You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: S.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Megan Laas
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
||||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
||||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
|
||||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
||||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Stella Blake (stroke), Sophie Robinson, Miranda Binsted-Pickering, Charlotte McKee + Isabel Cowlishaw (cox)
|
||||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
||||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: James O'connor
|
||||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Alan Whitaker
|
||||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
|
||||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#2
VILL
Coached by: Megan Laas
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#4
TIMC
Coached by: Sarah Bruce
|
||||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Matt Adam & Natalie Matheson
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
Coached by: Dan Kelly & Aleeshia Wilson
|
||||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
Time trial 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Megan Laas
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Stella Blake (stroke), Sophie Robinson, Miranda Binsted-Pickering, Charlotte McKee + Isabel Cowlishaw (cox)
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Alan Whitaker
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: James O'connor
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#4
TIMC
Coached by: Sarah Bruce
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#2
VILL
Coached by: Megan Laas
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Matt Adam & Natalie Matheson
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
Coached by: Dan Kelly & Aleeshia Wilson
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: Daniel Hobson
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Vanessa McIver & Chris Longbottom
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#3
RRGS
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#3
WRAC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#2
WRAC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#3
CGHS
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
Social