Day sheet: Rotorua 1000m
This is the day sheet for the 2019 Rotorua 1000m.
Saturday, 2nd November 2019
Alpha | Time | Event | Heat | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 10:00 | 1r1 | M/W/Mx Nov 8X+ | Race: 1 | BPCC1 J.Glaholm | WHAC1 A.Farrell | ||||||
B | 10:10 | 3 | G U17 4X+ | Race: 1 | TGAC2 E.Averill | TPOC1 N.Riedel | WHAC1 [WHAK1] S.Sisson | BPCC1 R.Church | ROTC1 S.Dobson | TGAC1 M.Finlayson | ||
C | 10:15 | Race: 2 | TGAC4 G.Gash | TPOC2 A.Donald | TGAC3 L.Chalmers | TGAC5 J.Brangwynne | ROTC2 S.Winmill | TGAC6 P.Hughes | ||||
D | 10:25 | 4 | Mst 2X | Race: 1 | BPCC1 G.Carver | TPOC1 M.Giddy | WHAC1 M.Jenkins | TGAC1 C.Fitzpatrick | WHAC3 B.Armstrong | WHAC2 M.Seatter | BPCC2 T.Kamizona | |
E | 10:40 | 5 | B U17 8+ | Race: 1 | TGAC1 A.Shields | |||||||
F | 6r1 | G U15 8X+ | Race: 1 | BPC*1 J.Glaholm | WHAC1 B.Palsson | |||||||
G | 10:45 | 8 | M Opn 1X | Race: 1 | BPCC1 C.Clement | TPOC2 [TAUP2] K.Manders | TPOC1 [TAUP1] M.Stokes | WHAC1 [TRID1] B.Olifiers | TGAC1 C.Tutbury | ROTC1 [JPCR1] J.Peterson | ||
H | 10:50 | Race: 2 | C.Ryan | ROTC1 T.Fookes | K.Brown | H.Bradley | BPCC2 J.Grimmer | WHAC2 [WHAK2] I.Jensen | TGAC2 C.Read | TGAC4 M.McGrath |
||
I | 10:55 | 9 | W Opn 4X‑ | Race: 1 | TPOC1 S.Riedel | WHAC1 A.Samson | TGAC1 A.Taylor | ROTC1 G.Fischer | BPC*1 M.Perry | |||
J | 11:00 | Race: 2 | TGAC4 B.Poutawera | TGAC3 R.Elliott... | BPCC2 R.Church | TGAC2 R.Barnes | ||||||
K | 11:15 | 11 | Mst 4X‑ | Race: 1 | BPCC1 T.Kamizona | WHAC1 F.Palsson | WHAC2 N.Burgess | WHAC3 M.Jenkins | ROTC1 T.Clark | |||
L | 11:30 | 12 | B U17 2X | Race: 1 | TGAC1 M.McGrath | BPCC1 L.Grimmer | TPOC1 M.Stokes | ROTC1 [JPCR1] B.Hedges | TGAC2 A.Bernard | |||
M | 11:35 | Race: 2 | BPCC2 J.Cleary | TGAC3 J.Hollard | TGAC5 C.Fuller | TGAC4 E.Andrews | ||||||
N | 11:40 | 13 | G U17 8+ | Race: 1 | TGAC1 L.Cooney | TGAC2 C.Wright | ||||||
O | 11:45 | 14 | W Nov 4X+ | Race: 1 | BPCC1 P.Dalton | ROTC1 A.Clarke | WHAC1 B.Palsson | |||||
P | 11:50 | 15 | M Nov 4X+ | Race: 1 | BPCC1 L.Romersa | WHAC1 C.Hopkins | TGAC1 K.Carter | |||||
Q | 12:00 | 16 | W Opn 1X | Race: 1 | BPCC2 [BTHC2] L.Hindley | TGAC1 C.Ryan | BPCC1 [BTHC1] M.Perry | WHAC1 [WHAK1] A.Samson | TGAC2 K.Brown | ROTC1 [ROTL1] T.Fookes | TPOC2 [TAUH2] N.Riedel | TPOC1 [TAUP1] K.Donald |
R | 12:05 | Race: 2 | ROTC2 [JPCR2] C.Armingeat | WHAC3 [WHAK3] D.Pugh | ROTC3 [ROTG3] S.Cooper | BPCC3 [TRGG3] S.Filipo | TGAC3 S.Janissen | WHAC2 [WHAK2] T.Cox | TPOC3 [TAUH3] M.Bowler | |||
S | 12:10 | Race: 3 | TGAC5 D.Neilson | TGAC8 M.Shanks | ROTC4 [JPCR4] S.Dobson | TGAC6 A.Reid | TGAC7 E.Averill | TGAC9 L.Chalmers | TGAC4 A.Taylor | BPCC4 T.Kamizona |
||
T | 12:15 | 17 | M Opn 2(X)‑ | Race: 1 | BPCC2 T.Jury | WHAC1 I.Jensen | TGAC2 C.Tutbury | TPOC1 M.Giddy | TGAC1 C.Fitzpatrick | BPCC1 J.Grimmer | ||
U | 12:20 | Race: 2 | TGAC3 J.Bailey-... | WHAC4 G.McAdams | TGAC4 G.Wilson | WHAC3 G.Watt | WHAC2 M.Jenkins | |||||
V | 13:00 | 18 | G U17 2X | Race: 1 | TPOC2 [TAUP2] E.Hall | TPOC1 A.Donald | TGAC1 R.Loughnan | BPCC1 R.Ahearn | ROTC1 [JPCR1] S.Dobson | WHAC1 [WHAK1] C.Paulsen | TGAC2 M.Wells | |
W | 13:05 | Race: 2 | WHAC2 A.Rowe | TGAC4 H.Ramsden | TPOC3 [TAUP3] K.Bathe | TGAC5 S.Mattson | BPCC2 [WHIC2] R.Church | TGAC3 R.Elliott... | TGAC6 M.Finlayson | WHAC91 A.Karrer |
||
X | 13:10 | 19 | B U17 4X+ | Race: 1 | TGAC1 Z.Maritz | BPCC1 J.Cleary | TPOC1 M.Stokes | ROTC1 B.Hedges | TGAC2 A.Shields | J.Deane | ||
Y | 13:15 | 20 | W Nov 4X+ | Race: 1 | WHAC2 A.Farrell | ROTC1 M.Light | WHAC1 B.Palsson | BPC*2 J.Glaholm | BPCC1 R.Brown | |||
A | 13:30 | 21 | W Opn 2(X)‑ | Race: 1 | TPOC1 S.Riedel | TGAC1 A.Taylor | ROTC1 [WHHS1] G.Fischer | BPCC1 [BTHC1] L.Hindley | WHAC1 A.Karrer | TPOC2 [TAUH2] N.Riedel | ||
B | 13:35 | Race: 2 | ROTC2 S.Winmill | TGAC3 B.Poutawera | WHAC3 A.Rowe | WHAC2 [WHAK2] A.Samson | BPCC2 S.Filipo | TGAC2 N.Deittert | ||||
C | 13:40 | Race: 3 | BPCC3 R.Ahearn | TGAC5 R.Barnes | TGAC7 E.Holland | TGAC4 L.Chalmers | ROTC3 [JPCR3] S.Dobson | TGAC6 E.Averill | ROTC1 ??? |
|||
D | 13:50 | 22 | M Opn 4X‑ | Race: 1 | TGAC2 J.Hollard | ROTC1 B.Hedges | TGAC1 C.Read | BPCC1 J.Grimmer | ||||
E | 13:55 | 24 | Mst 1X | Race: 1 | TPOC1 P.Riedel | WHAC1 M.Jenkins | WHAC2 G.Watt | TPOC2 M.Giddy | BPCC1 T.Kamizona | |||
F | 14:05 | 25 | G U17 4+ | Race: 1 | TGAC1 S.Laban-T... | |||||||
G | 26 | B U17 4+ | Race: 1 | - - CANCELLED - - | ||||||||
H | 14:10 | 27 | Mx Nov 4X+ | Race: 1 | TGAC2 B.McLelland | TGAC1 H.Ramsden | WHAC1 D.Rowe | BPCC1 L.Romersa | WHAC2 T.Sims | TPOC1 J.Maas | ROTC1 M.Light | |
I | 14:20 | 28 | W Opn 4+ | Race: 1 | TGAC1 M.Finlayson | |||||||
J | 14:25 | 29 | M Opn 4+ | Race: 1 | TGAC1 J.Bailey-... | TGAC2 C.Read | WHAC1 G.McAdams | |||||
K | 15:00 | 31 | M Opn 8+ | Race: 1 | TGAC1 J.Bailey-... | WHAC1 F.Palsson | TGAC2 J.Hollard | |||||
L | 15:05 | 32 | W Opn 8+ | Race: 1 | TGAC1 M.Finlayson | TGAC2 L.Chalmers | TGAC3 B.Poutawera | |||||
M | 15:25 | 33r2 | W Nov 8+ | Race: 1 | BPC*1 H.Taylor | |||||||
N | 34r2 | G U15 8X+ | Race: 1 | BPCC1 A.Church | WHAC1 B.Palsson |
Scratched crews. Any grey crossed-out crew (e.g. WHAC1
J.Deane) was scratched after being drawn in the race.
Social