Entrants list: S.I. Rowing Champs
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
AVSG
Coached by: James O'connor
- Click to expand crew ⇨
AVSG
AVSG
Canterbury
Canterbury
Crew
#2
AVSG
Coached by: James O'connor & Della Hammersley
- Click to expand crew ⇨
AVSG
AVSG
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
- Click to expand crew ⇨
BURN
BURN
Canterbury
Canterbury
Crew
#2
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
- Click to expand crew ⇨
BURN
BURN
Canterbury
Canterbury
Crew
#3
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
- Click to expand crew ⇨
BURN
BURN
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
COLC
Coached by: Matt Adam & Natalie Matheson
- Click to expand crew ⇨
COLC
COLC
Otago
Otago
Crew
#1
CROC
- Click to expand crew ⇨
CROC
CROC
Otago
Otago
CURC
CURC
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
- Click to expand crew ⇨
DUAC
DUAC
Otago
Otago
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
- Click to expand crew ⇨
DUAC
DUAC
Otago
Otago
Crew
#3
DUAC
Coached by: Alan Whitaker
- Click to expand crew ⇨
DUAC
DUAC
Otago
Otago
Crew
#4
DUAC
Coached by: Alan Whitaker
- Click to expand crew ⇨
DUAC
DUAC
Otago
Otago
INVC
INVC
Southland
Southland
INVC
INVC
Southland
Southland
INVC
INVC
Southland
Southland
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay
- Click to expand crew ⇨
MARN
MARN
Canterbury
Canterbury
Crew
#2
MARN
Coached by: Fiona McKay
- Click to expand crew ⇨
MARN
MARN
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
NELC
- Click to expand crew ⇨
NELC
NELC
Marlborough
Marlborough
Crew
#2
NELC
- Click to expand crew ⇨
NELC
NELC
Marlborough
Marlborough
Crew
#1
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
- Click to expand crew ⇨
NOEC
NOEC
Otago
Otago
Crew
#1
OAMC
Coached by: Shaun Taylor & Courtney May
- Click to expand crew ⇨
OAMC
OAMC
Otago
Otago
Crew
#1
OTAC
Coached by: Daniel Hobson
- Click to expand crew ⇨
OTAC
OTAC
Otago
Otago
Crew
#1
QRCC
Coached by: Cameron Abbey
- Click to expand crew ⇨
QRCC
QRCC
Otago
Otago
Crew
#2
QRCC
Coached by: Cameron Abbey
- Click to expand crew ⇨
QRCC
QRCC
Otago
Otago
Crew
#1
RIVC
- Click to expand crew ⇨
RIVC
RIVC
Southland
Southland
Crew
#2
RIVC
- Click to expand crew ⇨
RIVC
RIVC
Southland
Southland
Crew
#1
STAN
Coached by: Charlotte Kenny & Annie Montgomery
- Click to expand crew ⇨
STAN
STAN
Canterbury
Canterbury
Crew
#2
STAN
Coached by: Charlotte Kenny & Annie Montgomery
- Click to expand crew ⇨
STAN
STAN
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
- Click to expand crew ⇨
TIMC
TIMC
Canterbury
Canterbury
Crew
#2
TIMC
Coached by: Dan Kelly & Aleeshia Wilson
- Click to expand crew ⇨
TIMC
TIMC
Canterbury
Canterbury
Crew
#3
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
- Click to expand crew ⇨
TIMC
TIMC
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
VILL
Coached by: Megan Laas
- Click to expand crew ⇨
VILL
VILL
Canterbury
Canterbury
Crew
#2
VILL
Coached by: Megan Laas
- Click to expand crew ⇨
VILL
VILL
Canterbury
Canterbury
Crew
#3
VILL
Coached by: Megan Laas
- Click to expand crew ⇨
VILL
VILL
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
WHOC
Coached by: Russsell Jenkins & Doreen Evans
- Click to expand crew ⇨
WHOC
WHOC
Southland
Southland
Crew
#2
WHOC
Coached by: Russell Jenkins & Doreen Evans
- Click to expand crew ⇨
WHOC
WHOC
Southland
Southland
Crew
#3
WHOC
Coached by: Russell Everett
- Click to expand crew ⇨
WHOC
WHOC
Southland
Southland
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rob Bruce
- Click to expand crew ⇨
WNKC
WNKC
Otago
Otago
Crew
#2
WNKC
Coached by: Rob Bruce
- Click to expand crew ⇨
WNKC
WNKC
Otago
Otago
Crew
#1
WRAC
- Click to expand crew ⇨
WRAC
WRAC
Marlborough
Marlborough
Crew
#2
WRAC
- Click to expand crew ⇨
WRAC
WRAC
Marlborough
Marlborough
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched pre-regatta, after entries closed.
Social