You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: S.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
||||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Megan Laas
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#4
TIMC
Michaela Kennedy (stroke), Kinnley McAllister, Geraldine Moffat, Samantha Sorenson + Naeve Davidson (cox)
Coached by: Jaimee Harrison
|
||||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
Coached by: Brian Stephenson
|
||||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#3
STMG
|
||||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#2
STMG
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#2
MARN
Coached by: Fiona McKay & Matt Lilly
|
||||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Doug Bull & Natalie Bocock
|
||||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
||||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#5
NOEC
|
||||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#3
WHOC
Coached by: Russell Jenkins
|
||||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#2
OAMC
Coached by: Neville Hill
|
||||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
||||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#2
VILL
Coached by: Megan Laas
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#2
MARN
Coached by: Fiona McKay & Matt Lilly
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#2
VILL
Coached by: Megan Laas
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Dave Ayres Aj Humphries.
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#2
CROC
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Peter Scott
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#4
TIMC
Michaela Kennedy (stroke), Kinnley McAllister, Geraldine Moffat, Samantha Sorenson + Naeve Davidson (cox)
Coached by: Jaimee Harrison
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#3
STMG
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#2
OAMC
Coached by: Neville Hill
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay & Caroline Pearson
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Megan Laas
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#2
STMG
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Doug Bull & Natalie Bocock
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#5
NOEC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#3
WHOC
Coached by: Russell Jenkins
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#3
OAMC
Coached by: Neville Hill
|
Social