You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: S.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
||||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Bill Campbell & Glynn Davies
|
||||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
Coached by: Jamie McKenzie
|
||||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: Jamie McKenzie
|
||||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
||||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Stew Mitchell & Nick Robertson
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
||||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Louis Kimber
|
||||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
||||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
Coached by: Fred Strachan
|
||||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Kelvin Maker
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Louis Kimber
|
||||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
||||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
||||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Pete Cradock
|
Time trial 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Bill Campbell & Glynn Davies
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
Coached by: Jamie McKenzie
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: Jamie McKenzie
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Stew Mitchell & Nick Robertson
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Louis Kimber
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Kelvin Maker
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
Coached by: Fred Strachan
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Louis Kimber
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Pete Cradock
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#4
NOEC
Coached by: Fred Strachan
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#3
STAN
Coached by: Louis Kimber
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Vanessa McIver & Chris Longbottom
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#2
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dan Kelly
|
Social