Draft day sheets: S.I. Rowing Champs
These are the day sheets for the 2023 S.I. Rowing Championships.
click a filter below to remove it
The following day sheets are a DRAFT ONLY and subject to change without notice.
Saturday, 28th January 2023
Race 96 (R) @ 13:50: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
NOEC
[STHI]
Coached by: Mike Hill & Jas McIntosh
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Alexander
Boat: Lake Hayes
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#41
TIMC
[RONC]
Coached by: Antonio Frances-Rees & Cameron Moffat
|
|
Entity
STMG
STMG
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STMG
[AVNC]
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#4
AVNC
|
|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#3
UNCC
Coached by: Stuart Wade
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Molly Meates
|
|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#4
MARN
Coached by: Izzy Crowther & Chloe Haglund
|
Race 97 (S) @ 13:54: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Mark Stallard
|
|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Izzy Crowther & Aimee Fraser
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
Coached by: Josh Schmidt & Marewa Cryer
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
BURN
[AVNC]
Coached by: Molly Meates
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
OAMC
[STKV]
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Mike Goldsmith & Lucy Merriman
|
|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
Coached by: Stuart Wade
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
Race 98 (T) @ 13:58: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
CASH
CASH
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CASH
[CTYC]
Coached by: Molly Judson & Arlia O'Sullivan
|
|
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Russell Jenkins
|
|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#3
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#2
MARN
Coached by: Amy Mallia & Izzy Crowther
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
NOEC
[STHI]
Coached by: Bridget McArthur & Mike Hill
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
WNKC
[MTAS]
Coached by: A J Humphreys
|
Race 99 (U) @ 14:02: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Josh Schmidt & Marewa Cryer
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#2
OGHS
Coached by: Lucy Merriman & Mike Goldsmith
|
|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
[CTYC]
Coached by: Marewa Cryer & Tasman O'Sullivan
|
|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
|
|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#3
MARN
Coached by: Chloe Haglund & Izzy Crowther
|
|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Stuart Wade
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Social