You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2020, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: WTMC-TAKA Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#23
NSHC
[WTLG]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Stella Harkin (stroke), Charlotte Thoumine, Hayley Hamilton, Elizabeth Prosee + Sydnie Johnson (cox)
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: result (NRR)
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: result (NRR)
Crew
#23
NSHC
[WTLG]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 6th
Crew
#24
NSHC
[WTLG]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Devon Thorpe (stroke), Nyla Bunyan, Abigail Clements, Olivia Anderson, Katie Booth, Maddie Kerse, Maloney, Phoebe Allen + Mackenzie Harvey (cox)
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th (DNS)
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Hollie Marshman (stroke), Sylvia Leadley, Trixie Andrew, Caitlin Rawlings, Olivia Swann, Claire Snelling, Billie Insull, Bianca Coplestone + Charlotte Ram (cox)
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Event
16
G U15 8+
Sponsored by: Annette Montgomery Memorial
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Scarlett Kerse (stroke), Grace Marshall, Sofia Greenhalgh, Makayla Bray, Carys Osborne, Sophie Lean, Cassidy Luff, Imogen de Zwart + Jaime Hanrahan (cox)
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Event
16
G U15 8+
Sponsored by: Annette Montgomery Memorial
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Sophie Dykgraaf (stroke), Nadia Leddy, Molly Couch, Ayla Holmes, Jemma Veldman, Imogen Burge, Hayley Hamilton, Emma Anderson + Megan Uttley (cox)
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 8th
Crew
#23
NSHC
[WTLG]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 7th
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Event
29
G U16 8+
Sponsored by: Phd Construction
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Katie Booth (stroke), Maddie Kerse, Billie Insull, Caitlin Rawlings, Mikaela Williams, Claire Snelling, Stella Harkin, Marin Parker + Jaime Hanrahan (cox)
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Event
40
G U15 4X+
Sponsored by: Knowles family
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Event
40
G U15 4X+
Sponsored by: Knowles family
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Event
42
G U16 1X
Sponsored by: Aline Larkins Memorial Race
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Event
51
G U16 4X+
Sponsored by: Aline Larkins Memorial Race
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Molly Couch (stroke), Stella Harkin, Jemma Veldman, Nadia Leddy, Scarlett Kerse, Elizabeth Prosee, Ayla Holmes, Imogen Burge + Emma Patterson (cox)
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Makayla Bray (stroke), Sofia Greenhalgh, Imogen de Zwart, Grace Marshall, Sophie Dykgraaf, Cassidy Luff, Sophie Lean, Charlotte Thoumine + Sydnie Johnson (cox)
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Taylor Morrison (stroke), Maren Howarth, Olivia Swann, Lily-Rose Gholam Hosseini + Jamie Whittaker (cox)
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Event
63
G U15 4+
Sponsored by: Annette Montgomery Memorial
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Event
63
G U15 4+
Sponsored by: Annette Montgomery Memorial
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Event
64
W Int 4+
Sponsored by: Butcher girls
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Devon Thorpe (stroke), Sylvia Leadley, Trixie Andrew, Maren Howarth, Olivia Swann, Caitlin Rawlings, Bianca Coplestone, Phoebe Allen + Jamie Whittaker (cox)
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Hollie Marshman (stroke), Nyla Bunyan, Taylor Morrison, Olivia Anderson, Abigail Clements, Maddie Kerse, Lily-Rose Gholam Hosseini, Claire Snelling + Mackenzie Harvey (cox)
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
You can swap to a collapsed version of the results, which combines the various classes for an event.
Social