Entrants list: R2K Singles Regatta
This is the list of the entrants at the regatta.
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
# | Event | Crews |
---|---|---|
1 | M Opn 1X 8 entrants |
AVNC1 T.Osmers AVNC2 J.Hoare CURC1 L.Morris-... M.Spittle OGUC1 O.Tyro WHOC1 M.Malcolm WHOC2 T.Yaxley WHOC3 G.Barnsdale |
2 | W Opn 1X 7 entrants |
AVNC1 M.Ashby AVNC2 T.Kerr-Ch... OGUC1 A.Watson-... OGUC2 K.Parker OGUC3 H.Duggan WHOC1 K.Froude WHOC2 P.Barnsdale |
3 | M U19 1X 4 entrants |
ASHC1 M.Rae INVC1 T.Elder NOEC1 C.Lewis STCC1 I.Robertson |
4 | W U19 1X 4 entrants |
OAMC1 S.Telfer TIMC1 L.Cockroft WHOC1 M.Townshend WHOC2 B.O'Connor |
5 | B U18 1X 13 entrants |
BURN1 Z.Murphy CBHS1 J.Lopas CBHS2 S.Youngman CBHS3 G.Gilbert CURC1 S.Sinclair INVC1 K.Maere NOEC1 K.Hughes NOEC2 M.Booth OAMC1 C.Wallis STCC1 J.Mangels STCC2 A.Coulthard STCC3 W.Beattie WNKC1 R.Bruce |
6 | G U18 1X 19 entrants |
BURN1 M.Williams INVC1 A.Mirfin INVC2 M.MacDonald INVC3 H.Lilley NOEC1 G.Clydesdale NOEC2 G.Clarke NOEC3 H.Kettings OAMC1 T.Gillingham OGUC1 J.Alm-Lequeux OTAC1 K.Pitcaithly TIMC1 M.Gillespie TIMC2 T.Crampton TIMC3 E.Trolove TIMC4 E.O'Reilly WHOC1 G.Smith WHOC2 K.MacPherson WHOC3 M.Hegarty WHOC4 R.Souness WNKC1 R.Homan |
7 | B U17 1X 22 entrants |
AVNC1 J.Alexander BURN1 S.Spencer INVC1 M.Dawson INVC2 S.Hurley NOEC1 M.Anderson NOEC2 J.Laney OAMC1 J.Scott OAMC2 M.Taylor OAMC3 R.Mihaere OAMC4 A.Harper OTAC1 L.Vaughan OTAC2 J.Kerr OTAC3 B.Leydon OTAC4 L.Bain OTAC5 M.Parks OTAC6 R.Sangster STCC1 S.Vander Ster STCC2 R.Clutterbuck STCC3 B.Topham STCC4 L.Barrowc... STCC5 T.Sunter STCC6 D.Hayward |
8 | G U17 1X 15 entrants |
INVC1 A.Osborne INVC2 M.Bennett NOEC1 C.Maker NOEC2 G.Hunter NOEC3 J.Cook NOEC4 L.Sabonadiere TIMC1 S.Templeton TIMC2 O.Hughes TIMC3 S.Tulley WHOC1 C.Fry WHOC2 M.Green WHOC3 H.McMahon WHOC4 S.Smith WRAC1 S.Blake WRAC2 M.Gurr |
9 | B U16 1X 9 entrants |
ASHC1 H.Davies ASHC2 H.Hefford ASHC3 A.Campbell INVC1 J.Carson INVC2 X.Wright INVC3 Z.Mirfin OTAC1 C.Rodriguez STCC1 L.Sydney WHOC1 C.Gerrard |
10 | G U16 1X 9 entrants |
ASHC1 V.Wall NOEC1 R.Walker OTAC1 B.Rance OTAC2 L.James TIMC1 Z.Leen TIMC2 A.Gregan TIMC3 K.Geels WHOC1 J.Robertson WHOC2 S.Nally |
11 | B U15 1X 3 entrants |
AVNC1 A.Cartwright BURN1 J.Graham STCC1 J.Hurley |
Scratched crew. The grey crossed-out crew (i.e. INVC1
M.Spittle) was scratched pre-regatta, after entries closed.
Social