You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: S.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
||||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#2
INVC
|
||||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
|
||||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
||||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Mimi Tanski
|
||||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
||||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
||||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
||||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
||||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#3
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
||||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: Toby Pascoe
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
||||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#2
OAMC
Coached by: Peter Scott
|
||||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay & Matt Lilly
|
||||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#3
WHOC
Coached by: Russell Everett
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#2
OAMC
Coached by: Peter Scott
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#3
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#3
OAMC
Coached by: Peter Scott
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Craig Deblecourt
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#3
WHOC
Coached by: Russell Everett
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
Coached by: Cam Abbey
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Mimi Tanski
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#3
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Cam Abbey
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#4
TIMC
Coached by: Jaimee Harrison
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#2
INVC
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: Toby Pascoe
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay & Matt Lilly
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
Social