You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: S.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Annie Montgomery & Connor Fraher
|
||||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Megan Laas
|
||||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
|
||||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Emma van Grinsven (stroke), Arlia O'Sullivan, Tamara-Ruby Komarova, Sally Wylaars + Sarah Fife (cox)
Coached by: Mimi Tanski
|
||||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
||||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Sophia Harris (stroke), Francesca O'Malley, Jacque Lattimore, Lucia King-Smith + Jemima Stevens (cox)
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Annie Montgomery & Connor Fraher
|
||||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Doug Bull & Richard Barnett
|
||||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#3
STMG
|
||||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay & Matt Lilly
|
||||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
||||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
||||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#4
STMG
Coached by: Trudy Keys
|
||||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Annie Montgomery & Connor Fraher
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Sophia Harris (stroke), Francesca O'Malley, Jacque Lattimore, Lucia King-Smith + Jemima Stevens (cox)
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Doug Bull & Richard Barnett
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay & Matt Lilly
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#5
STMG
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
Ella McArthur (stroke), Minnie Robson-Cabout, Sophie Johnston, Imogen Batchelor + Molly Ryan-McGinness (cox)
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Megan Laas
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#3
STMG
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Annie Montgomery & Connor Fraher
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#2
MARN
Coached by: Fiona McKay & Caroline Pearson
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Emma van Grinsven (stroke), Arlia O'Sullivan, Tamara-Ruby Komarova, Sally Wylaars + Sarah Fife (cox)
Coached by: Mimi Tanski
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#4
STMG
Coached by: Trudy Keys
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#2
COLC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
Social