You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: Eric Verdonk Memorial Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#3
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 5th
Crew
#1
GLDW
Coached by: Amy Barclay
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hayden Shaw & Danielle McComish
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#2
GLDW
Coached by: Hayden Shaw & Danielle McComish
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 6th
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st (NTT)
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#2
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 2: result (NRR)
Crew
#1
GLDW
Coached by: Amy Barclay
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#2
GLDW
Coached by: Amy Barclay
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#3
GLDW
Coached by: Amy Barclay
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#1
GLDW
Coached by: Tom Gethin
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#2
GLDW
Coached by: Tom Gethin
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#3
GLDW
Coached by: Tom Gethin
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st (NTT)
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#2
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#1
GLDW
Coached by: Amy Barclay
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
GLDW
Ellie Dobson (stroke), Annabel Jones, Keana MacCallum, Yasmin Chantrey, Amy Cilliers, Lauren Hunt, Hannah Pitcaithly, Olivia Strang + Isi Reyes Gomez (cox)
Coached by: Hayden Shaw & Danielle McComish
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
GLDW
Joshua Scholtz (stroke), Finlay Christensen, Preston Blair, Campbell McAllansmith + Sam Paterson (cox)
Coached by: Tom Gethin
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jack Milmine & Kieran Smith
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#2
GLDW
Coached by: Jack Milmine & Kieran Smith
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
GLDW
Coached by: Amy Barclay
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#2
GLDW
Coached by: Amy Barclay
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
GLDW
Mitchell Smith (stroke), Xavier Warren, Finlay Christensen, Oliver Henton, Roger Pascoe, Connor Hornibrook, Logan Ross, Rory Smith-Rice + Sam Paterson (cox)
Coached by: Jack Milmine & Tom Gethin
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
GLDW
Coached by: Amy Barclay
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#2
GLDW
Coached by: Amy Barclay
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher & Tom Gethin
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
GLDW
Coached by: Amy Barclay
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jack Milmine & Kieran Smith
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#2
GLDW
Coached by: Jack Milmine & Kieran Smith
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 5th
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st (NTT)
Crew
#2
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 3: result (NRR)
Crew
#1
GLDW
Coached by: Tom Gethin
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
GLDW
Coached by: Tom Gethin
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#3
GLDW
Coached by: Tom Gethin
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st (NTT)
Crew
#4
GLDW
Coached by: Tom Gethin
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#2
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#3
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: result (NRR)
Crew
#4
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: result (NRR)
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
GLDW
Coached by: Amy Barclay
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#2
GLDW
Coached by: Amy Barclay
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Social