You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: S.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#3
RPCC
|
||||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
||||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#7
RPCC
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
||||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
||||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#3
WRAC
|
||||
Entity
PICC
PICC
Marlborough |
Crew
#1
PICC
Coached by: Dave Bugler
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
||||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#5
RPCC
|
||||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: John Parnell
|
||||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
|
||||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: John O'connor
|
||||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#2
OGUC
Coached by: Glen Sinclair & Justin Evans
|
||||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#2
WRAC
|
||||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#7
RPCC
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#3
WRAC
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#2
WRAC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair & Justin Evans
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
Coached by: Nrc
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PICC
PICC
Marlborough |
Crew
#1
PICC
Coached by: Dave Bugler
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: John O'connor
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#6
RPCC
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
Coached by: John Parnell
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#3
RPCC
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#5
RPCC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#2
OGUC
Coached by: Glen Sinclair & Justin Evans
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Nrc
|
|||
Entity
PCUC
PCUC
Otago |
Crew
#1
PCUC
Coached by: Ray Sinclair
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#4
RPCC
|
Social