You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: S.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Heat 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
|
||||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Mike Goldsmith & Matt Thompson
|
||||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
[CTYC]
Coached by: Marewa Cryer
|
||||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Coached by: Rangi Ruru
|
||||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#2
CROC
Millie Bochel-Hunter (stroke), Alyssa Wilson, Meila Spriggs, Rebekah Thomson + Elizabeth Engstrom (cox)
Coached by: Natalie Wilson
|
||||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Mike Hill
|
||||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#3
NELC
Coached by: Kylie Johnson & Rosie Mirfin
|
||||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: Rachel O'Connell & Matt Rickard
|
Heat 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
VILL
VILL
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
VILL
[AVNC]
Coached by: Kevin Meates
|
||||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#12
TIMC
[CRAI]
Coached by: Emily Goodhew & Dean Milne
|
||||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Kylie Johnson & Rosie Mirfin
|
||||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
Diana Peters (stroke), Bianca Skilton-Woods, Elysse McGuigan, Lily Abbiss + Lilliana Murray-Orr (cox)
|
||||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: Diane Jenkins & Cody Natta
|
||||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#2
MARN
Coached by: Izzy Crowther
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STAN
[AVNC]
Coached by: Guy Williams
|
Heat 3 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rachel O'Connell & Matt Rickard
|
||||
Entity
CASH
CASH
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CASH
[CTYC]
Coached by: Gina Damerow-Stephen & Arlia O'Sullivan
|
||||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
Coached by: Natalie Wilson
|
||||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
||||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#3
VILL
Coached by: Sam Coulthard
|
||||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Izzy Crowther
|
||||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Diane Jenkins & Cody Natta
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Richelle Fernandes (stroke), Jarrah Tau-Manuel, Caitlyn Penney, Alana Hilary + Bethany Mitchell (cox)
Coached by: Mollie Weston & Ivana Giacon
|
Heat 4 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
[CRAI]
Coached by: Emily Goodhew & Dean Milne
|
||||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
Coached by: Kylie Johnson & Rosie Mirfin
|
||||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#31
WRAC
Coached by: Mike McManaway
|
||||
Entity
VILL
VILL
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
VILL
[AVNC]
Coached by: Alex Kinder
|
||||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#2
COLC
|
||||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
STAN
[AVNC]
Coached by: Guy Williams
|
Social