You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2020, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: WTMC-TAKA Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: result (NRR)
Crew
#1
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Event
13
B U15 4X+
Sponsored by: Phd Construction
Crew
#1
KGCA
Hugo Caughey (stroke), Jack Trusler, Crue Ellis-Williams, Freddie Forsythe + Charles Couillault (cox)
Coached by: Sebastian Eggermont
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: result (NRR)
Event
13
B U15 4X+
Sponsored by: Phd Construction
Crew
#2
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Event
13
B U15 4X+
Sponsored by: Phd Construction
Crew
#3
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Event
17
B U18 4X+
Sponsored by: Aline Larkins Memorial Race
Crew
#1
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Event
17
B U18 4X+
Sponsored by: Aline Larkins Memorial Race
Crew
#2
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#2
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 6th
Event
23
B U16 4X+
Sponsored by: Quantum Growth
Crew
#1
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Event
23
B U16 4X+
Sponsored by: Quantum Growth
Crew
#2
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th
Event
23
B U16 4X+
Sponsored by: Quantum Growth
Crew
#3
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 6th (DSQ)
Event
25
B U15 8+
Sponsored by: Phd Construction
Crew
#1
KGCA
Mataia Cotterill (stroke), William Olde, Nick Goodwin, Cole Barfoot, Jack Mitchell, Winston Yan, Eddie Holdsworth, Aden Urwin + James Chapman (cox)
- Click to expand crew ⇨
- Boat variation: B U15 8X+
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Event
25
B U15 8+
Sponsored by: Phd Construction
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#1
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#2
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 5th
Crew
#1
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#2
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#3
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th
Crew
#1
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#3
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 1st
Crew
#4
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 6th (DNS)
Event
54
M Nov 4X+
Sponsored by: Jones family
Crew
#1
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Event
54
M Nov 4X+
Sponsored by: Jones family
Crew
#2
KGCA
Mason Chadfield (stroke), Georg Dalgleish, Charles Thomas, Baxter McGillivray + Charles Couillault (cox)
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Event
54
M Nov 4X+
Sponsored by: Jones family
Crew
#3
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#1
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#1
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#1
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#2
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#3
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 1st
Crew
#4
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 6th (DNS)
Crew
#5
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 5th
Crew
#6
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 3rd
Event
65
B U17 2X
Sponsored by: Junior Hawthornes
Crew
#1
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 5th
Event
65
B U17 2X
Sponsored by: Junior Hawthornes
Crew
#2
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 4th
You can swap to a collapsed version of the results, which combines the various classes for an event.
Social