You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: S.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Moonlight
Boat: Moonlight
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#2
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Hans
Boat: Hans
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
- Heat 1: placed 10th (9:09.06)
Crew
#3
WTUC
Coached by: John Alexander
Boat: Ruffell
Boat: Ruffell
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Lake Hayes
Boat: Lake Hayes
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Pvt 1X
Boat: Pvt 1X
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Mana
Boat: Mana
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#1
WTUC
McKellar Thornton (stroke), Charlie Manser, Jasper Crawford, Max Davis, Hagen Brown, Harry McNay, Finlay Woods, Mike Perry + Oli Watson (cox)
Coached by: Charlie Wallis & Scott Arlett
Boat: Foley 8
Boat: Foley 8
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Alta
Boat: Alta
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Ritchie
Boat: Ritchie
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#1
WTUC
Coached by: Charlie Wallis & Scott Arlett
Boat: Boult
Boat: Boult
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#2
WTUC
Coached by: Charlie Wallis & Scott Arlett
Boat: Woodbury
Boat: Woodbury
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#1
WTUC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Wrc Masters
Boat: Muir
Coached by: Wrc Masters
Boat: Muir
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
- Final: placed 4th (4:48.71)
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Alexander
Boat: Ruffell
Boat: Ruffell
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Alexander
Boat: Moonlight
Boat: Moonlight
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Lake Hayes
Boat: Lake Hayes
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#1
WTUC
Eve Pagan (stroke), Chelsea Wood, Madeline McNay, Zara Small, Honor Gilbert, Sasha Winter, Sarah Bashford, Lila McIntyre + Ruby Pullar (cox)
Coached by: Shane Muir
Boat: Foley 8
Boat: Foley 8
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#1
WTUC
Coached by: Charlie Wallis & Scott Arlett
Boat: Ruffell
Boat: Ruffell
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Pvt Bates 1x
Boat: Pvt Bates 1x
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: SLR 1X
Boat: SLR 1X
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
- Heat 1: placed 7th (9:15.54)
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Muir
Boat: Muir
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Alexander
Boat: Bendemeer Bay
Boat: Bendemeer Bay
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Alexander
Boat: Ruffell
Boat: Ruffell
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Alexander
Boat: Moonlight
Boat: Moonlight
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#1
WTUC
Coached by: Charlie Wallis & Scott Arlett
Boat: Boult
Boat: Boult
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
- Heat 1: placed 6th (8:20.75)
Crew
#2
WTUC
Coached by: Charlie Wallis & Scott Arlett
Boat: Woodbury
Boat: Woodbury
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
Boat: Jolly
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Foley 2x
Boat: Foley 2x
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Ritchie
Boat: Ritchie
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#1
WTUC
Coached by: Charlie Wallis & Scott Arlett
Boat: Bendemeer Bay
Boat: Bendemeer Bay
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#2
WTUC
Coached by: Charlie Wallis & Scott Arlett
Boat: Foley 2x
Boat: Foley 2x
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Alta
Boat: Alta
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#2
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Woodbury
Boat: Woodbury
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
- Heat 3: scratched
Crew
#3
WTUC
Coached by: John Alexander
Boat: Boult
Boat: Boult
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#4
WTUC
Coached by: John Alexander
Boat: Muir
Boat: Muir
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Morrison
Boat: Morrison
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#1
WTUC
Coached by: Charlie Wallis & Scott Arlett
Boat: Ruffell
Boat: Ruffell
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Bendemeer Bay
Boat: Bendemeer Bay
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Alexander
Boat: Lake Hayes
Boat: Lake Hayes
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#1
WTUC
Coached by: Charlie Wallis & Scott Arlett
Boat: Boult
Boat: Boult
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#2
WTUC
Coached by: Charlie Wallis & Scott Arlett
Boat: Woodbury
Boat: Woodbury
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Morrison
Boat: Morrison
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Muir
Boat: Muir
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: SLR 1X
Boat: SLR 1X
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Alexander
Boat: Alta
Boat: Alta
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Alexander
Boat: Woodbury
Boat: Woodbury
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
- Heat 4: placed 6th (8:52.50)
Crew
#1
WTUC
Coached by: Charlie Wallis & Scott Arlett
Boat: Ruffell
Boat: Ruffell
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Moonlight
Boat: Moonlight
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Crew
#2
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Hans
Boat: Hans
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
- Heat 2: placed 10th (9:11.21)
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
Boat: Jolly
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Social