Day sheets: S.I. Rowing Champs

These are the day sheets for the 2021 S.I. Rowing Championships.

Saturday, 30th January 2021

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8 Lane 9 Lane 10
A 07:30 1 G U15 4X+
heat
Race: 1CGHS1RRGS2SCR: STMG1ASHC2CROC1WTUC1TIMC11VILL2BURN1
B 07:34 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B FinalRace: 2WHOC1TIMC20SCR: MARN1
MARN1
CGHS3RRGS1VILL1NOEC2DUAC1OGHS1
C 07:38    Race: 3CGHS2WRAC1CASH1WTUC2SCR: MARN2
MARN2
ASHC1DUAC2NOEC1
D 07:42 2 W Snr 1X
heat
Race: 1DUAC1SCR: AVNC1
CTYC1
CURC1INVC2INVC1SCR: OGHS1
E 07:46 3 M Prm 1X
heat
Race: 1RPCC4SCR: AVNC1
RPCS2
RPCC5RPCC1RPCC3RPCS1SCR: RPCC2
F 07:50 4 M Snr 1X
heat
Race: 1CURC1DUAC1AVNC2WRAC2SCR: CBHS1INVC1WRAC1AVNC1SCR: WRAC3PICC1
G 07:54 5 B U15 8X+
heat
Race: 1CHCC1TIM*30WTUC1CBHS2STAN1OBHC1BLEC1CBHS1
H 07:58 6 M Clb 8+
heat
Race: 1CHCC1AVNC1AVN*3CBHS1DUA*1STAN1AVNC4STAN2CASH1
I 08:02 7 W Clb 8+
heat
Race: 1STMG1AVN*1OAMC1CGHS1WRAC1CURC1SCR: RRGS1
J 08:06 8 G U17 8+
heat
Race: 1RRGS1STMG1RRGS2RRGS3NELC1CGHS1COLC1
K 08:10 9 W Prm 1X
heat
Race: 1RPCC4RPCS3RPCS1SCR: RPCC2INVC1RPCS2RPCC1RPCC3
L 08:14 10 W Nov 2X
heat
Race: 1WNKC1TIMC11DUAC1NELC1CTYC1NOEC5AVNC1STAN3NOEC2WHOC1
M 08:18 1,2 + 2NF->A Final; 10 Next Fastest->B FinalRace: 2VILL1STAN2OTAC1NOEC4CASH1AVNC3ASHC1UNCC2OGHS2BURN1
N 08:22    Race: 3AVNC5WNKC2NOEC3AVSG1INVC1ASHC2AVNC2TIMC41WRAC1DUAC2
O 08:26    Race: 4UNCC1INVC2AVNC4NOEC1NELC2TIMC20CASH2STAN1OGHS1MARN1
P 08:30 11 B U17 4+
heat
Race: 1SCR: BLEC1
TIMC30
SCR: CHCC2
CBHS1
SHIR1SCR: CBHS2CHCC1SCR: CASH1
Q 08:34 12 W U19 4X+
heat
Race: 1AVSG1VILL2SCR: OGHS1
TIMC11
DUAC1VILL1PICC1WNKC1NELC1CROC1MARN1
R 08:38 13 M Nov 4+
heat
Race: 1STAN1STBD1CASH1NELC1CBHS1SHIR1
S 08:42 Fastest 10 -> FinalRace: 2SHIR2NELC2ASHC1STAN2STBD2
T 08:46 14 B U16 2X
heat
Race: 1WTUC3CHCC1CBHS1BLEC3STBD1DUAC1CROC1STCC2CASH1
U 08:50 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B FinalRace: 2WTUC1OAMC1TIMC30OBHC1STCC1STBD2BLEC2OBHC2
V 08:54    Race: 3BLEC1CBHS2OTAC1STCC3SHIR1BURN1TIMC31WTUC2
W 08:58 15a M Mst 1X (1000m)
final
Race: AAVNC1UNCC2AVNC4CTYC1DUAC1SCR: AVNC3
UNCC1
CURC1AVNC2NOEC1
X 09:02 16a W Mst 2X (1000m)
final
Race: APCUC1CURC1AVNC2UNCC1PCUC2UNCC3SCR: CTYC1SCR: AVNC1UNCC2
Y 09:06 17 M Prm 2-
heat
Race: 1AVNC5AVNC4AVNC2AVNC1RPCS1RPCS2AVNC3
Z 09:10 18 M Snr 2-
heat
Race: 1NELC1SHIR1SCR: WRAC1PICC1
A 09:14 19 G U16 4X+
heat
Race: 1STAN1CROC2WRAC1RRGS1BURN1WTUC2STMG1CGHS1VILL1NELC2
B 09:18 1,2,3,4,5->Final; Rest EliminatedRace: 2AVSG1WTUC1CGHS2MARN1CROC1OGHS1RRGS2NELC1TIMC11SCR: WRAC2
C 09:22 20 W Prm 2-
heat
Race: 1RPCS3RPCS1RPCS2
D 09:26 21 W Snr 2-
heat
Race: 1OAMC1SCR: AVNC3
RRGS1
CGHS1SCR: AVNC2
WRAC1
STMG1
E 09:30 Fastest 10 -> FinalRace: 2AVNC1STMG2CROC1SCR: CGHS2DUAC1RRGS2
F 09:34 22 M Clb 1X
heat
Race: 1AVNC4AVNC1SCR: CURC3TIMC4SCR: STBD1BLEC1STCC2TIMC3CTYC2NOEC2
G 09:38 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B FinalRace: 2CURC2TIMC2AVNC5TIMC31AVNC3NOEC1CASH1CTYC3STAN1WRAC1
H 09:42    Race: 3WTUC1CTYC1TIMC1SCR: SHIR1
STCC1
STAN2OBHC1ASHC1AVNC2TIMC30SCR: CURC1
I 09:46 23 M U19 4+
heat
Race: 1CHCC3STAN1STAN3CHCC2CBHS2STAN2CBHS1CHCC1CHCC4CASH1
J 09:50 24 W Clb 4X-
heat
Race: 1DUAC1WRAC1INVC1NELC1CTYC1TIMC11AVNC1AVNC2
J   22 M Clb 1X
heat
Race: 4SCR: AVNC4
K 09:54 25 G U15 8X+
heat
Race: 1RRGS1VILL1CGHS1MARN1STMG1WTUC1NOEC1OGHS1DUAC1DUA*2
L 09:58 26 M Int 4X+
heat
Race: 1SHIR1SHIR3CBHS1ASHC2BURN1OTAC1SCR: UNCC1
STAN1
NEL*2DUAC1STBD1
M 10:02 1,2,3,4,5->Final; Rest EliminatedRace: 2ASHC1AVNC1CHCC1TIMC30DUAC2SHIR2WTUC1NELC1CROC1OBHC1
N 10:06 27 G U17 1X
heat
Race: 1WHOC2CGHS3SCR: WHOC1
UNCC2
WTUC1CROC1RRGS1OGHS2WRAC1STAN1NOEC1
O 10:10 1,2,3,4,5->Final; Rest EliminatedRace: 2OGHS1CROC2UNCC1SCR: WHOC3
RRGS2
COLC1BURN1SCR: CGHS2
CGHS1
AVSG1STAN2PICC1
P 10:14 28 B U17 2X
heat
Race: 1SCR: NOEC1SCR: CASH1
BLEC2
BLEC1INVC1OTAC2TIMC31STCC2
Q 10:18 Fastest 10 -> FinalRace: 2BLEC3TIMC30OBHC1STCC1OTAC1
R 10:22 29 B U16 4+
heat
Race: 1CBHS1CBHS3BLEC2STAN1CHCC2SHIR1OTAC1STBD2
R   27 G U17 1X
heat
Race: 3SCR: WHOC4SCR: DUAC1
S 10:26 29 B U16 4+
heat
Race: 2BLEC1CHCC1STBD1STAN2CBHS2SHIR3SHIR2
T 10:30 30 G U16 2X
heat
Race: 1TIMC11MARN3WRAC1NOEC2WNKC2COLC1VILL1CROC1AVSG2BURN2
U 10:34 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B FinalRace: 2CROC2WNKC1MARN1NOEC1TIMC12SCR: STMG1AVSG3OGHS2STAN1
V 10:38    Race: 3BURN1TIMC13AVSG1STMG2OGHS1WTUC1MARN2CGHS1UNCC1
W 10:42 31 W Int 4X+
heat
Race: 1DUAC1NOEC1TIMC20AVN*1CURC2ASHC1INVC2NELC1OTAC1
X 10:46 1,2,3,4,5->Final; Rest EliminatedRace: 2CASH1WNKC1CROC1MARN1CURC1INVC1AVNC10RRGS1
Y 10:50 32 M Nov 2X
heat
Race: 1WNKC1CBHS2SCR: STBD2STAN1OBHC1OTAC1WTUC1ASHC1TWLC1TIMC30
Z 10:54 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B FinalRace: 2STBD1CASH1WNKC2OBHC2BLEC2WTUC2STAN2ASHC2SCR: CBHS1
SCR: SHIR1
OTAC2
A 10:58    Race: 3STCC1STAN3BLEC1NELC1OBHC3STBD3AVNC1SCR: ASHC3WTUC3UNCC1
B 11:02 33 M Prm 2X
heat
Race: 1SCR: AVNC2
AVNC4
AVNC1AVNC3RPCS1RPCS2RPCC2RPCS3CURC1RPCC1
C 11:06 34 M Snr 2X
heat
Race: 1WRAC1CURC1NELC1DUAC1INVC1PICC1CBHS1
D 11:10 35 W Prm 4X-
heat
Race: 1CTY*1NELC1RPCS1RPCC1SCR: AVNC2
INVC1
AVNC1
E 11:14 36 M Clb 4-
heat
Race: 1AVNC3AVNC2SHIR1AVNC1
F 11:18 37 W Clb 2-
heat
Race: 1TIMC11MARN1WRAC1PICC1SCR: AVNC1
AVNC2
SCR: STMG1
COLC1
G 11:22 38a M Mst 4X± (1000m)
final
Race: AAVN*1WTU*1AVNC2WNKC1
H 11:26 39 W Nov 8+
heat
Race: 1WRAC1NELC1OAMC1WTUC1MARN2RRGS2CGHS1
I 11:30 1,2,3,4,5->Final; Rest EliminatedRace: 2STMG1AVNC1STAN1RRGS1CASH1COLC1MARN1
J 11:34 40 B U17 8+
heat
Race: 1 - - CANCELLED - -
K 11:38 41 M Int 4+
heat
Race: 1BLEC1ASHC1AVNC1CASH1STAN1BLEC2
L 11:42 42 G U17 4X+
heat
Race: 1VILL1RRGS2NELC1CGHS1TIMC12UNCC1BURN1DUA*1STAN1
M 11:46 1,2,3,4,5->Final; Rest EliminatedRace: 2OTAC1RRGS1TIMC11WHOC1WNKC1AVSG1VILL2CROC1
N 11:50 43 B U15 2X
heat
Race: 1STBD2STBD1BLEC3BLEC1OBHC1STCC1TIMC30OTAC1WNKC1STCC4
O 11:54 1,2,3,4,5->Final; Rest EliminatedRace: 2DUAC1STCC3TIMC31SCR: STAN1TWLC1STCC2STBD3BLEC2WTUC1TIMC1
P 11:58 44 W Int 4+
heat
Race: 1CURC2BURN1STAN1OAMC2STMG1COLC1
Q 12:02 1,2,3,4,5->Final; Rest EliminatedRace: 2SCR: CGHS1
AVN*1
CURC1INVC1OAMC1STMG2ASHC1
R 12:06 45 G U15 2X
heat
Race: 1COLC1NOEC3WHOC3DUAC1WTUC1TIMC20NOEC4
S 12:10 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B FinalRace: 2ASHC2BURN1CROC1WHOC2NOEC1NOEC2TIMC11
T 12:14    Race: 3OAMC1CROC2SCR: WTUC2
NOEC6
SCR: STAN1NOEC5TIMC12SCR: WHOC1
ASHC1
U 12:18 46 B U16 4X+
heat
Race: 1TIMC30OBHC1BLEC1STCC2SHIR2CHCC1STBD1CBHS1SHIR3
V 12:22 1,2,3,4,5->Final; Rest EliminatedRace: 2BURN1STCC1OTA*1WTUC1CBHS2SHIR1CBHS3CROC1CHCC2
W 12:26 47 M Prm 4-
heat
Race: 1PICC1RPCS1AVNC1AVNC2
X 12:30 48 W Prm 4-
heat
Race: 1SCR: AVNC1AVN*2RPCS1
Y 12:34 49 W U19 4+
heat
Race: 1STMG2RRGS1RRGS2STMG1CGHS1TIMC11WRAC1NELC1DUAC1SCR: CGHS2
Z 12:38 50 G U16 8+
heat
Race: 1WTUC1CGHS1MARN1RRGS1VILL1STMG1
A 12:42 51 M Clb 4X-
heat
Race: 1NELC1AVNC1PIC*1TIMC1AVNC4CUR*1CRO*1
B 12:46 1,2,3,4,5->Final; Rest EliminatedRace: 2AVNC2SCR: OBHC1SCR: AVN*5
UNCC1
CTYC1AVNC3TIMC30
C 12:50 52 W Clb 1X
heat
Race: 1TIMC11NOEC1INVC1DUAC2AVSG2WRAC2AVNC2RRGS1
D 12:54 1,2,3,4,5->Final; Rest EliminatedRace: 2SCR: CTYC1
CTYC1
WRAC1AVNC1SCR: OGHS1
RICC1
AVSG1STAN1DUAC1
E 12:58 53 B U15 8+
heat
Race: 1CHCC1WTUC1CBHS1SHIR2STAN1SHIR1SCR: CBHS2
F 13:02 54 M Nov 4X+
heat
Race: 1CASH1TIMC30OTA*1STBD2BLEC1STCC2STAN2OBHC1NELC1CBHS1
G 13:06 1,2,3,4,5->Final; Rest EliminatedRace: 2ASHC1NELC2STCC1STBD1OTAC2SHIR1WNKC1TIMC31STAN1DUA*1
H 13:10 55 Mx Mst 2X (1000m)
heat
Race: 1UNCC4WNKC1AVNC3AVNC2UNCC1UNCC3UNCC2ASH*1AVNC1
I 13:14 56 G U17 2X
heat
Race: 1TIMC12CROC3COLC2NELC2NOEC1VILL2DUAC1WHOC1SCR: PICC1RRGS1
J 13:18 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B FinalRace: 2UNCC1COLC3SCR: BURN2
MARN2
CGHS1VILL1CROC2NELC1TIMC11OTAC1CGHS3
K 13:22    Race: 3MARN1WNKC1CROC1BURN1WHOC2WTUC1CGHS2COLC1NELC3AVSG1
L 13:26 57 B U17 4X+
heat
Race: 1BLEC1CBHS1CASH1OTAC1SHIR1
M 13:30 58 W Int 1X
heat
Race: 1ASHC2OGHS2TIMC42STMG2SCR: STMG1
WHOC1
PICC1BURN1NOEC2TIMC41SCR: AVNC1
N 13:34 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B FinalRace: 2WHOC2PICC2TIMC20DUAC1ASHC1NOEC1INVC1OGHS1BURN2
O 13:38    Race: 3RICC1OGHS3WRAC1UNCC1NOEC3TIMC11INVC2OTAC1SCR: OAMC1
CASH1
P 13:42 59 B U16 8+
heat
Race: 1STBD1CHCC1CHCC2SHIR1CBHS1CBHS2STAN1BLEC1
Q 13:46 60 W Nov 4+
heat
Race: 1STMG1CASH2AVNC2OAMC1TIMC11NELC1STAN2COLC2RRGS2WRAC1
R 13:50 1,2,3,4,5->Final; Rest EliminatedRace: 2SCR: MARN1RRGS1CGHS1NELC2OAMC2STAN1AVNC1ASHC1CASH1COLC1
S 13:54 61 M Int 2X
heat
Race: 1UNCC1BLEC1SCR: SHIR1
ASHC2
NELC2BURN1STAN3DUAC3SCR: CASH1
T 13:58 1,2 + 2NF->A Final; 10 Next Fastest->B FinalRace: 2SCR: NOEC1
NELC3
SCR: WTUC1DUAC1OTAC1BURN2STAN2ASHC4WNKC1
U 14:02    Race: 3AVNC1NELC1TIMC30STAN1TWLC1WTUC2SCR: AVNC2
OAMC1
ASHC1
V 14:06    Race: 4CBHS1DUAC2STBD1CROC1TIMC31STCC1ASHC3
W 14:10 62 M Prm 4X-
heat
Race: 1PIC*1RPCC1AVNC2CURC1NELC1AVNC1
X 14:14 63 M U19 4X+
heat
Race: 1SCR: CHCC1CBHS1TIMC30OBHC1CBHS2SCR: STBD1
STAN1
SHIR1OTA*1SCR: CHCC2
Y 14:18 64 W Prm 2X
heat
Race: 1RPCS2RPCS1RPCS3RPCC2SCR: AVNC1
SCR: RPCC1
Z 14:22 65 W Snr 2X
heat
Race: 1DUAC1CROC1CGHS2NELC1INVC2AVNC2INVC1AVNC1STAN1CGHS1
A 14:26 All->FinalRace: 2 - - CANCELLED - -
B 14:30 66 M Clb 2-
heat
Race: 1AVNC1AVNC10TIMC30INVC1STAN1BLEC1
C 14:34 Fastest 10 -> FinalRace: 2TIMC31SCR: AVNC2
CHCC1
SCR: OBHC1
CROC1
CHCC2SCR: STBD1CURC1SCR: AVNC3
D 14:38 67 W Clb 4-
heat
Race: 1SCR: OAMC2
AVNC2
SCR: OAMC1
AVNC1
E 14:42 68 G U17 4+
heat
Race: 1TIMC1RRGS4RRGS1CGHS1STAN1TIMC11COLC1
F 14:46 1,2,3,4,5->Final; Rest EliminatedRace: 2WRAC1CGHS2STAN2RRGS2RRGS3STMG1
G 14:50 69 B U17 1X
heat
Race: 1CROC1STCC1BLEC2TIMC30UNCC2STCC3SCR: CBHS1OBHC1OTAC3NELC1
H 14:54 1,2,3,4,5->Final; Rest EliminatedRace: 2STCC2BLEC1TIMC31SCR: NOEC1
OTAC1
STBD1UNCC1OTAC2WNKC1PICC1DUAC1
I 14:58 70 G U15 8+
heat
Race: 1STMG1CGHS1OAMC1WTUC1RRGS1CASH1
J 15:02 71 W Int 2X
heat
Race: 1TIMC12NELC1OTAC1WNKC2SCR: BURN2
BURN2
WHOC3VILL2OGHS2NOEC3AVSG1
K 15:06 1,2 + 2NF->A Final; 10 Next Fastest->B FinalRace: 2WRAC1OGHS1BURN1TIMC41AVSG2WHOC2OTAC3NOEC1CGHS2PICC2
L 15:10    Race: 3WRAC2OTAC2CURC2CGHS1WNKC1PICC1OGHS3TIMC11VILL1NOEC2
M 15:14    Race: 4ASHC1CURC1AVNC1CASH1MARN1WHOC1COLC1CROC1NELC2UNCC1
N 15:18 72 M Nov 8+
heat
Race: 1CBHS1STAN1STBD1STCC1SHIR1NELC1STAN2CBHS2
O 15:22 73 Mx Mst 4X- (1000m)
heat
Race: 1AVN*3AVNC1UNCC1AVNC2UNCC2
P 15:26 74 B U15 4X+
heat
Race: 1CHCC2CASH1CBHS2WTUC3TIM*1OTAC2SHIR1BLEC1OBHC2STBD1
Q 15:30 1,2,3,4,5->Final; Rest EliminatedRace: 2TIMC30SHIR2WTUC1OTAC1CROC1CBHS1OBHC1WTUC2CHCC1
R 15:34 75 G U16 4+
heat
Race: 1CGHS2CGHS1COLC1STMG2WRAC1TIMC11WTUC1STMG1
S 15:38 76 W Nov 4X+
heat
Race: 1UNCC1INVC1VILL1WNKC1STMG1DUAC2WHOC1SCR: INVC1
RRGS1
T 15:42 1,2 + 2NF->A Final; 10 Next Fastest->B FinalRace: 2AVNC1VILL2CGHS2SCR: MARN2
ASHC1
SCR: AVNC3
NOEC2
OGHS2MARN2STAN1
U 15:46    Race: 3AVN*2CGHS1DUAC1WRAC1OGHS1TIMC20MARN1NELC1
V 15:50    Race: 4TIMC11NOEC1CTY*1NELC2WRAC2WTUC1CASH1
W 15:54 77 M Int 1X
heat
Race: 1SCR: DUAC1OBHC1WTUC5SCR: OTAC1PICC1SCR: NOEC2
STBD3
AVNC2STCC3BURN3
X 15:58 1,2->A Final; 3,4->B FinalRace: 2OAMC2SCR: STBD4
STBD5
BURN1SCR: NOEC1
CROC2
INVC2AVNC1STCC4SCR: WTUC3
Y 16:02    Race: 3OBHC2SCR: OBHC3
ASHC2
SCR: WTUC2CROC3WNKC1STCC2BURN2SCR: SHIR1
BLEC2
Z 16:06    Race: 4CROC1STCC1ASHC1WTUC4STBD2BLEC1WNKC2INVC3
A 16:10    Race: 5WTUC1OAMC1UNCC1CBHS1INVC1TIMC30STCC5STBD1
B 16:14 78 M Clb 2X
heat
Race: 1SCR: AVNC2
AVNC2
AVNC3TWLC1TIMC2SHIR1NELC3TIMC31SCR: STBD1OTAC1ASHC1
C 16:18 1,2,3,4,5->Final; Rest EliminatedRace: 2AVNC1AVNC10NELC2CTYC1TIMC30TIMC1SHIR2SCR: UNCC1OBHC1SCR: NOEC1
NELC1
D 16:22 79 W Clb 2X
heat
Race: 1NOEC4NELC3WRAC1TIMC11NOEC2SCR: RRGS1
CTYC2
AVNC2INVC2AVSG1
E 16:26 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B FinalRace: 2TIMC12AVNC1STAN1RRGS2NOEC1MARN1NELC2CTYC1
F 16:30    Race: 3AVNC3NELC1NOEC3DUAC1INVC1SCR: VILL1SCR: BURN1TIMC13
G 16:34 80 M Prm 8+
heat
Race: 1STAN2AVNC1STAN1CHCC2AVN*2CURC1CBHS1CHCC1CHCC3PIC*1
H 16:38 81 W Prm 8+
heat
Race: 1DUAC1SCR: AVNC2
AVN*1
I 16:42 82 M U19 8+
heat
Race: 1CHCC1SCR: SHIR1
CBHS1
CHCC3CASH1
J 16:46 83 W U19 8+
heat
Race: 1CGHS2RRGS2STMG2RRGS1SCR: WNKC1
OAMC1
VILL1CGHS1STAN1STMG1

Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. SCR: WNKC1) was scratched after being drawn in the race.

Sunday, 31st January 2021

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8 Lane 9 Lane 10
A 07:30 1 G U15 4X+
final
Race: BTIMC11TIMC20CGHS2VILL2ASHC1RRGS1CGHS3ASHC2CASH1RRGS2
B 07:34 Race: AWRAC1WTUC1NOEC2DUAC2BURN1DUAC1CGHS1NOEC1VILL1CROC1
C 07:38 2 W Snr 1X
final
Race: ACURC1INVC1DUAC1INVC2CTYC1
D 07:42 3 M Prm 1X
final
Race: ARPCC5RPCC4RPCC1RPCS1RPCC3RPCS2
E 07:46 4 M Snr 1X
final
Race: AAVNC2SCR: WRAC1AVNC1WRAC2CURC1SCR: DUAC1PICC1INVC1
F 07:50 5 B U15 8X+
final
Race: ASTAN1CBHS1TIM*30OBHC1WTUC1BLEC1CHCC1CBHS2
G 07:54 6 M Clb 8+
final
Race: ASTAN2CASH1AVNC4AVNC1STAN1CBHS1CHCC1DUA*1AVN*3
H 07:58 7 W Clb 8+
final
Race: ACURC1OAMC1WRAC1AVN*1CGHS1STMG1
I 08:02 8 G U17 8+
final
Race: ARRGS3CGHS1STMG1RRGS1RRGS2COLC1NELC1
J 08:06 9 W Prm 1X
final
Race: ARPCC4RPCC1RPCS2RPCS1RPCS3INVC1RPCC3
K 08:10 10 W Nov 2X
final
Race: BDUAC2CASH2NOEC5STAN3TIMC20TIMC11UNCC2WNKC1NOEC1CASH1
L 08:14 Race: ANELC2TIMC41NELC1INVC1DUAC1OGHS2INVC2NOEC4UNCC1OGHS1
M 08:18 11 B U17 4+
final
Race: ACBHS2TIMC30CHCC1SHIR1
N 08:22 12 W U19 4X+
final
Race: APICC1MARN1NELC1TIMC11WNKC1DUAC1AVSG1VILL1VILL2CROC1
O 08:26 13 M Nov 4+
final
Race: ASTAN2STAN1CBHS1CASH1STBD1STBD2NELC1ASHC1SHIR2SHIR1
P 08:30 14 B U16 2X
final
Race: BDUAC1OBHC1BURN1CHCC1STCC2BLEC2OAMC1WTUC3CBHS2STCC3
Q 08:34 Race: AWTUC2STBD1TIMC30TIMC31CASH1WTUC1CROC1OTAC1STCC1BLEC1
R 08:38 15b M Mst 2X (1000m)
final
Race: ADUAC1AVNC5AVNC2WTUC1DUAC2UNCC1NELC1AVNC1CURC1UNCC2
S 08:42 16b W Mst 1X (1000m)
final
Race: APCUC2WNKC1PCUC1UNCC1
T 08:46 17 M Prm 2-
final
Race: AAVNC2AVNC3AVNC1RPCS1RPCS2AVNC4AVNC5
U 08:50 18 M Snr 2-
final
Race: ASHIR1PICC1NELC1
U   20 W Prm 2-
final
Race: ARPCS2RPCS1RPCS3
V 08:54 19 G U16 4X+
final
Race: ARRGS1TIMC11WRAC1OGHS1STAN1WTUC1WTUC2MARN1CGHS1CROC1
X 09:02 21 W Snr 2-
final
Race: ASCR: OAMC1STMG2STMG1WRAC1CGHS1RRGS2DUAC1RRGS1AVNC1CROC1
Y 09:06 22 M Clb 1X
final
Race: BSTCC1TIMC31ASHC1SCR: STCC2AVNC2CASH1STAN1TIMC4TIMC1STAN2
Z 09:10 Race: ACTYC1AVNC1TIMC2OBHC1BLEC1WRAC1CTYC2TIMC30CURC2TIMC3
A 09:14 23 M U19 4+
final
Race: ACHCC4STAN2STAN3CBHS2CHCC2CHCC1STAN1CHCC3CBHS1CASH1
B 09:18 24 W Clb 4X-
final
Race: ASCR: AVNC2CTYC1WRAC1NELC1AVNC1DUAC1TIMC11INVC1
C 09:22 25 G U15 8X+
final
Race: AMARN1CGHS1RRGS1STMG1NOEC1DUAC1DUA*2VILL1WTUC1OGHS1
D 09:26 26 M Int 4X+
final
Race: ANEL*2ASHC1STAN1CROC1STBD1NELC1DUAC1TIMC30SHIR1WTUC1
E 09:30 27 G U17 1X
final
Race: ACROC1STAN2WRAC1OGHS1STAN1BURN1WHOC2AVSG1UNCC2CGHS1
F 09:34 28 B U17 2X
final
Race: ABLEC2TIMC30OTAC2BLEC1OTAC1TIMC31OBHC1STCC1INVC1BLEC3
G 09:38 29 B U16 4+
final
Race: ASTAN1SHIR3CBHS3STAN2SHIR1CHCC1STBD2STBD1CHCC2CBHS2
H 09:42 30 G U16 2X
final
Race: BWRAC1TIMC12AVSG1VILL1CROC1MARN2STAN1BURN2CGHS1WNKC2
I 09:46 Race: ABURN1COLC1WNKC1WTUC1TIMC11OGHS2NOEC2OGHS1MARN1NOEC1
J 09:50 31 W Int 4X+
final
Race: ATIMC20RRGS1NELC1CURC1AVN*1WNKC1OTAC1INVC1CROC1AVNC10
K 09:54 32 M Nov 2X
final
Race: BSTAN1BLEC2BLEC1CBHS2WTUC3STAN2OBHC2WTUC1OBHC3OBHC1
L 09:58 Race: ANELC1TWLC1OTAC2UNCC1OTAC1CASH1WNKC1STCC1STBD1TIMC30
M 10:02 33 M Prm 2X
final
Race: AAVNC4RPCC2CURC1RPCS3RPCC1RPCS1AVNC1RPCS2SCR: AVNC3
N 10:06 34 M Snr 2X
final
Race: ACBHS1INVC1PICC1WRAC1DUAC1CURC1NELC1
O 10:10 35 W Prm 4X-
final
Race: ACTY*1NELC1RPCC1RPCS1INVC1AVNC1
P 10:14 36 M Clb 4-
final
Race: ASHIR1SCR: AVNC3AVNC1AVNC2
Q 10:18 37 W Clb 2-
final
Race: AMARN1SCR: AVNC2TIMC11COLC1PICC1WRAC1
R 10:22 38b W Mst 4X± (1000m)
final
Race: AUNCC1AVN*1PCUC1UNCC2
S 10:26 39 W Nov 8+
final
Race: AOAMC1AVNC1RRGS2RRGS1CGHS1STMG1WRAC1CASH1NELC1COLC1
U 10:34 41 M Int 4+
final
Race: ACASH1AVNC1ASHC1BLEC1STAN1BLEC2
V 10:38 42 G U17 4X+
final
Race: AUNCC1WHOC1DUA*1TIMC11BURN1WNKC1NELC1AVSG1VILL1VILL2
W 10:42 43 B U15 2X
final
Race: ASTBD2BLEC2TIMC30TIMC31STBD1WTUC1BLEC1DUAC1OBHC1STBD3
X 10:46 44 W Int 4+
final
Race: ACURC2INVC1OAMC2OAMC1COLC1AVN*1SCR: STMG1SCR: CURC1
ASHC1
STAN1STMG2
Y 10:50 45 G U15 2X
final
Race: ANOEC6WTUC1NOEC5COLC1DUAC1BURN1OAMC1NOEC1ASHC1CROC1
Z 10:54 46 B U16 4X+
final
Race: ASHIR2STCC1BLEC1SHIR1TIMC30WTUC1STBD1OTA*1CBHS1CBHS2
A 10:58 47 M Prm 4-
final
Race: AAVNC2AVNC1RPCS1PICC1
B 11:02 48 W Prm 4-
final
Race: AAVN*2RPCS1
C 11:06 49 W U19 4+
final
Race: ASCR: NELC1WRAC1RRGS2RRGS1CGHS1DUAC1SCR: STMG1STMG2TIMC11
D 11:10 50 G U16 8+
final
Race: AMARN1CGHS1STMG1RRGS1WTUC1VILL1
E 11:14 51 M Clb 4X-
final
Race: AAVNC1UNCC1PIC*1TIMC30TIMC1CTYC1NELC1AVNC3CUR*1SCR: AVNC2
F 11:18 52 W Clb 1X
final
Race: ATIMC11AVNC1INVC1STAN1WRAC2DUAC1DUAC2WRAC1NOEC1AVSG1
G 11:22 53 B U15 8+
final
Race: ASHIR2WTUC1CBHS1SHIR1CHCC1STAN1
H 11:26 54 M Nov 4X+
final
Race: ABLEC1STCC1CASH1TIMC31TIMC30NELC2OTA*1STBD1CBHS1DUA*1
I 11:30 55 Mx Mst 2X (1000m)
final
Race: AAVNC2UNCC3ASH*1UNCC1WNKC1UNCC2AVNC1UNCC4
J 11:34 56 G U17 2X
final
Race: BCGHS2VILL1MARN1NOEC1DUAC1COLC3UNCC1RRGS1WHOC2WTUC1
K 11:38 Race: ABURN1NELC2TIMC11WNKC1WHOC1NELC1VILL2COLC1CGHS1AVSG1
L 11:42 57 B U17 4X+
final
Race: ACASH1OTAC1BLEC1SHIR1CBHS1
M 11:46 58 W Int 1X
final
Race: BTIMC42BURN2OTAC1NOEC2TIMC41PICC2NOEC1ASHC2UNCC1WHOC1
N 11:50 Race: ATIMC11BURN1INVC1WRAC1OGHS2DUAC1PICC1OGHS3OGHS1INVC2
O 11:54 59 B U16 8+
final
Race: ACBHS2BLEC1STAN1CHCC2STBD1SHIR1CBHS1CHCC1
P 11:58 60 W Nov 4+
final
Race: AOAMC1AVNC1STMG1COLC1RRGS2RRGS1WRAC1ASHC1TIMC11CGHS1
Q 12:02 61 M Int 2X
final
Race: BSTAN1STAN2STCC1TWLC1ASHC2DUAC2NELC3OTAC1AVNC1SCR: BLEC1
R 12:06 Race: ATIMC30ASHC1BURN1NELC1UNCC1DUAC1STBD1WNKC1CROC1DUAC3
S 12:10 62 M Prm 4X-
final
Race: ASCR: AVNC2SCR: PIC*1AVNC1RPCC1CURC1NELC1
T 12:14 63 M U19 4X+
final
Race: ASHIR1STAN1TIMC30OBHC1CBHS1OTA*1CBHS2
U 12:18 64 W Prm 2X
final
Race: ARPCS3RPCS2RPCS1RPCC2
V 12:22 65 W Snr 2X
final
Race: ACGHS2CROC1AVNC1INVC2DUAC1INVC1STAN1SCR: CGHS1NELC1SCR: AVNC2
W 12:26 66 M Clb 2-
final
Race: ATIMC30TIMC31SCR: CHCC2SCR: CHCC1STAN1BLEC1AVNC1SCR: CURC1INVC1AVNC10
X 12:30 67 W Clb 4-
final
Race: A - - CANCELLED - -
Y 12:34 68 G U17 4+
final
Race: ARRGS4STAN2COLC1WRAC1CGHS1RRGS3RRGS1RRGS2TIMC11STMG1
Z 12:38 69 B U17 1X
final
Race: AOTAC3STCC2CROC1BLEC1OBHC1OTAC1STCC1OTAC2BLEC2SCR: UNCC1
A 12:42 70 G U15 8+
final
Race: AWTUC1OAMC1RRGS1STMG1CGHS1CASH1
B 12:46 71 W Int 2X
final
Race: BOGHS3OTAC2CROC1CURC2NOEC3NOEC1SCR: OGHS2SCR: BURN2UNCC1SCR: AVNC1
C 12:50 Race: ACOLC1PICC1TIMC12TIMC11WNKC2OGHS1CURC1WHOC2WHOC1WNKC1
D 12:54 72 M Nov 8+
final
Race: ASHIR1STAN1CBHS2STAN2STBD1NELC1CBHS1STCC1
E 12:58 73 Mx Mst 4X- (1000m)
final
Race: AUNCC1AVN*3UNCC2AVNC2AVNC1
F 13:02 74 B U15 4X+
final
Race: ASHIR1TIMC30CASH1OTAC1STBD1WTUC1BLEC1OBHC1TIM*1CBHS1
G 13:06 75 G U16 4+
final
Race: ATIMC11CGHS1WTUC1WRAC1STMG1COLC1CGHS2STMG2
H 13:10 76 W Nov 4X+
final
Race: BNOEC1RRGS1CASH1OGHS1VILL1TIMC20DUAC2AVNC1CGHS2WHOC1
I 13:14 Race: AWRAC1NELC1UNCC1DUAC1INVC1ASHC1WRAC2VILL2TIMC11WNKC1
J 13:18 77 M Int 1X
final
Race: BBLEC1BURN1UNCC1BURN2STCC3CROC2CROC1WTUC5OBHC2OAMC1
K 13:22 Race: ASTBD2INVC2STBD1WNKC1OBHC1STBD5ASHC1PICC1CROC3INVC1
L 13:26 78 M Clb 2X
final
Race: ATIMC31TIMC1TIMC2CTYC1OTAC1OBHC1SHIR1NELC1ASHC1AVNC1
M 13:30 79 W Clb 2X
final
Race: BNELC3TIMC12NOEC3CTYC2INVC2NELC2RRGS2AVNC2TIMC13AVNC1
N 13:34 Race: AAVNC3AVSG1CTYC1NELC1WRAC1STAN1TIMC11DUAC1NOEC1INVC1
O 13:38 80 M Prm 8+
final
Race: ACHCC3CBHS1CHCC2AVNC1STAN1CHCC1PIC*1SCR: CURC1STAN2AVN*2
P 13:42 81 W Prm 8+
final
Race: ADUAC1AVN*1
Q 13:46 82 M U19 8+
final
Race: ACHCC1CHCC3CASH1CBHS1
R 13:50 83 W U19 8+
final
Race: ACGHS2OAMC1RRGS2CGHS1RRGS1STMG1STMG2VILL1STAN1

Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. SCR: CURC1) was scratched after being drawn in the race.

User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.