Day sheets: S.I. Rowing Champs
These are the day sheets for the 2022 S.I. Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Saturday, 29th January 2022
This Saturday day sheet is empty.
Sunday, 30th January 2022
Race 143 (C) @ 08:52: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#3
SHIR
Coached by: James Lilley & Daniel McDowell
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#5
AVNC
Coached by: Gareth Arnold
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Hayden George
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Lake Hayes
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
Coached by: Gareth Arnold
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Glen Patterson & Dean Milne
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#3
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lauren Gibb
|
|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: Matt Jenkins
|
Race 144 (D) @ 08:56: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury
Entity
CASH
CASH
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CASH
[CTYC]
Coached by: Hayden Soper
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lauren Gibb
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Hudson 1x
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Gareth Arnold
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley & David Knight
|
|
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
|
|
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
Coached by: Maude O'Connell
|
Race 145 (E) @ 09:00: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#41
TIMC
[RONC]
Coached by: Antonio Frances-Rees & Jan Kuepper
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
OAMC
[STKV]
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Dart
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lauren Gibb
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Gareth Arnold
|
|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Russell Jenkins
|
Race 146 (F) @ 09:04: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#4
AVNC
Coached by: Gareth Arnold
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Joe Bennion & Al Middleton
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STAN
[AVNC]
|
|
Entity
CASH
CASH
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CASH
[CTYC]
Coached by: Hayden Soper & Joe Young
|
|
Entity
STBD
STBD
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STBD
[AVNC]
Coached by: Dale Maher
|
|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Julie Dyer & Ian Smith
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Social