You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: S.I. Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
||||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
|
||||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Josh Schmidt & Marewa Cryer
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#41
TIMC
[RONC]
Coached by: Antonio Frances-Rees & Cameron Moffat
|
||||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#2
OGHS
Coached by: Lucy Merriman & Mike Goldsmith
|
||||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
Coached by: Josh Schmidt & Marewa Cryer
|
||||
Entity
CASH
CASH
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CASH
[CTYC]
Coached by: Molly Judson & Arlia O'Sullivan
|
||||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
[CTYC]
Coached by: Marewa Cryer & Tasman O'Sullivan
|
||||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
BURN
[AVNC]
Coached by: Molly Meates
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#3
UNCC
Coached by: Stuart Wade
|
||||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#3
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
||||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Russell Jenkins
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#4
AVNC
|
||||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
NOEC
[STHI]
Coached by: Mike Hill & Jas McIntosh
|
||||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Alexander
Boat: Lake Hayes
|
||||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Molly Meates
|
||||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Mark Stallard
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
||||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
Coached by: Stuart Wade
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#41
TIMC
[RONC]
Coached by: Antonio Frances-Rees & Cameron Moffat
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Alexander
Boat: Lake Hayes
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#3
UNCC
Coached by: Stuart Wade
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
NOEC
[STHI]
Coached by: Mike Hill & Jas McIntosh
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Molly Meates
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#4
AVNC
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#4
MARN
Coached by: Izzy Crowther & Chloe Haglund
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STMG
[AVNC]
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
Coached by: Josh Schmidt & Marewa Cryer
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
BURN
[AVNC]
Coached by: Molly Meates
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Mark Stallard
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
Coached by: Stuart Wade
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Izzy Crowther & Aimee Fraser
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
OAMC
[STKV]
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Mike Goldsmith & Lucy Merriman
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CASH
[CTYC]
Coached by: Molly Judson & Arlia O'Sullivan
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#3
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Russell Jenkins
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
NOEC
[STHI]
Coached by: Bridget McArthur & Mike Hill
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#2
MARN
Coached by: Amy Mallia & Izzy Crowther
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
WNKC
[MTAS]
Coached by: A J Humphreys
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Josh Schmidt & Marewa Cryer
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#2
OGHS
Coached by: Lucy Merriman & Mike Goldsmith
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
[CTYC]
Coached by: Marewa Cryer & Tasman O'Sullivan
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#3
MARN
Coached by: Chloe Haglund & Izzy Crowther
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Stuart Wade
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
Social