Saturday, 5th October 2013

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8 Lane 9
Gender mixed
Class Masters
School class
Club (ability) novice intermediate club senior premier
Boat Seats and sweep and coxed
A 08:30 1 W Opn 1X
heat
Race: 1 OGUC2 WHOC1 OGUC1 AVNC1
B 08:45 2 M Opn 1X
heat
Race: 1 AVNC1 AVNC3 OGUC1 AVNC2
C 09:00 3 G U18 1X
heat
Race: 1 OTAC1 WHOC2 OTAC2 WHOC1
D 09:15 4 B U18 1X
heat
Race: 1 ASHC1 WHOC1 TIMC1 OTAC2 OTAC1
E 09:30 5 G U17 1X
heat
Race: 1 OTAC1 OAMC1 OTAC2 ASHC1 TIMC2
F 09:35 Race: 2 NOEC1 TIMC1 WHOC1 OAMC2 WTUC1
G 09:40 6 B U17 1X
heat
Race: 1 WHOC1 STCC3 OTAC1 STCC1 INVC1 BURN1
H 09:45 Race: 2 NELC1 TIMC1 STCC4 OAMC1 STCC2
I 10:00 7 G U16 1X
heat
Race: 1 TIMC1 OAMC1 INVC1 NOEC2 TIMC3 WRAC1 WHOC1 BURN1
J 10:05 Race: 2 ASHC1 WHOC2 OAMC2 TIMC2 WHOC3 OAMC3 NOEC1 TIMC4
K 10:15 8 B U16 1X
heat
Race: 1 STBD1 NOEC2 INVC6 BURN1 INVC4 INVC2
L 10:20 Race: 2 TIMC2 WHOC1 TIMC1 INVC3 WTUC1 NOEC1 INVC1
M 10:30 9 G U15 1X
heat
Race: 1 TIMC2 OTAC1 INVC2 TIMC1 NOEC1 WHOC1 BURN1
N 10:35 Race: 2 WHOC2 INVC1 WRAC1 TIMC3 OTAC3 OTAC2
O 10:45 10 B U15 1X
heat
Race: 1 WNKC2 WTUC2 BURN1 TIMC1 NOEC1
P 10:50 Race: 2 TIMC2 INVC1 WTUC1 WNKC1 OAMC1
Q 11:00 11 G U14 1X
heat
Race: 1 NOEC1 OTAC4 TIMC1 OTAC2 INVC1 WHOC2
R 11:05 Race: 2 OTAC1 AVNC1 WHOC1 TIMC2 OTAC3 NOEC2
S 11:15 12 B U14 1X
heat
Race: 1 STBD1 NOEC2 INVC1 NOEC1 OAMC1
T 11:30 1 W Opn 1X
final
Race: A AVNC1 WHOC1 OGUC1 OGUC2
U 11:45 2 M Opn 1X
final
Race: A AVNC2 OGUC1 AVNC1
V 12:00 3 G U18 1X
final
Race: A WHOC1 OTAC1 OTAC2 WHOC2
W 12:15 4 B U18 1X
final
Race: A OTAC2 WHOC1 OTAC1 TIMC1 ASHC1
X 12:25 5 G U17 1X
final
Race: B
Y 12:30 Race: A WHOC1 ASHC1 NOEC1 OTAC1 TIMC1 OAMC1 OAMC2 TIMC2 OTAC2
Z 12:40 6 B U17 1X
final
Race: B INVC1 OAMC1 BURN1
A 12:45 Race: A STCC4 STCC3 STCC2 WHOC1 NELC1 OTAC1 TIMC1 STCC1
B 12:55 7 G U16 1X
final
Race: B OAMC1 TIMC4 INVC1 ASHC1 BURN1 WHOC3
C 13:00 Race: A NOEC2 WHOC2 WRAC1 OAMC3 WHOC1 NOEC1 TIMC3 OAMC2
D 13:10 8 B U16 1X
final
Race: B TIMC2 TIMC1 INVC6
E 13:15 Race: A BURN1 WTUC1 STBD1 INVC3 INVC2 NOEC1 INVC4 INVC1
F 13:25 9 G U15 1X
final
Race: B TIMC2 OTAC3 INVC2 WRAC1 NOEC1
G 13:30 Race: A BURN1 INVC1 TIMC1 WHOC2 OTAC1 OTAC2 WHOC1 TIMC3
H 13:40 10 B U15 1X
final
Race: B NOEC1 OAMC1
I 13:45 Race: A WNKC2 TIMC2 WTUC2 WNKC1 BURN1 WTUC1 TIMC1 INVC1
J 13:55 11 G U14 1X
final
Race: B OTAC4 OTAC3 TIMC1 WHOC1
K 14:00 Race: A OTAC2 OTAC1 INVC1 AVNC1 NOEC1 NOEC2 WHOC2 TIMC2
L 14:15 12 B U14 1X
final
Race: A STBD1 INVC1 NOEC2 OAMC1 NOEC1
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.