Results: S.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Harriet Mallia (stroke), Tessa Jamieson-Timo, Milla Harper, Millie Blyth + Maeve Montgomery-McCarthy (cox)
Coached by: Izzy Crowther & Aimee Fraser
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Alexander
Boat: Moonlight
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
[MLBG]
Coached by: Sean O'Neill & Andrew Blake
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: A J Humphreys
Boat: Amanda Inkster
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#2
CROC
Millie Bochel-Hunter (stroke), Tori Sarginson, Meila Spriggs, Rebekah Thomson + Olivia Piebenga (cox)
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
Coached by: Lisa Owen & Connor Fraher
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Matt Rickard
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Stuart Wade & Lisa Owen
|
|||
Entity
NEL*
NEL*
Marlborough |
Crew
#1
NEL*
Composite crew. Coached by: Tim Babbage
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Kalani Fisilau (stroke), Atlanta McDowell-Williams, Sophie Rohrbach, Molly O'Sullivan + Greer Dickson (cox)
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#2
OGHS
Coached by: Matt Thompson & Lucy Merriman
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
[CTYC]
Coached by: Marewa Cryer & Tasman O'Sullivan
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#2
MARN
Coached by: Aimee Fraser & Izzy Crowther
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#3
MARN
Coached by: Izzy Crowther
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Alexander
Boat: Ruffell
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Molly Meates
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#2
WRAC
Trinity Rose Locke (stroke), Anna Hurren, Amelia Clemintine Hood, Katie Fenwick + Jemima Soper (cox)
Coached by: Mike McManaway & Glen Marfell
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago
Entity
OGHC
OGHC
Otago |
Crew
#1
OGHS
[OGHC]
Coached by: Matt Thompson & Lucy Merriman
|