Saturday, 7th October 2017

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8
Gender mixed
Class Masters
School class U18
Club (other)
Boat Seats and sweep and coxed
A 08:30 1 M Opn 1X
heat
Race: 1 OGUC3 INVC4 HWBC1 DUAC2 TIMC1 OAMC2
B 08:35 1,2,3,4->A Final; 5->B Final Race: 2 INVC3 DUAC1 OAMC1 INVC2 OGUC1
C 08:45 2 W Opn 1X
heat
Race: 1 OTAC1 AVNC1 OGUC1 NOEC1 CROC1 INVC1 OGUC2
D 09:00 3 M U19 1X
heat
Race: 1 CROC1 INVC1 OAMC2 ASHC2 STCC2 WHOC1 STCC3
E 09:05 1,2,3,4->A Final; 5->B Final Race: 2 NOEC1 ASHC3 STCC4 ASHC1 STCC1 OAMC1 WHOC2
F 09:15 4 W U19 1X
heat
Race: 1 OTAC1 NOEC1 TIMC1 STMG1 TIMC2 TIMC3 OTAC2 ASHC1
G 09:30 5 B U17 1X
heat
Race: 1 OBHS2 STCC5 SHIR1 STCC3 WHOC1 STCC6 OTAC2 WNKC1
H 09:35 1,2->A Final +2NF; Next Fastest 8->B Final Race: 2 OTAC1 STCC2 WHOC5 TIMC1 STCC1 OBHS1 WHOC4 OAMC1
I 09:40     Race: 3 SHIR2 WHOC2 TIMC2 WHOC3 STCC4 STCC7
J 09:45 6 G U17 1X
heat
Race: 1 WHOC2 TIMC3 OTAC2 TIMC2 ASHC1
K 09:50 1,2,3,4->A Final; 5->B Final Race: 2 NOEC1 ASHC2 TIMC1 OTAC1 WHOC1
L 10:00 7 B U16 1X
heat
Race: 1 BURN1 OBHS2 WHOC1 OTAC4 SHIR3 SHIR4
M 10:05 1,2->A Final +2NF; Next Fastest 8->B Final Race: 2 SHIR2 OTAC3 STCC2 OBHS1 SHIR1 TIMC1
N 10:10     Race: 3 SHIR5 OAMC1 OBHS3 OTAC1 WHOC2 STCC1
O 10:15 8 G U16 1X
heat
Race: 1 WNKC1 WHOC1 CROC1 INVC2 NOEC1 TIMC2 TIMC1
P 10:20 1,2->A Final +2NF; Next Fastest 8->B Final Race: 2 BURN1 TIMC3 NOEC3 OAMC1 INVC3 TIMC6
Q 10:25     Race: 3 INVC1 TIMC5 STAN1 NOEC2 TIMC4 INVC4
R 10:30 9 B U15 1X
heat
Race: 1 TIMC1 ASHC1 OBHS1 SHIR1 SHIR3 SHIR2 OBHS2
S 11:25 1 M Opn 1X
final
Race: B OGUC3 INVC3
T 11:30 Race: A INVC4 DUAC1 OAMC2 OAMC1 DUAC2 OGUC1 TIMC1 INVC2
U 11:45 2 W Opn 1X
final
Race: A CROC1 NOEC1 INVC1 OGUC1 AVNC1 OGUC2 OTAC1
V 11:55 3 M U19 1X
final
Race: B CROC1 STCC1 STCC3 NOEC1 ASHC3 STCC2
W 12:00 Race: A WHOC2 WHOC1 OAMC1 ASHC2 STCC4 INVC1 ASHC1 OAMC2
X 12:15 4 W U19 1X
final
Race: A TIMC1 TIMC3 OTAC2 OTAC1 ASHC1 STMG1 TIMC2 NOEC1
Y 12:25 5 B U17 1X
final
Race: B STCC1 WHOC4 STCC2 OBHS2 OTAC2 STCC4 STCC7 WHOC1
Z 12:30 Race: A OBHS1 WHOC3 OAMC1 SHIR1 SHIR2 WNKC1 OTAC1 TIMC1
A 12:45 6 G U17 1X
final
Race: A WHOC1 TIMC3 OTAC1 WHOC2 TIMC1 ASHC1 NOEC1 TIMC2
B 12:55 7 B U16 1X
final
Race: B OTAC4 OBHS3 OTAC3 SHIR3 SHIR5 SHIR1 OAMC1 STCC2
C 13:00 Race: A OTAC1 STCC1 BURN1 OBHS1 WHOC2 SHIR2 WHOC1 OBHS2
D 13:10 8 G U16 1X
final
Race: B NOEC3 INVC3 CROC1 TIMC2 NOEC2 WNKC1 INVC4 TIMC5
E 13:15 Race: A TIMC3 BURN1 INVC2 STAN1 OAMC1 TIMC1 INVC1 TIMC6
F 13:30 9 B U15 1X
final
Race: A OBHS1 OBHS2 ASHC1 SHIR2 SHIR1 SHIR3 TIMC1
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.