Draft day sheets: S.I. Rowing Champs
These are the day sheets for the 2023 S.I. Rowing Championships.
click a filter below to remove it
The following day sheets are a DRAFT ONLY and subject to change without notice.
Saturday, 28th January 2023
Race 89 (K) @ 13:22: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#21
WRAC
Coached by: Ethan Alderlieste & Zac Howell
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#11
OTAC
Alexander Hattrell (stroke), Maxwell Cleavin, Lucas MacLeod, Brook Ford-Squires + Sebastian Hattrell (cox)
Coached by: Gareth Vaughan
|
|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Millie Davenport
|
|
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#2
OBHC
Coached by: Beth Anderson & Will Haley
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Charlie Wallis & Scott Arlett
Boat: Ruffell
|
|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: George Kempton & Shaun Wilks
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Joe Bennion
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
Coached by: Joe Bennion
|
Race 90 (L) @ 13:26: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#1
OBHC
Coached by: Beth Anderson & Grayson Small
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
|
|
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Jack McLellan (stroke), Corbin Lloyd, Orlando Narruhn, Ralph Henderson + Stevie Fincham-Putter (cox)
Coached by: Kelvin Maker
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Molly Meates
|
|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
|
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#2
CROC
Hadley Farquharson (stroke), Flynn Stuart, Joseph Wood, Cormick Fitzgerald + Elizabeth Engstrom (cox)
|
|
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
Sunday, 29th January 2023
Race 212 (M) @ 11:46: A Final | ||
---|---|---|
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Millie Davenport
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Joe Bennion
|
|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: George Kempton & Shaun Wilks
|
|
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Jack McLellan (stroke), Corbin Lloyd, Orlando Narruhn, Ralph Henderson + Stevie Fincham-Putter (cox)
Coached by: Kelvin Maker
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#21
WRAC
Coached by: Ethan Alderlieste & Zac Howell
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Charlie Wallis & Scott Arlett
Boat: Ruffell
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#1
OBHC
Coached by: Beth Anderson & Grayson Small
|
Social