Day sheet: WTMC-TAKA Regatta
This is the day sheet for the 2019 WTMC-TAKA Regatta.
click a filter below to remove it
Saturday, 26th October 2019
Race B @ 08:04: Event 2, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
AKLC
[HOWI]
Coached by: Keith Hibberd & Leigh Brown
|
Race C @ 08:08: Event 2, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
|
Race E @ 08:20: Event 3, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
|
Race F @ 08:28: Event 3, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
[DIOC]
|
Race H @ 08:40: Event 4, Division 1 | ||
---|---|---|
Event
4
W Opn 2-
Sponsored by: EP Software Solutions
| ||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
[DIOC]
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
|
Race I @ 08:44: Event 5, Division 1 | ||
---|---|---|
Event
5
G U17 1X
Sponsored by: Aline Larkins Memorial Race
| ||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
|
Race J @ 08:48: Event 5, Division 2 | ||
---|---|---|
Event
5
G U17 1X
Sponsored by: Aline Larkins Memorial Race
| ||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#2
AKLC
[HOWI]
Coached by: Tim Nelson & Liam Kitchin
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
AKLC
[HOWI]
Coached by: Tim Nelson & Liam Kitchin
|
Race K @ 08:52: Event 5, Division 3 | ||
---|---|---|
Event
5
G U17 1X
Sponsored by: Aline Larkins Memorial Race
| ||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
[DIOC]
|
Race L @ 08:56: Event 6, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
AKLC
[HOWI]
Coached by: Leigh Brown & Tim Nelson
|
Race M @ 09:00: Event 6, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#2
AKLC
[HOWI]
Coached by: Tim Nelson & Max Calvert
|
Race N @ 09:04: Event 7, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
[DIOC]
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
AKLC
[HOWI]
Coached by: Keith Hibberd & Liam Kitchin
|
Race Q @ 09:16: Event 9, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
AKLC
[HOWI]
Coached by: Tim Nelson & Max Calvert
|
Race R @ 09:20: Event 9, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#2
AKLC
[HOWI]
Coached by: Leigh Brown & Tim Nelson
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
SHAK
[AKLC]
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
SHAK
[AKLC]
|
Race U @ 09:32: Event 10, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
AKLC
[HOWI]
Coached by: Keith Hibberd
|
Race V @ 09:36: Event 10, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
[DIOC]
|
Race Z @ 09:56: Event 13, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
AKLC
[HOWI]
Coached by: Brenna Baker & Max Calvert
|
Race A @ 10:04: Event 13, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
SHAK
[AKLC]
|
Race B @ 10:12: Event 13, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
SHAK
[AKLC]
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
SHAK
[AKLC]
|
Race C @ 10:16: Event 14, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#23
AKLC
[EGGS]
Samantha Smith (stroke), Frances Carr-Smith, Isabelle Welch, Madeline Bennie, Madison Hales, Alexandra Dickens, Lucy Batt, Georgia Jonas-Poole + Bethany Jacobson (cox)
Coached by: Paul Westbury
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#22
AKLC
[EGGS]
Brianna Jolly (stroke), Hannah Stockman, Brooke Schaumkell, Setai Setoga, Holly Roper, Indianna MacKenzie, Millicent Bush, Zoe Emery + Madeleine Garton (cox)
Coached by: Paul Westbury
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#21
AKLC
[EGGS]
Rhea Sabris (stroke), Olive Stanley-Sigglekow, Clementine Saussey, Britta Peltola, Cassidy Bradley, Jasmine Lash, Shannon Green, Ruby Wright + Clara Walsh (cox)
Coached by: Paul Westbury
|
Race D @ 10:24: Event 15, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Nina Fisher (stroke), Maisie Cavanagh, Grace Allan, Sophie Collins, Hattie Miles, Katie Hardie, Isobel Fletcher, Charli Scragg + Bo Alpe (cox)
|
Race E @ 10:32: Event 15, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
AKLC
[HOWI]
Zanika Carew (stroke), Hannah Webb, Kyah Pratt, Kayla Dubey, Rory Gamolati, Tracy Hefer, Olive Coomes, Mia Cupples + Emily Smillie (cox)
Coached by: Keith Hibberd
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
[DIOC]
Rosie Wiseman (stroke), Emily Cosham, Joy Wang, Jessica Barclay, Lilian Kidd, Stella Brawn, Sarah-Rose Crofskey, Georgia Haskell + Sophie Coombes (cox)
|
Race F @ 10:36: Event 16, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
AKLC
[HOWI]
Coached by: Tim Nelson & Max Calvert
|
Race N @ 11:08: Event 21, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#21
AKLC
[EGGS]
Coached by: Paul Westbury
|
Race O @ 11:12: Event 22, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
AKLC
[HOWI]
Coached by: Max Calvert & Leigh Brown
|
Race P @ 11:16: Event 22, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
SHAK
[AKLC]
|
Race Q @ 11:20: Event 22, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
SHAK
[AKLC]
|
Race R @ 11:24: Event 23, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
MANU
MANU
Auckland |
Race T @ 11:32: Event 24, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
SHAK
[AKLC]
Bastiaan Fletcher (stroke), Joshua Leaupepe, James Ratcliffe, James Curtin, Alfie Garrard, Joel Marshall, Archie Robinson, Dominic Bruce + Leo Clay (cox)
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
SHAK
[AKLC]
|
Race W @ 11:48: Event 26, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
AKLC
[HOWI]
Coached by: Keith Hibberd
|
Race X @ 11:56: Event 26, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#2
AKLC
[HOWI]
Coached by: Keith Hibberd & Leigh Brown
|
Race Y @ 12:00: Event 27, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
AKLC
[HOWI]
Coached by: Leigh Brown & Tim Nelson
|
Race Z @ 12:04: Event 27, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#2
AKLC
[HOWI]
Coached by: Leigh Brown & Max Calvert
|
Race A @ 12:08: Event 28, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
|
Race C @ 12:16: Event 29, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Poppy Pett (stroke), Caitlin Tam, Ava Phillimore, Rosa Marshall, Natalie Spillane, Scarlett Snelling, Maddie Kirke, Harriet Law + Sophie Ryan (cox)
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#21
AKLC
[EGGS]
Erin Hamilton (stroke), Olive Stanley-Sigglekow, Clementine Saussey, Jasmine Lash, Cassidy Bradley, Madeline Bennie, Ava Page, Trinity Pryor + Clara Walsh (cox)
Coached by: Paul Westbury
|
Race D @ 12:20: Event 29, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#22
AKLC
[EGGS]
Hannah Stockman (stroke), Millicent Bush, Isabelle Welch, Holly Roper, Madison Hales, Setai Setoga, Shannon Green, Amelia Wood + Madeleine Garton (cox)
Coached by: Paul Westbury
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#23
AKLC
[EGGS]
Brianna Jolly (stroke), Margot Grigg, Brooke Schaumkell, Britta Peltola, Indianna MacKenzie, Georgia Jonas-Poole, Lucy Batt, Zoe Emery + Bethany Jacobson (cox)
Coached by: Paul Westbury
|
Race G @ 13:02: Event 32, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#21
AKLC
[EGGS]
Coached by: Paul Westbury
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#22
AKLC
[EGGS]
Coached by: Paul Westbury
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
[DIOC]
|
Race K @ 13:18: Event 36, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
AKLC
[HOWI]
Coached by: Keith Hibberd & Tim Nelson
|
Race M @ 13:26: Event 36, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Keith Hibberd & Max Calvert
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
[DIOC]
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Race O @ 13:42: Event 37, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
AKLC
[HOWI]
Coached by: Leigh Brown & Brenna Baker
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Race P @ 13:46: Event 38, Division 1 | ||
---|---|---|
Event
38
B U16 4+
Sponsored by: Bill and Jane Manning
| ||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
SHAK
[AKLC]
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
AKLC
[HOWI]
Coached by: Tim Nelson & Max Calvert
|
Race Q @ 13:50: Event 38, Division 2 | ||
---|---|---|
Event
38
B U16 4+
Sponsored by: Bill and Jane Manning
| ||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
SHAK
[AKLC]
|
Race R @ 13:58: Event 39, Division 1 | ||
---|---|---|
Event
39
B U15 8X+
Sponsored by: Thompson family
| ||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
SHAK
[AKLC]
Kayden Field-Crafar (stroke), James Ratcliffe, Brian O'Sullivan, Joel Marshall, Alfie Garrard, Troy Gerber, Dominic Bruce, Logan Attewell + Leo Clay (cox)
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
SHAK
[AKLC]
Thomas Dufty (stroke), Oliver Leach, Jack Takurua-Newland, Mateo Seselj, James Slyfield, Bastiaan Fletcher, Henry Ward, James Curtin + Cameron McKinley (cox)
|
Race S @ 14:06: Event 40, Division 1 | ||
---|---|---|
Event
40
G U15 4X+
Sponsored by: Stuart family
| ||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
AKLC
[HOWI]
Coached by: Keith Hibberd
|
Race T @ 14:14: Event 40, Division 2 | ||
---|---|---|
Event
40
G U15 4X+
Sponsored by: Stuart family
| ||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
|
Race U @ 14:22: Event 40, Division 3 | ||
---|---|---|
Event
40
G U15 4X+
Sponsored by: Stuart family
| ||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
[DIOC]
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Race W @ 14:30: Event 42, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
[DIOC]
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
|
Race Y @ 14:38: Event 43, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#22
AKLC
[EGGS]
Coached by: Paul Westbury
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#21
AKLC
[EGGS]
Coached by: Paul Westbury
|
Race Z @ 14:42: Event 44, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
AKLC
[HOWI]
Coached by: Tim Nelson & Keith Hibberd
|
Race D @ 14:58: Event 46, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#2
AKLC
[HOWI]
Coached by: Tim Nelson & Tim
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
AKLC
[HOWI]
Coached by: Leigh Brown & Tim Nelson
|
Race E @ 15:06: Event 47, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
SHAK
[AKLC]
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
AKLC
[HOWI]
Coached by: Leigh Brown & Max Calvert
|
Race F @ 15:14: Event 47, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
SHAK
[AKLC]
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
SHAK
[AKLC]
|
Race K @ 15:34: Event 51, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Sofia Phillimore (stroke), Sophie Collins, Scarlett Snelling, Isobel Fletcher, Emily Cosham, Lucy Irwin, Joy Wang, Charli Scragg + Sophie Coombes (cox)
|
Race N @ 15:46: Event 53, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
AKLC
[HOWI]
Coached by: Keith Hibberd & Liam Kitchin
|
Race O @ 15:50: Event 53, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#2
AKLC
[HOWI]
Coached by: Keith Hibberd & Tim Nelson
|
Race P @ 15:54: Event 54, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
AKLC
[HOWI]
Callum Harold (stroke), James Brown, Ethan Hill, Connor Dower, Ryan Scott, Oskar McCamish, Cory Melville, Krish Patel + Catelyn Johnston (cox)
Coached by: Tim Nelson & Leigh Brown
|
Race S @ 16:10: Event 56, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
AKLC
[HOWI]
Coached by: Leigh Brown & Brenna Baker
|
Race U @ 16:26: Event 57, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Grace Allan (stroke), Katie Ryan, Nina Fisher, Hattie Miles, Sara MacGillivray, Rosie Wiseman, Imogen Foley, Sarah-Rose Crofskey + Zambia Neely (cox)
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
AKLC
[HOWI]
Kayla Dubey (stroke), Violet Heinemann, Kyah Pratt, Hannah Webb, Rory Gamolati, Tracy Hefer, Olive Coomes, Mia Cupples + Brianna Tosh (cox)
Coached by: Keith Hibberd
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#21
AKLC
[EGGS]
Isabelle Welch (stroke), Olive Stanley-Sigglekow, Clementine Saussey, Setai Setoga, Brooke Schaumkell, Cassidy Bradley, Holly Roper, Britta Peltola + Clara Walsh (cox)
Coached by: Paul Westbury
|
Race V @ 16:34: Event 57, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#22
AKLC
[EGGS]
Lucy Batt (stroke), Millicent Bush, Shannon Green, Madeline Bennie, Indianna MacKenzie, Jasmine Lash, Madison Hales, Zoe Emery + Madeleine Garton (cox)
Coached by: Paul Westbury
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
[DIOC]
Maisie Cavanagh (stroke), Joy Wang, Jessica Barclay, Lilian Kidd, Katie Hardie, Tyger Craggs, Georgia Haskell, Stella Brawn + Leila Bonetti (cox)
|
Race W @ 16:38: Event 58, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
SHAK
[AKLC]
Fergus Usal (stroke), Henry Ward, Bastiaan Fletcher, Mateo Seselj, Sean Carroll, James Ratcliffe, Calum Smith, Benjamin Turner + Joseph Gilligan (cox)
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
SHAK
[AKLC]
Blake Chamberlain (stroke), Kyan Dean-Rivers, Jack Takurua-Newland, Mattia Ward, Talisman Lloyd, James Slyfield, Oliver Leach, Thomas Dufty + Jack Reelick (cox)
|
Race A @ 16:54: Event 62, Division 1 | ||
---|---|---|
Event
62
W Opn 4-
Sponsored by: Phd Construction
| ||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#22
AKLC
[EGGS]
Coached by: Paul Westbury
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#21
AKLC
[EGGS]
Coached by: Paul Westbury
|
Race B @ 16:58: Event 63, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
MANU
MANU
Auckland |
Crew
#1
AKLC
[MANU]
Coached by: Michael Smyth
|
Race E @ 17:14: Event 65, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#2
AKLC
[HOWI]
Coached by: Keith Hibberd
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
AKLC
[HOWI]
Coached by: Keith Hibberd
|
Race G @ 17:22: Event 67, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
AKLC
[HOWI]
Coached by: Leigh Brown & Max Calvert
|
Race I @ 17:30: Event 67, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#2
AKLC
[HOWI]
Coached by: Tim Nelson & Liam Kitchin
|
Race J @ 17:38: Event 68, Division 1 | ||
---|---|---|
Event
68
M Nov 8+
Sponsored by: Phd Construction
| ||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
SHAK
[AKLC]
Ewan Bauld (stroke), Troy Gerber, Joshua Leaupepe, Alfie Garrard, Archie Robinson, Dominic Bruce, Max Fitzgerald, Logan Attewell + Joseph Gilligan (cox)
|
Race L @ 17:50: Event 69, Division 1 | ||
---|---|---|
Event
69
G U17 4X+
Sponsored by: Aline Larkins Memorial Race
| ||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
AKLC
[HOWI]
Coached by: Keith Hibberd & Tim Nelson
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Tim Nelson & Keith Hibberd
|
Race M @ 17:54: Event 70I, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#21
AKLC
[EGGS]
Clementine Saussey (stroke), Olive Stanley-Sigglekow, Brooke Schaumkell, Trinity Pryor, Madison Hales, Alexandra Dickens, Ava Page, Georgia Jonas-Poole + Bethany Jacobson (cox)
Coached by: Paul Westbury
|
Race P @ 18:06: Event 72I, Division 1 | ||
---|---|---|
Event
72I
M Int 8+
Sponsored by: ALU Installation Ltd
| ||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
SHAK
[AKLC]
Fergus Usal (stroke), Mateo Seselj, Bastiaan Fletcher, Kayden Field-Crafar, Sean Carroll, Henry Ward, Calum Smith, Benjamin Turner + Cameron McKinley (cox)
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Social