You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2020, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: WTMC-TAKA Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
TAKA
Coached by: Eric Verdonk & Epernay Norman
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 1: result (NRR)
Crew
#2
TAKA
Coached by: Eric Verdonk & Epernay Norman
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 2: result (NRR)
Crew
#1
TAKA
Coached by: Eric Verdonk & Epernay Norman
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 1: result (NRR)
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 1: result (NRR)
Crew
#2
TAKA
Coached by: Epernay Norman
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#3
TAKA
Coached by: Epernay Norman
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 2: result (NRR)
Crew
#2
TAKA
Coached by: Mike Tolhurst & Epernay Norman
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 5th
Crew
#3
TAKA
Coached by: Mike Tolhurst & Epernay Norman
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 7th
Event
9
B U16 2X
Sponsored by: Davey family
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Riepen & Epernay Norman
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Event
9
B U16 2X
Sponsored by: Davey family
Crew
#2
TAKA
Coached by: Adrian Riepen & Epernay Norman
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 7th
Event
13
B U15 4X+
Sponsored by: Phd Construction
Crew
#1
TAKA
Coached by: Kevin Herbison & Epernay Norman
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Event
13
B U15 4X+
Sponsored by: Phd Construction
Crew
#2
TAKA
Coached by: Kevin Herbison & Epernay Norman
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th
Event
13
B U15 4X+
Sponsored by: Phd Construction
Crew
#3
TAKA
Coached by: Kevin Herbison & Epernay Norman
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 6th
Event
13
B U15 4X+
Sponsored by: Phd Construction
Crew
#4
TAKA
Coached by: Kevin Herbison & Epernay Norman
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 7th
Event
16
G U15 8+
Sponsored by: Annette Montgomery Memorial
Crew
#1
TAKA
Emma Taylor (stroke), Isabella Foster, Annabelle Knowles, Ella Ryan, Anna Stuart, Daisy Butcher, Imogen Butcher, Karin Kozuka + Jessica Hamlin (cox)
Coached by: Epernay Norman
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
TAKA
Coached by: Eric Verdonk
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
TAKA
Coached by: Mike Tolhurst
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Event
23
B U16 4X+
Sponsored by: Quantum Growth
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Riepen
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
TAKA
Coached by: Eric Verdonk
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Event
25
B U15 8+
Sponsored by: Phd Construction
Crew
#1
TAKA
Connor Bacchus (stroke), Harrison Toxopeus, Ben Broatch, Gabriel Jacobi-Campos, Nicholas Mansell, Sam Mohns, Benji Witters, Max Wilson + Kiara Ibarraran (cox)
Coached by: Adrian Riepen & Eric Verdonk
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
TAKA
Coached by: Eric Verdonk & Mike Tolhurst
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 1: result (NRR)
Crew
#1
TAKA
Coached by: Mike Tolhurst & Epernay Norman
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Event
37
M Nov 4+
Sponsored by: The Knackered Rower
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Riepen
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Riepen & Eric Verdonk
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Event
40
G U15 4X+
Sponsored by: Knowles family
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman & Eric Verdonk
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Event
40
G U15 4X+
Sponsored by: Knowles family
Crew
#2
TAKA
Coached by: Epernay Norman
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Event
42
G U16 1X
Sponsored by: Aline Larkins Memorial Race
Crew
#1
TAKA
Coached by: Eric Verdonk
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
TAKA
Coached by: Mike Tolhurst
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
TAKA
Coached by: Eric Verdonk
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Riepen
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Event
49
B U16 1X
Sponsored by: Davey family
Crew
#1
TAKA
Coached by: Eric Verdonk
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Event
51
G U16 4X+
Sponsored by: Aline Larkins Memorial Race
Crew
#1
TAKA
Coached by: Eric Verdonk
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Event
54
M Nov 4X+
Sponsored by: Jones family
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Riepen
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Event
54
M Nov 4X+
Sponsored by: Jones family
Crew
#2
TAKA
Coached by: Eric Verdonk
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th
Crew
#1
TAKA
Nicolette Grant (stroke), Ngaio Thomsen, Noemi Barbieri, Karin Kozuka, Skye Lang, Tataiarangi Baker, Olivia Wilson, Kira Sharrock + Te Amo Crow (cox)
Coached by: Eric Verdonk
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
TAKA
Coached by: Eric Verdonk
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Event
63
G U15 4+
Sponsored by: Annette Montgomery Memorial
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Event
63
G U15 4+
Sponsored by: Annette Montgomery Memorial
Crew
#2
TAKA
Coached by: Epernay Norman
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Event
65
B U17 2X
Sponsored by: Junior Hawthornes
Crew
#1
TAKA
Coached by: Eric Verdonk
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Event
66
M Nov 8+
Sponsored by: Harrisons Group
Crew
#1
TAKA
Keegan Bull (stroke), Harrison Toxopeus, Stanley Alderson, Charlie Figgins, Max Wilson, Sam Barningham, Nicholas Mansell, Sam Mohns + Jessica Hamlin (cox)
Coached by: Adrian Riepen & Eric Verdonk
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th
You can swap to a collapsed version of the results, which combines the various classes for an event.
Social