Results: WTMC-TAKA Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Boat: Akoranga
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Boat: Hauraki
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 2nd
Crew
#23
NSHC
[WTLG]
Boat: Sophie Wylie
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 6th
Crew
#24
NSHC
[WTLG]
Boat: Pupuke
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 4th
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Boat: Rob Wylie
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 5th
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Boat: AG 2
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 3rd
Event
5
G U17 1X
Sponsored by: Aline Larkins Memorial Race
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Boat: unnamed Wintec
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Event
5
G U17 1X
Sponsored by: Aline Larkins Memorial Race
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Boat: Knowles Family
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 5th
Event
5
G U17 1X
Sponsored by: Aline Larkins Memorial Race
Crew
#23
NSHC
[WTLG]
Boat: Vicki Connor
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 4th
Event
5
G U17 1X
Sponsored by: Aline Larkins Memorial Race
Crew
#24
NSHC
[WTLG]
Boat: Nicky
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 2nd
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Boat: Joan Scott
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Boat: Roz Mexted
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#23
NSHC
[WTLG]
Boat: Skate Millar
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Caitlin Rawlings (stroke), Kate Staines, Trixie Andrew, Billie Insull, Kira Gerth, Katie Booth, Bianca Coplestone, Stella Harkin + Jaime Hanrahan (cox)
Boat: Dion Forrest
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Georgia Smith (stroke), Isabella Holt, Eva Dykgraaf, Taylor Penberthy, Isabelle Barrett, Maia George, Frederika Clements, Renee Wong + Tessa Guthrie (cox)
Boat: Rob Mitchell
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Mikayla Don (stroke), Safra Wohlfarth, Coco Mauger, Caitlin Naude, Jessie Jamieson, Abigail Hollins, Kate Hill, Harriet Gowing + Emma Patterson (cox)
Boat: Pennie Kennings
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Boat: Vicki Connor
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Boat: Knowles Family
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: result (CANCELLED)
Crew
#23
NSHC
[WTLG]
Boat: unnamed Wintec
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: result (CANCELLED)
Crew
#24
NSHC
[WTLG]
Boat: Nicky
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: result (CANCELLED)
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Boat: Joan Scott
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Boat: Skate Millar
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: result (CANCELLED)
Crew
#23
NSHC
[WTLG]
Boat: Roz Mexted
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: result (CANCELLED)
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Sofia Greenhalgh (stroke), Scarlett Kerse, Ayla Holmes, Imogen de Zwart, Makayla Bray, Jemma Veldman, Mikaela Williams, Sophie Lean + Mackenzie Harvey (cox)
Boat: Dion Forrest
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Hollie Marshman (stroke), Abigail Clements, Molly Couch, Claire Snelling, Grace Marshall, Sophie Dykgraaf, Clarissa Kruger, Imogen Burge + Jamie Whittaker (cox)
Boat: Craig Smith
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Boat: unnamed Lazslo
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Boat: Joan Scott
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Boat: Akoranga
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Boat: Hauraki
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: result (CANCELLED)
Crew
#23
NSHC
[WTLG]
Boat: Pupuke
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 3: result (CANCELLED)
Event
40
G U15 4X+
Sponsored by: Stuart family
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Boat: Rob Wylie
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Event
40
G U15 4X+
Sponsored by: Stuart family
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 5th
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Boat: Vicki Connor
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Boat: Knowles Family
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#23
NSHC
[WTLG]
Boat: Nicky
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: result (CANCELLED)
Crew
#24
NSHC
[WTLG]
Boat: unnamed Wintec
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: result (CANCELLED)
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Boat: Joan Scott
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Boat: Skate Millar
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Boat: Akoranga
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: result (NRR)
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Boat: AG 2
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Boat: Geoff Barnes
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: result (CANCELLED)
Crew
#23
NSHC
[WTLG]
Boat: Rob Wylie
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: result (CANCELLED)
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Georgina Shotter (stroke), Claudia Pilkington, Brooke James, Maia Abbott, Ashley Lampp, Maia George, Frederika Clements, Kate Hill + Eva Todd (cox)
Boat: Pennie Kennings
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Eva Dykgraaf (stroke), Taylor Penberthy, Georgia Smith, Caitlin Naude, Coco Mauger, Safra Wohlfarth, Jessie Jamieson, Isabella Holt + Tessa Guthrie (cox)
Boat: Rob Mitchell
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: result (CANCELLED)
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Boat: unnamed Lazslo
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Boat: Geoff Barnes
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#23
NSHC
[WTLG]
Boat: Rob Wylie
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Event
69
G U17 4X+
Sponsored by: Aline Larkins Memorial Race
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Boat: unnamed Lazslo
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Molly Couch (stroke), Jemma Veldman, Georgina Shotter, Sophie Lean, Mikaela Williams, Maia Abbott, Ashley Lampp, Cassidy Luff + Jaime Hanrahan (cox)
Boat: Pennie Kennings
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Makayla Bray (stroke), Imogen de Zwart, Grace Marshall, Imogen Burge, Brooke James, Claudia Pilkington, Clarissa Kruger, Stella Harkin + Emma Patterson (cox)
Boat: Rob Mitchell
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Olivia Anderson (stroke), Sylvia Leadley, Sofia Greenhalgh, Kate Staines, Olivia Swann, Abigail Clements, Ayla Holmes, Katie Booth + Jamie Whittaker (cox)
Boat: Craig Smith
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Hollie Marshman (stroke), Nyla Bunyan, Devon Thorpe, Billie Insull, Caitlin Rawlings, Scarlett Kerse, Maddie Kerse, Sophie Dykgraaf + Charlotte Ram (cox)
Boat: Dion Forrest
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)