You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: S.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: David Ayres & Matt Rickard
|
||||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
||||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
||||
Entity
PICC
PICC
Marlborough |
Crew
#1
PICC
Coached by: Keiran Gaudin & Cynthia De Joux
|
||||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Russell Jenkins
|
||||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Kendal Everest
|
||||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
|
||||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#10
TIMC
Annabelle Scott (stroke), Alexandra Williamson, Kate Crawford, Savanna Paul + Jessica McArthur (cox)
Coached by: Emily Goodhew
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
||||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: David Lindstrom & Richard Barnett
|
||||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#2
VILL
Coached by: Leon Barrowcliffe
|
||||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: Matt Rickard & David Ayres
|
||||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
Coached by: David Lindstrom & Richard Barnett
|
||||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
Coached by: Emily Goodhew
|
||||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
|
||||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Matt Lilley
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Kendal Everest
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Russell Jenkins
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: David Lindstrom & Richard Barnett
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: Matt Rickard & David Ayres
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
Coached by: Emily Goodhew
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#2
CROC
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: Gareth Vaughan
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: David Ayres & Matt Rickard
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#2
VILL
Coached by: Leon Barrowcliffe
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
Coached by: David Lindstrom & Richard Barnett
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#3
RRGS
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#10
TIMC
Annabelle Scott (stroke), Alexandra Williamson, Kate Crawford, Savanna Paul + Jessica McArthur (cox)
Coached by: Emily Goodhew
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
|
|||
Entity
PICC
PICC
Marlborough |
Crew
#1
PICC
Coached by: Keiran Gaudin & Cynthia De Joux
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Matt Lilley
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#3
CROC
|
Social