You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: S.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
||||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
||||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
||||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sarah Lindley
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
||||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Megan Laas
|
||||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Neville Hillkate Mihaere
|
||||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
||||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Penny Farrell & Sarah Taylor
|
||||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
||||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#4
TIMC
Coached by: Jaimee Harrison
|
||||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
|
||||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Hayden Cohen
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Megan Laas
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#4
TIMC
Coached by: Jaimee Harrison
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Sarah Lindley
|
|||
Entity
RIVC
RIVC
Southland |
Crew
#1
RIVC
Coached by: Faye Brinsdon
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sarah Lindley
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Neville Hillkate Mihaere
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#2
VILL
Coached by: Megan Laas
|
|||
Entity
RIVC
RIVC
Southland |
Crew
#2
RIVC
Coached by: Faye Brinsdon
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Penny Farrell & Sarah Taylor
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Rex Ryan
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Mark James
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Penny Farrell & Sarah Taylor
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Hayden Cohen
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#2
INVC
Coached by: Rex Ryan
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: David Ayres & Amanda Inkster
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#2
CROC
|
Social