Draft day sheets: S.I. Rowing Champs
These are the day sheets for the 2023 S.I. Rowing Championships.
click a filter below to remove it
The following day sheets are a DRAFT ONLY and subject to change without notice.
Saturday, 28th January 2023
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | Lane 10 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
B | 07:34 | 1 | G U15 4X+ heat | Race: 2 | ||||||||||
C | 07:38 | 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B Final | Race: 3 | |||||||||||
S | 08:42 | 12 | W U19 4X+ heat | Race: 2 | ||||||||||
W | 08:58 | 14 | B U16 2X heat | Race: 2 | ||||||||||
Z | 09:10 | 15a | M Mst 1X (1000m) division | Race: 2 | ||||||||||
C | 09:22 | 19 | G U16 4X+ heat | Race: 1 | ||||||||||
E | 09:30 | 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B Final | Race: 3 | |||||||||||
M | 10:02 | 24 | W Clb 4X‑ heat | Race: 1 | ||||||||||
O | 10:10 | 25 | G U15 8X+ heat | Race: 2 | ||||||||||
R | 10:22 | 27 | G U17 1X heat | Race: 1 | ||||||||||
S | 10:26 | 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated | Race: 2 | |||||||||||
U | 10:34 | 28 | B U17 2X heat | Race: 2 | ||||||||||
X | 10:46 | 30 | G U16 2X heat | Race: 2 | ||||||||||
Y | 10:50 | 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B Final | Race: 3 | |||||||||||
L | 11:42 | 38 | W U19 2‑ heat | Race: 1 | ||||||||||
M | 11:46 | 39a | M Mst 4X± (1000m) final | Race: A | ||||||||||
X | 12:30 | 46 | G U15 2X heat | Race: 1 | ||||||||||
Y | 12:34 | 1,2 + 2NF->A Final; 10 Next Fastest->B Final | Race: 2 | |||||||||||
Z | 12:38 | Race: 3 | ||||||||||||
A | 12:42 | Race: 4 | ||||||||||||
F | 13:02 | 51 | G U16 8+ heat | Race: 1 | ||||||||||
H | 13:10 | 53 | W Clb 1X heat | Race: 1 | ||||||||||
I | 13:14 | 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated | Race: 2 | |||||||||||
O | 13:38 | 57 | G U17 2X heat | Race: 1 | ||||||||||
P | 13:42 | 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated | Race: 2 | |||||||||||
R | 13:50 | 59 | W Int 1X heat | Race: 1 | ||||||||||
T | 13:58 | 1,2 + 2NF->A Final; 10 Next Fastest->B Final | Race: 3 | |||||||||||
B | 14:30 | 62 | M Int 2X heat | Race: 3 | ||||||||||
N | 15:18 | 71 | B U17 1X heat | Race: 3 | ||||||||||
P | 15:26 | 73 | W Int 2X heat | Race: 1 | ||||||||||
Q | 15:30 | 1,2 + 2NF->A Final; 10 Next Fastest->B Final | Race: 2 | |||||||||||
Y | 16:02 | 77 | G U16 4+ heat | Race: 2 | ||||||||||
Z | 16:06 | 78 | W Nov 4X+ heat | Race: 1 | ||||||||||
K | 16:50 | 81 | W Clb 2X heat | Race: 1 | ||||||||||
L | 16:54 | 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B Final | Race: 2 | |||||||||||
M | 16:56 | Race: 3 |
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Social