You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: Eric Verdonk Memorial Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Amalie Hoban (stroke), Anna Greenhlagh, Elin Vincent, Hazel Stroobant, Olivia Kiernan-James, Stephanie Severin, Phoebe Dobson, Maia Brown + Charlotte Ram (cox)
Boat: Pennie Kennings
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Event
4
W Opn 2-
Sponsored by: DoubleMM Ltd
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Event
4
W Opn 2-
Sponsored by: DoubleMM Ltd
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Event
4
W Opn 2-
Sponsored by: DoubleMM Ltd
Crew
#23
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#23
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#23
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 8th
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#23
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Sofia Greenhalgh (stroke), Scarlett Kerse, Claudia Pilkington, Georgina Shotter + Jessie Jamieson (cox)
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Jade Findlay (stroke), Olivia Kiernan-James, Carla Pethers-Boak, Olivia Wingate + Annabel Savage (cox)
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#23
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Eva Dykgraaf (stroke), Georgia Smith, Caitlin Naude, Coco Mauger, Maia George, Pallas Baker, Abigail Hollins, Harriet Gowing + Jaime King (cox)
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Hazel Stroobant (stroke), Jade Findlay, Scarlett Graham-Williams, Amalie Hoban, Zayliah Holmes, Ruby Iversen, Mia Goldsworthy, Sophia Todd + Eva Todd (cox)
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Olivia Anderson (stroke), Kate Staines, Georgina Shotter, Abigail Clements + Frederika Clements (cox)
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#23
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Hazel Stroobant (stroke), Phoebe Dobson, Amalie Hoban, Olivia Kiernan-James, Elin Vincent, Sophia Todd, Grace Kennedy, Mia Goldsworthy + Jaime King (cox)
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#23
NSHC
[WTLG]
Eva Dykgraaf (stroke), Harriet Gowing, Claudia Pilkington, Abigail Hollins + Frederika Clements (cox)
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Eva Dykgraaf (stroke), Coco Mauger, Maia George, Abigail Hollins, Olivia Wingate, Ruby Iversen, Pallas Baker, Harriet Gowing + Eva Todd (cox)
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Event
66
G U17 2X
Sponsored by: EP Software Solutions
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#22
NSHC
[WTLG]
Scarlett Kerse (stroke), Kate Staines, Olivia Anderson, Sophie Dykgraaf, Hollie Marshman, Katie Booth, Stella Harkin, Georgia Smith + Charlotte Ram (cox)
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Social