Day sheets: S.I. Masters
These are the day sheets for the 2023 South Island Masters.
click a filter below to remove it
Saturday, 3rd June 2023
Race 1 (A) @ 08:30: Event 1A, A Final | ||
---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Christina Dunker (stroke), Vicki Dent, Michelle McNabb, Rose Macfarlane, Shelley Atkinson, Kerry Henderson, Dorothee Pauli, Kirsty McDonald + Kim Harris (cox)
Masters grade: Open (27+)
|
Race 3 (C) @ 08:34: Event 1C, A Final | ||
---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
Deb Hymers-Ross (stroke), Kirsty Mahoney, Stuart Wade, Theodore Hudson, Dominic Mahoney, Andreas Giannakogiorgos, Liz Jarmey, Tanja McDonald + Peter Gamble (cox)
Masters grade: Open (27+)
|
|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#3
UNCC
Karen Rickerby (stroke), Wendy Duggan, Lincoln Sell, Benedikt Liebing, Scott Inglis, Matthew Sutherland, Kathryn Sutherland, Julia Riding + Leonie Knowler (cox)
Masters grade: Open (27+)
|
Race 11 (K) @ 11:00: Event 14, A Final | ||
---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Masters grade: E (55+, 55-59)
|
Race 12 (L) @ 11:05: Event 15, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
Masters grade: D (50+, 50-54)
|
|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Masters grade: D (50+, 50-54)
|
|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#3
UNCC
Masters grade: D (50+, 50-54)
|
Race 15 (O) @ 11:55: Event 17, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
Masters grade: E (55+, 55-59)
|
Race 16 (P) @ 12:05: Event 17, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Masters grade: E (55+, 55-59)
|
Race 19 (S) @ 12:45: Event 20, A Final | ||
---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Race 20 (T) @ 12:55: Event 21, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#3
UNCC
Masters grade: D (50+, 50-54)
|
|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#4
UNCC
Masters grade: D (50+, 50-54)
|
|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
Masters grade: D (50+, 50-54)
|
Race 21 (U) @ 13:05: Event 21, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Masters grade: D (50+, 50-54)
|
Race 26 (Z) @ 14:05: Event 23, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
Masters grade: B* (36+) * row-down from D
|
|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Masters grade: B (36+, 36-42)
|
Race 27 (A) @ 14:06: Event 24, A Final | ||
---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Masters grade: Novice (27+, Novice)
|
Race 28 (B) @ 14:40: Event 25, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#4
UNCC
Masters grade: D (50+, 50-54)
|
Race 29 (C) @ 14:50: Event 25, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
Masters grade: D (50+, 50-54)
|
|
Entity
UNC*
UNC*
Canterbury |
Crew
#5
UNC*
Composite crew. Masters grade: D (50+, 50-54)
|
Race 30 (D) @ 15:00: Event 25, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#3
UNCC
Masters grade: C (43+, 43-49)
|
|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Masters grade: C (43+, 43-49)
|
Race 31 (E) @ 15:40: Event 26, A Final | ||
---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Deb Hymers-Ross (stroke), Kirsty Mahoney, Stuart Wade, Theodore Hudson, Dominic Mahoney, Andreas Giannakogiorgos, Liz Jarmey, Tanja McDonald + Peter Gamble (cox)
Masters grade: D (50+, 50-54)
|
|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
Christina Dunker (stroke), Karen Rickerby, Andrew Thompson, Scott Inglis, Benedikt Liebing, Matthew Sutherland, Julia Riding, Vicki Dent + Leonie Knowler (cox)
Masters grade: D (50+, 50-54)
|
This regatta provides for recognition of more than one class within an event. You can swap to an expanded version of the daysheet, which shows the various classes. Because an event can cover several classes the event class code listed here is a 'common denominator' class.
Social