You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: S.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Brian Smith & Gary Ivamy
|
||||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: John O'connor
|
||||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
Coached by: John Parnell
|
||||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dan Kelly & Brian Stephenson
|
||||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Fred Strachan & Royce Wilson
|
||||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
|
||||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Fred Strachan & Royce Wilson
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Jack Dzenis
|
||||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
||||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
||||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
||||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#4
OTAC
Coached by: Rob Coslett
|
||||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Nrc
|
||||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#3
OTAC
Coached by: John Parnell
|
||||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: John O'connor
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#3
OTAC
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
Coached by: Fred Strachan & Royce Wilson
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dan Kelly & Brian Stephenson
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Fred Strachan & Royce Wilson
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#4
OTAC
Coached by: Rob Coslett
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: John O'connor
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#3
WHOC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Brian Smith & Gary Ivamy
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Fred Strachan & Royce Wilson
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Jack Dzenis
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Nrc
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
|
Social