Entrants list: S.I. Rowing Champs
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
CGHS
Stevie Nixon (stroke), Neve Hickey, Millie McAllister, Alara Guzel, Sabrina Alexander, Dani Clarke, Libby Stronach, Issy Parsons + Greta Brokenshire (cox)
Coached by: Alice Drummond & Orla Fitzgerald
- Click to expand crew ⇨
CGHS
CGHS
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
COLC
Matilda Sutton (stroke), Taylor Skevington, Isla Nicholson, Anika Leyser, Delilah Brown, Georgia Drummond, Annie Dowling, Hannah Bloxham + Isabella Davey (cox)
- Click to expand crew ⇨
COLC
COLC
Otago
Otago
Crew
#1
CROC
Ayala Cunningham (stroke), Alyssa Wilson, Brooke Webb, Hannah Spittle, Indiana Cameron, Elizabeth Engstrom, Meila Spriggs, Sophie Thomson + Kaylee Butler (cox)
- Click to expand crew ⇨
CROC
CROC
Otago
Otago
Crew
#1
MARN
Sophie Davis (stroke), Peyton Moss, Natalie Snackers, Niamh Devlin, Jessie Wayman, Annabelle Ryde, Jennah Brennan, Luca Forde + Sienna Ikin (cox)
Coached by: Amy Mallia & Izzy Crowther
- Click to expand crew ⇨
MARN
MARN
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
NOEC
Margot Erasmus (stroke), Bonnie Turner, Alice Bennett, Grace Pope, Kerah Alexander, Madeline Munro, Ruby Hore, Mika Robinson + Bonnie McGregor (cox)
Coached by: Mike Hill & Jas McIntosh
- Click to expand crew ⇨
NOEC
NOEC
Otago
Otago
Crew
#1
RRGS
Molly Nolan (stroke), Jessica Skinner, Amelie Wilke, Elyse Menzies, Katie Hickling, Lucy Houghton, Melek Cam, Tabitha Porter + Sophia Sare (cox)
- Click to expand crew ⇨
RRGS
RRGS
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
STAN
[AVNC]
Chloe MacDonald (stroke), Lucia Apse, Xanthe Ward, Carley McNee, Sayler Hedgcock, Emily de Joux, Emily Woodgate, Alanna Brook + James van Duinen (cox)
- Click to expand crew ⇨
AVNC
AVNC
Canterbury
Canterbury
STAN
STAN
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
STMG
Charlotte Brown (stroke), Jaslyn Young, Mackenzie Large, Isabella Gordon, Josie Kennedy, Estelle Letton, Isabella Bridge, Marguerite Heller + Maggie Tyler (cox)
Coached by: Trudy Keys
- Click to expand crew ⇨
STMG
STMG
Canterbury
Canterbury
Crew
#11
TIMC
[CRAI]
Abby Hurst (stroke), Isla Crawford, Asha Hollamby, Kate Caird, Lily Richardt, Charlotte Connolly, Lucy Flynn, Sofia Lawless + Ruby Gordon (cox)
Coached by: Dean Milne
- Click to expand crew ⇨
CRAI
CRAI
Canterbury
Canterbury
TIMC
TIMC
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
VILL
[AVNC]
Jessica Luff (stroke), Lily Alexander, Aspen Henry, Mia Butcher, Kobi Maslin, Maisie Poff, Nicola Schoeman, Scarlett Whiteside + Gemma Strick (cox)
Coached by: Sam Coulthard & Alex Kinder
- Click to expand crew ⇨
AVNC
AVNC
Canterbury
Canterbury
VILL
VILL
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
WNKC
Lucy Radford (stroke), Nova Whiston, Sienna Marsden, Hana Jones, Fenella Millen, Ellie Berry, Neve Twiname, Catie Pascoe + Holly Brooks (cox)
Coached by: Chris Brooks
Boat: No Name Black riggers
Boat: No Name Black riggers
- Click to expand crew ⇨
WNKC
WNKC
Otago
Otago
Crew
#1
WTUC
Eve Pagan (stroke), Chelsea Wood, Madeline McNay, Zara Small, Honor Gilbert, Sasha Winter, Sarah Bashford, Lila McIntyre + Ruby Pullar (cox)
Coached by: Shane Muir
Boat: Foley 8
Boat: Foley 8
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Social