Entrants list: S.I. Rowing Champs
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
CGHS
- Click to expand crew ⇨
CGHS
CGHS
Canterbury
Canterbury
Crew
#2
CGHS
Sophie Haughton (stroke), Lucy Fitzgerald, Olivia Archey-MacCormick, Emily Keenan, Erin Kennedy, Jordyn Williams, Sarah White, Bella Kitson + Katie Howard (cox)
- Click to expand crew ⇨
CGHS
CGHS
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
COLC
Antonia Bachop (stroke), Cara Busse, Jazlyn Edmonds, Leah MacDiarmid, Olivia McPherson, Siena Snow, Alex Crawford, Amy Liggett + Megan Maslin (cox)
- Click to expand crew ⇨
COLC
COLC
Otago
Otago
Crew
#1
CURC
Zaya McDonald (stroke), Malia Parsons, Tyla Smart, Beth Dunbar, Jasmin Rean, Neve Sinclair, Isabella Ewins, Abbey McKay + Ashley Maxwell (cox)
- Click to expand crew ⇨
CURC
CURC
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
DUAC
- Click to expand crew ⇨
DUAC
DUAC
Otago
Otago
Crew
#1
INVC
Paris Elder (stroke), Eilish McLeod, Jenna Herbert, Sheree Gamble, Ella Zwagerman, Sophie Lucas, Justine Mortimore, Ciara Kelly + Lily Brankin (cox)
Coached by: Joe Findley
- Click to expand crew ⇨
INVC
INVC
Southland
Southland
Crew
#1
NELC
Penny Mccrostie (stroke), Ella Smith, Maya Woodward-Leth, Lucy Wilson, Eve Munro, Eva Lloyd, Bree Roundhill, Macy Kappely + Yasmina Coe (cox)
- Click to expand crew ⇨
NELC
NELC
Marlborough
Marlborough
Crew
#1
NOEC
Grace Roesler (stroke), Katie Mason, Millie Davenport, Chloe Light, Charlotte Thompson, Alice Merriman, Georgia McCaul, Ruby Brosnan + April Merriman (cox)
Coached by: Craig Deblecourt
- Click to expand crew ⇨
NOEC
NOEC
Otago
Otago
Crew
#1
RRGS
Rosie Gray (stroke), Chloe Berge, Tessa Reid, Kyla Otway, Rosa Blake, Holly O'Loughlin, Emma Ffowcs Williams, Kate Wield + Sophie Pye (cox)
- Click to expand crew ⇨
RRGS
RRGS
Canterbury
Canterbury
Crew
#2
RRGS
Penny Proctor (stroke), Penelope Frost, Brianna Yates, Holly Ellis, Elsie Westphall, Saskia Murray, Scarlett Bown, Rosa Dalzell + Danielle Rutter (cox)
- Click to expand crew ⇨
RRGS
RRGS
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
STMG
Georgia Dawson (stroke), Isla Fulton, Charlize Stick, Charlotte Parker, Maddie Jeffries, Charlotte Gilray, Alice McLeod, Annabelle Goodwin + Emily Young (cox)
- Click to expand crew ⇨
STMG
STMG
Canterbury
Canterbury
Crew
#2
STMG
Lydia Pye (stroke), Isabella Ferguson, Ruby McCrystal, Georgie Burdon, Grace Glassey, Lucy Vaughan, Zoe Fulton, Ava Coates + Charlotte Idiens (cox)
- Click to expand crew ⇨
STMG
STMG
Canterbury
Canterbury
Crew
#41
TIMC
Molly Clayton (stroke), Mia Parker, Rebecca Squire, Tori McNabb, Sara Harris, Ava Young, Beth Clarke, Rose Cottier + Jennifer Everett (cox)
- Click to expand crew ⇨
TIMC
TIMC
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
WTUC
Ruby Finlay (stroke), Ruby Noton, Katie Hulsman, Aimee Clark, Kate Edmonds, Carmen Woodhouse, Talia Hughes, Annabelle Ferguson + Alex Thomson (cox)
Coached by: Russell Everett
- Click to expand crew ⇨
- Scratched entry
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched pre-regatta, after entries closed.
Social