPCA2 SCR: RPCA3 GLDW1GLDW1
Q 13:54 51 G U16 4X+
division
Race: 1 NSHC21NSHC21 TAKA1 AKLC51AKLC51 MTAL1MTAL1 SKEC1 GLDW1 MACL1MACL1
R 13:58 52 B U17 8+
division
Race: 1 RPCA2 AKGC1 RPCA1 SKEC1 NSHC11NSHC11
S 14:02 53S W Snr 2X
division
Race: 1 WREC1 WESC1
S   53O W Opn 2X
division
Race: 1 NSHC1 NSHC2 RPCA1
T 14:09 54 M Nov 4X+
division
Race: 1 COMC1 GLDW1 KGCA1 TAKA1 AKGC1 MTAL1MTAL1
U 14:16 54 M Nov 4X+
division
Race: 2 KGCA2 AKGC3 AKGC2 TAKA2 KGCA3
V 14:23 55 W Nov 8+
division
Race: 1 NSHC21NSHC21 NSHC1 MERC1 TAKA1 AKLC51AKLC51
W 14:30 55 W Nov 8+
division
Race: 2 GLDW1 WTMC1 AKLC21AKLC21 NSHC22NSHC22
X 14:34 56 B U16 8+
division
Race: 1 SKEC1 MTAL1MTAL1 KGCA1 AKGC1 NSHC12NSHC12 NSHC11NSHC11 AKLC51AKLC51
Y 14:38 57 G U18 4X+
division
Race: 1 GLDW2GLDW2 MERC2 KGCA1 NSHC21NSHC21 MERC1 MACL1MACL1 GLDW1GLDW1
Z 14:42 58 W Clb 4X-
division
Race: 1 WESC1 WTMC1
A 14:46 59S M Snr 4-
division
Race: 1 WESC2 WESC1
A   59O M Opn 4-
division
Race: 1 RPCA2 NSHC2 RPCA1 NSHC1
B 14:50 60S W Snr 4-
division
Race: 1 AKLC21AKLC21 WESC1 AKLC22AKLC22
B   60O W Opn 4-
division
Race: 1 RPCA1
C 14:54 61 B U18 1X
division
Race: 1 MACL1MACL1 MTAL1MTAL1 AKGC1 GLDW1 KGCA1 TAKA1 SKEC1
D 14:58 61 B U18 1X
division
Race: 2 KGCA2 MACL2MACL2 MERC1 GLDW2GLDW2 AKGC2 AKLC51AKLC51 AKLC1
E 15:02 61 B U18 1X
division
Race: 3 KGCA6 KGCA4 AKGC3 KGCA5 AKGC4 KGCA3
F 15:06 62 M Clb 1X
division
Race: 1 WESC2 NSHC2 NSHC1 WESC1
G 15:13 63 G U15 4+
division
Race: 1 TAKA2 COMC1 TAKA1 NSHC22NSHC22 NSHC21NSHC21 AKLC51AKLC51 MTAL1MTAL1
H 15:17 64 W Int 4+
division
Race: 1 NSHC21NSHC21 NSHC1
I 15:21 65 B U17 2X
division
Race: 1 MACL1MACL1 GLDW1GLDW1 TAKA1 RPCA2RPCA2 SKEC1 RPCA1RPCA1 AKGC1 MERC1
J 15:25 65 B U17 2X
division
Race: 2 RPCA6RPCA6 MTAL1MTAL1 RPCA5 SCR: RPCA4SCR: RPCA4 KGCA1 RPCA3RPCA3 SKEC2
K 15:29 65 B U17 2X
division
Race: 3 WTMC3 AKGC2 WTMC2WTMC2 MERC2 KGCA2 MTAL2MTAL2 SKEC3
L 15:36 66 M Nov 8+
division
Race: 1 GLDW1 MTAL1MTAL1 AKLC51AKLC51 NSHC11NSHC11 AKGC1
M 15:43 66 M Nov 8+
division
Race: 2 MERC1 AKGC2 TAKA1 NSHC12NSHC12
N 15:47 67 G U17 4X+
division
Race: 1 SCR: TAKA1
MACL1MACL1
GLDW1 SKEC1 RPCA1
O 15:51 69S W Snr 8+
division
Race: 1 WESC1
P 15:55 70 G U18 8+
division
Race: 1 SKEC1 MERC1 NSHC21NSHC21 AKLC21AKLC21 AKLC23AKLC23 NSHC22NSHC22 AKLC22AKLC22
Q 15:59 71C M Clb 8+
division
Race: 1 NSHC1 AKGC1
Q   71S M Snr 8+
division
Race: 1 WESC1 AKGC2
Q   71O M Opn 8+
division
Race: 1 AKGC3 RPCA1 NSHC1
R 16:03 72 B U18 8+
final
Race: A AKGC1 SKEC2 SKEC1 NSHC11NSHC11 RPCA1

You can swap to a collapsed version of the daysheet, which combines the various classes for an event.

User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.