You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: S.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
|
||||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Russell Jenkins & Doreen Evans
|
||||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
||||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden
|
||||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
||||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
|
||||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay
|
||||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Dan Kelly & Aleeshia Wilson
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
||||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Sarah Bruce
|
||||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
|
||||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Grace Lawson (stroke), Miranda Binsted-Pickering, Charlotte McKee, Emily O'Sullivan + Isabel Cowlishaw (cox)
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Russell Jenkins & Doreen Evans
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Grace Lawson (stroke), Miranda Binsted-Pickering, Charlotte McKee, Emily O'Sullivan + Isabel Cowlishaw (cox)
|
|||
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#1
QHSD
Coached by: Cameron Abbey
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: James Stokes
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Dan Kelly & Aleeshia Wilson
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Sarah Bruce
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Stew Mitchell & Casey Gordon
|
|||
Entity
APAR
APAR
Southland |
Crew
#1
APAR
Coached by: Karen Westenra & Ian Woodward
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
|
|||
Entity
TWIZ
TWIZ
Canterbury |
Crew
#1
TWIZ
Coached by: Chris Longbottom & Vanessa McIver
|
Social