Day sheet: Rotorua 1000m
This is the day sheet for the 2022 Rotorua 1000m.
click a filter below to remove it
Saturday, 29th October 2022
Race 1 (A) @ 10:00: Event 1r1, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGA*
TGA*
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGA*
Ella Ensor (stroke), Maddie Evans, Maia Sanger, Paige van Herpen-Jacobs, Portia Dawson, Ruby Hunt, Sienna Clark, Hazel Church + Grace Hutchinson (cox)
Composite crew. Coached by: Jeff Johnson
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Tristan Rooseboom (stroke), Hugo Tawharu-Senf, Ethan Kenworthy, Barend Muller, Corin Brown, Patrick Nelis, Oscar Milne, Hunter Waites + Lachlan Cole (cox)
Coached by: Richard Gee
|
Race 2 (B) @ 10:10: Event 3, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TGAC
[TRGG]
Coached by: Steve Finlayson
|
Race 3 (C) @ 10:15: Event 3, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Jeff Johnson
|
Race 4 (D) @ 10:25: Event 4, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGA*
TGA*
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGA*
Composite crew. Masters grade: Open (27+)
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Masters grade: Open (27+)
|
Race 5 (E) @ 10:40: Event 5, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Finn Reilly (stroke), Nathan Helms, Jameson McConnochie, Matthew Ryder, Lokie Aubrey, Kadin Nathan, Kurtis Smith, Eben Bircham + Noah Burrell (cox)
Coached by: Richard Gee
|
Race 6 (F) @ 10:40: Event 6r1, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Portia Dawson (stroke), Ella Ensor, Maddie Evans, Maia Sanger, Sienna Clark, Amy Everitt, Lacey Zurcher-Herbert, Madison Bakker + Grace Hutchinson (cox)
Coached by: Jeff Johnson
|
Race 7 (G) @ 10:45: Event 8, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TGAC
[TRGB]
Coached by: Richard Gee
|
Race 8 (H) @ 10:50: Event 8, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#4
TGAC
[OTUM]
Coached by: Richard Gee
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
MTMA
MTMA
Waikato/BoP |
Crew
#3
TGAC
[MTMA]
Coached by: Richard Gee
|
Race 9 (I) @ 10:55: Event 8, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
Race 10 (J) @ 11:00: Event 9, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#3
TGAC
[TRGG]
Coached by: Steve Finlayson
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
Race 11 (K) @ 11:05: Event 9, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
TGA*
TGA*
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGA*
Composite crew. Coached by: Steve Finlayson
|
Race 12 (L) @ 11:10: Event 11, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGA*
TGA*
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGA*
Composite crew. Masters grade: Open (27+)
|
Race 13 (M) @ 11:15: Event 12, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TGAC
[TRGB]
Coached by: Richard Gee
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TGAC
[TRGB]
Coached by: Richard Gee
|
Race 14 (N) @ 11:20: Event 12, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#3
TGAC
[TRGB]
Coached by: Richard Gee
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#4
TGAC
[TRGB]
Coached by: Richard Gee
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#5
TGAC
Coached by: Richard Gee
|
Race 15 (O) @ 11:25: Event 14, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Jeff Johnson
|
|
Entity
TGA*
TGA*
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGA*
Composite crew. Coached by: Jeff Johnson
|
Race 16 (P) @ 11:35: Event 15, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Richard Gee
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Richard Gee
|
Race 18 (R) @ 11:50: Event 16, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
Race 19 (S) @ 11:55: Event 16, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#4
TGAC
[TRGG]
Coached by: Steve Finlayson
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#3
TGAC
[OTUM]
Coached by: Steve Finlayson
|
Race 20 (T) @ 12:00: Event 17, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
Race 21 (U) @ 12:05: Event 17, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#4
TGAC
[TRGB]
Coached by: Richard Gee
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#5
TGAC
Coached by: Richard Gee
|
Race 22 (V) @ 12:25: Event 18, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TGAC
[TRGG]
Coached by: Steve Finlayson
|
Race 23 (X) @ 12:30: Event 18, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TGAC
[TRGG]
Coached by: Steve Finlayson
|
Race 24 (W) @ 12:33: Event 18, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#3
TGAC
[TRGG]
Coached by: Steve Finlayson
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#4
TGAC
[AQUI]
Coached by: Steve Finlayson
|
Race 25 (Y) @ 13:15: Event 19, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Richard Gee
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Richard Gee
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
Coached by: Richard Gee
|
Race 27 (A) @ 13:25: Event 21, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#4
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#3
TGAC
[TRGG]
Coached by: Steve Finlayson
|
Race 28 (B) @ 13:30: Event 21, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
TGAC
[OTUM]
Coached by: Steve Finlayson
|
Race 29 (C) @ 13:35: Event 21, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
Race 30 (D) @ 13:40: Event 22, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
Coached by: Richard Gee
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
Race 32 (F) @ 13:50: Event 25, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Jeff Johnson
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#3
TGAC
[AQUI]
Coached by: Steve Finlayson
|
Race 34 (H) @ 13:55: Event 27A, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Jeff Johnson
|
Race 35 (I) @ 14:05: Event 28, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
Race 36 (J) @ 14:10: Event 29, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
Race 38 (K) @ 14:15: Event 29, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TGAC
[TRGG]
Coached by: Steve Finlayson
|
Race 40 (L) @ 14:35: Event 33r2, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGA*
TGA*
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGA*
Ella Ensor (stroke), Maddie Evans, Maia Sanger, Paige van Herpen-Jacobs, Portia Dawson, Ruby Hunt, Sienna Clark, Hazel Church + Grace Hutchinson (cox)
Composite crew. Coached by: Jeff Johnson
|
Race 41 (M) @ 14:35: Event 36r2, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Keenan McConnochie (stroke), Tristan Rooseboom, Tyler Nelson, Ethan Kenworthy, Kyle Walters, Corin Brown, Patrick Nelis, Barend Muller + Hunter Waites (cox)
Coached by: Richard Gee
|
Race 39 (P) @ 14:50: Event 32, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Nina Turner (stroke), Amelia Ellis, Lacey Zurcher-Herbert, Maia Suttie, Madison Bakker, Melissa Lovell, Caitlin Briscoe, Jazette Bonthuys + Grace Hutchinson (cox)
Coached by: Steve Finlayson
|
Race 37 (O) @ 14:50: Event 31, A Final | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
James Hollard (stroke), Luca Harris, Jack McClutchie, Xavier Jarvis, Tom Jury, Matthew Ryder, Jon Sadler, Richard Rennie + Riley Andrew (cox)
Coached by: Simon Aubrey
|
Social