Day sheets: S.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2015 S.I. Secondary School Championships.
Saturday, 7th March 2015
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 07:30 | 1 | B U17 1X heat | Race: 1 | JMCG1 T.Grave | SHIR1 L.Murdoch | DUNS2 A.Stuart | TTAI1 J.Kerr | CBHS1 J.Rodger | WAKA1 J.Flanagan | WTKB2 R.Beattie | STAN1 A.Taylor |
B | 07:34 | 1,2->A Final; 3,4->B Final | Race: 2 | SHIR2 T.Christie | JMCG3 H.Hasselman | HURU1 F.Earl | CASH1 J.Strong-... | BURN1 Z.Murphy | SLDB1 B.Cotter | MLBB2 T.Ryan | RAHS1 S.Sinclair |
|
C | 07:38 | Race: 3 | CASH2 J.Johnston | STKV1 C.Wallis | TIMB1 B.Worthin... | MTAS1 R.Bruce | MLBB1 J.Gasson | STCC2 A.Coulthard | NELB1 D.Davis | CHCO1 B.Anderson |
||
D | 07:42 | Race: 4 | WTKB1 M.Taylor | BURN2 M.Robb | STCC1 J.Mangels | STBD1 H.Joseph | SLDB2 K.Maere | JMCG2 W.Kirkwood | NELB2 P.Lorandi |
|||
E | 07:46 | 2 | G U17 4+ heat | Race: 1 | COLU1 S.Holland | CRAI1 S.Templeton | VILL1 M.Robb | STMG1 S.Davidson | RRGS2 J.Miller | NCOG1 J.MacRae | ||
F | 07:50 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | RRGS3 A.Luxton | CGHS1 G.Shaw | COLU2 S.Anderson | ASHB1 V.Wall | MLBG1 A.Hicks | TIMG1 T.Crampton | |||
G | 07:54 | 3 | B U15 2X heat | Race: 1 | SLDB1 J.Carson | JMCG1 J.Smith | CROM1 J.Ryan | RONC2 W.Ellis | MLBB1 K.Miller | SHIR1 M.Best | ||
H | 07:58 | 1,2->A Final; 3,4->B Final | Race: 2 | TIMB1 B.Woods | CBHS1 S.Baker | STAN2 T.Rance | STBD2 F.Dick | STCC3 L.Anderson | STCC2 W.Topham | KHSD2 T.Lock |
||
I | 08:02 | Race: 3 | SHIR2 F.Platt | JMCG2 B.Macdonald | ASHB1 H.Davies | RONC1 J.Gibbs | STAN1 Z.Rumble | STCC1 L.Sydney | JHAR2 J.Dunn |
|||
J | 08:06 | Race: 4 | CROM2 R.Wardill | CHCO1 S.Swanson | BURN1 J.Graham | JHAR1 L.Thwaites | MTAS1 S.Pearce | TIMB2 L.Blackmore | OBHS1 W.Sinclair |
|||
K | 08:10 | 4 | G U15 4X+ heat | Race: 1 | DUNS2 E.Calder | BURN1 F.Thurlow... | MLBG1 A.Yuen | TIMG1 K.McAllister | CGHS1 M.Thomas | CROM1 S.Hogan | ||
L | 08:14 | 1,2->A Final; 3,4->B Final | Race: 2 | RAHS1 S.Crossley | JHAR1 S.Nally | CGHS3 M.Davies | STHI1 S.Keown | RRGS2 A.Prendergast | RONC1 A.Gregan | NCOG1 K.Baker |
||
M | 08:18 | Race: 3 | CGHS2 B.Pearce | MTAS1 E.Ayres | RRGS3 C.Rose | VILL1 K.Glen | KAVA1 L.James | CASH1 G.Damerow... | MARN1 A.Nowlan |
|||
N | 08:22 | Race: 4 | SLDG1 J.Robertson | MARN2 K.Fraser | VILL2 R.Cody | RRGS1 S.Wing | DUNS1 A.Cook | STAN1 I.Roberts | ||||
O | 08:26 | 5 | B U18 2‑ heat | Race: 1 | OBHS1 S.Bezett | JHAR1 T.Elder | WAKA1 H.Bewley | CHCO1 J.Caulton | KHSD1 M.Booth | |||
P | 08:30 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | RAHS1 G.Howat | STAN1 S.Martel | CHCO2 T.Brennan | ASHB1 M.Beveridge | |||||
Q | 08:34 | 6 | G U18 2X heat | Race: 1 | JHAR1 L.Foley | MARN1 H.Wills | COLU1 K.Campbell | WAKA2 M.Sowry | OGHS1 J.Alm-Lequeux | AVSG1 S.Gardyne | RAHS2 K.Burton |
|
R | 08:38 | 1,2->A Final +2NF; Next Fastest 8->B Final | Race: 2 | STKV1 M.Kay | STHI1 E.Adams | MLBG1 R.McManaway | CRAI1 E.O'Reilly | JHAR2 T.Fletcher | WAKA1 J.Bell | |||
S | 08:42 | Race: 3 | MTAS1 H.Crawford | VILL1 M.Gill | CROM1 S.Warhurst | RAHS1 R.McEwan | SLDG1 M.MacDonald | RONC1 L.Davenport | ||||
T | 08:46 | 7 | B U16 4X+ heat | Race: 1 | STBD2 S.Ahern | JMCG1 L.Bain | WAKA1 J.Swale | KAVA1 F.Thomson | DUNS1 J.Day | RAHS1 J.Wolfe | CBHS1 B.Walls |
|
U | 08:50 | 1,2->A Final +2NF; Next Fastest 8->B Final | Race: 2 | JMCG2 M.Parks | CHCO1 O.Curry | KHSD1 M.Anderson | SHIR1 J.Luthi | STBD1 S.Spencer | STCC1 R.Clutterbuck | |||
V | 08:54 | Race: 3 | KHSD2 T.Lock | JHAR1 L.Dick | BURN1 J.Graham | TIMB1 B.Cvitanich | CHCO2 H.Black | OBHS1 T.Bezett | ||||
W | 08:58 | 8 | G U16 1X heat | Race: 1 | SLDG1 C.Fry | MARN1 F.Tipoki | DUNS1 M.van Dam | BURN1 I.Hurley | RICC1 K.Good | RRGS1 C.de Vries | ||
X | 09:02 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | ASHB1 V.Wall | MLBG1 E.O'Sullivan | KAVA1 A.Blakey | STAN1 G.Smith | OGHS1 A.Fraser | WAKA1 C.Murphy | |||
Y | 09:06 | 9 | B N18 2X heat | Race: 1 | STAN2 H.Jones-Park | NELB2 L.Brady | WTKB2 H.Gough | OBHS1 O.Higgins | STAN3 O.Bailey | STBD1 J.Meates | STCC2 R.Culham |
|
Z | 09:10 | 1,2->A Final +2NF; Next Fastest 8->B Final | Race: 2 | CBHS2 W.Hewett | CROM1 C.McAuliffe | WTKB1 O.Pederson | JHAR2 A.Jackson | ASHB1 A.Campbell | TIMB1 B.Clucas | STAN1 B.Ruscoe |
||
A | 09:14 | Race: 3 | JHAR1 C.Natta | MLBB1 C.Barker | NELB1 T.Marris-... | CBHS1 E.Costello | STCC1 J.Spijkerman | TIMB2 M.O'Riley | ||||
B | 09:18 | 10 | G N18 8+ prelim | Race: 1 | COLU1 E.Smillie | CRAI1 S.Tulley | CGHS1 A.Schurr | STMG1 N.Edmond | CROM1 S.Hogan | STHI1 M.Gray | WAKA1 M.Jolly |
|
C | 09:22 | 11 | B U17 8+ prelim | Race: 1 | CHCO1 C.Smith | STBD1 R.Campbell | CHCO2 M.Sandston | MLBB1 C.Stevens | ||||
D | 09:26 | 12 | G U17 4X+ heat | Race: 1 | COLU1 S.Griffin | VILL2 R.Taylor | APAR1 S.Westenra | MTAS1 O.Pearce | TIMG1 T.Crampton | DUNS1 M.Turfus | ||
E | 09:30 | 1,2->A Final +2NF; Next Fastest 8->B Final | Race: 2 | AVSG1 K.Everest | NCOG1 J.MacRae | RONC1 B.Cody | MLBG2 K.Rawcliffe | WTKG1 M.Henderson | ||||
F | 09:34 | Race: 3 | QHSD1 G.Clydesdale | VILL1 G.Cody | SLDG1 C.Fry | COLU2 S.Anderson | CRAI1 E.Trolove | MLBG1 A.Hicks | ||||
G | 09:38 | 13 | B L18 4+ heat | Race: 1 | WTKB1 J.Scott | NELB1 J.Castle | CHCO1 A.Pont | STAN1 L.Pyott | ||||
H | 09:52 | 14 | G U15 4+ heat | Race: 1 | STMG2 F.House | WAKA2 I.Bradley | RRGS3 M.McLaughlin | CRAI1 M.Palmer | RRGS1 S.Wing | CASH1 S.Foote | MARN1 F.Flynn |
|
I | 09:56 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | MLBG1 A.Yuen | CROM1 S.Hogan | WAKA1 E.O'Connor | NCOG1 K.Baker | STMG1 G.Holden | SLDG1 J.Robertson | RRGS2 J.Miller |
||
J | 10:00 | 15 | B U18 4X+ heat | Race: 1 | SHIR1 S.Alexander | WAKA1 R.McLachlan | STCC1 A.Coulthard | JHAR1 D.Milford | CBHS1 J.Lopas | STBD1 L.Preston | ||
K | 10:04 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | NELB1 J.Brady | RONC1 A.Barnes-... | STAN1 W.Methven | OBHS2 N.Henderson | TIMB1 L.Cooper | ASHB1 M.Beveridge | |||
L | 10:08 | 16 | G U18 2‑ heat | Race: 1 | RAHS1 R.McEwan | STMG1 O.Mendonca | SLDG1 M.MacDonald | STMG3 T.Fulton | RRGS1 L.Vincent | RRGS2 J.Allison | VILL1 L.Glen |
|
M | 10:12 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | RRGS3 A.Luxton | SLDG2 E.Napper | ASHB1 G.Lysaght | CGHS1 G.Shaw | CRAI1 E.Harrison | AVSG1 E.Hand | STMG2 C.Pearson |
||
N | 10:16 | 17 | B U16 4+ heat | Race: 1 | SHIR1 M.Noble | STAN1 Z.Rumble | CHCO2 M.Summerfield | JHAR1 L.Dick | STBD2 H.Redwood | JMCG1 L.Bain | OBHS1 T.Bezett |
|
O | 10:20 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | CBHS1 W.Hewett | WAKA1 C.Kennedy | STBD1 R.Hall | CHCO1 J.Wade | NELB1 J.Castle | STAN2 F.Montgomery | |||
P | 10:28 | 18 | G U16 8+ heat | Race: 1 | RRGS1 S.McCartin | CRAI1 M.Palmer | CGHS1 C.Whitlow | RRGS2 B.Steele | JHAR1 C.Tweedie | RAHS1 L.Sim | STMG1 S.Davidson | STHI1 C.Maker |
Q | 10:32 | 19 | B N18 8+ prelim | Race: 1 | STBD1 J.Meates | CROM1 J.Ryan | STAN1 O.Bailey | WAKA1 T.Jarvis | SHIR1 J.Luthi | |||
Q | 19 | B N18 8+ heat | Race: 1 | STBD1 J.Meates | CROM1 J.Ryan | STAN1 O.Bailey | WAKA1 T.Jarvis | SHIR1 J.Luthi | ||||
R | 10:36 | 20 | G L18 4+ heat | Race: 1 | RRGS1 B.Harris | WAKA1 H.Westenra | COLU1 S.Griffin | STMG1 T.Duff | AVSG1 I.Brokenshire | CGHS1 R.Mason | RRGS2 S.Wing | CRAI1 S.Tulley |
S | 10:40 | 21 | B U17 2X heat | Race: 1 | SHIR1 T.Christie | A.Sewhoy | OBHS1 L.Guthrie | MLBB1 T.Ryan | SLDB1 B.Cotter | JMCG1 T.Grave | TIMB2 L.Rosewall |
|
T | 10:44 | 1,2->A Final; 3,4->B Final | Race: 2 | STBD2 W.Coughlan | CHCO1 L.Austin | TIMB1 B.Worthin... | NELB2 D.Davis | STKV1 C.Wallis | RONC1 A.Barnes-... | BURN1 M.Parker |
||
U | 10:48 | Race: 3 | NELB1 H.Topp | SHIR2 H.McLauchlan | WTKB1 O.Pederson | KHSD1 M.Booth | JMCG2 L.Chittock | CBHS1 J.Lopas | ||||
V | 10:52 | Race: 4 | DUNS1 R.Allen | WAKA1 J.Flanagan | CASH1 J.Strong-... | STCC1 A.Coulthard | STAN2 A.Taylor | |||||
W | 10:56 | 22 | G U17 1X heat | Race: 1 | DUNS2 M.van Dam | WAKA1 I.Norton | SLDG2 I.Souness | HURU1 A.Earl | QHSD1 H.Kettings | QHSD2 G.Clydesdale | ||
X | 11:00 | 1,2->A Final; 3,4->B Final | Race: 2 | KAVA1 K.Pitcaithly | STHI2 L.Garden | CROM1 R.Gibson | BURN2 V.Kornienko | NCOG1 T.Smith | BURN1 M.Williams | |||
Y | 11:04 | Race: 3 | VERD1 A.Mirfin | SLDG1 H.Lilley | STHI1 G.Clarke | WTKG1 M.Henderson | MTAS2 R.Homan | MTAS3 H.Crawford | OGHS1 J.Alm-Lequeux | |||
Z | 11:08 | Race: 4 | MTAS1 B.Hurley | RICC1 K.Good | MLBG1 S.Lawrence | WTKG2 T.Gillingham | RONC1 L.Simpson | DUNS1 L.Geddes | TIMG1 M.Watt | |||
A | 11:12 | 23 | B U15 8+ heat | Race: 1 | STBD1 S.Curtain | CHCO3 S.Howard | JMCG1 B.Macdonald | MLBB1 J.Hicks | CHCO1 J.Sprott | CBHS1 S.Baker | CHCO2 R.Acland | STCC1 L.Anderson |
B | 11:16 | 24 | G N18 2X heat | Race: 1 | NCOG1 G.Hannen | DUNS2 G.Smith | AVSG1 S.Wilson | RONC1 B.Flynn | VILL2 P.Wynands | MARN1 S.Gowans | CRAI1 S.Tulley | OGHS2 B.Thomson |
C | 11:20 | 1,2->A Final +2NF; Next Fastest 8->B Final | Race: 2 | CGHS1 A.Schurr | RONC2 C.O'Brien | VILL1 V.Hogan | CASH1 A.Loverfors | TIMG1 A.Lill | SLDG1 S.Wood | STAN1 K.Lewis | OGHS1 H.Deblecourt |
|
D | 11:24 | Race: 3 | MLBG1 C.King | CRAI2 A.Gualter | NCOG2 C.Byrne | STHI1 E.Lynch-S... | WAKA1 A.Hull | MARN2 M.Calder | CROM1 T.Wallis | DUNS1 I.Morton |
||
E | 11:28 | 25 | B U18 4+ heat | Race: 1 | CHCO1 T.Darry | STBD1 N.Arscott | OBHS1 S.Bezett | MLBB1 C.Stevens | OBHS2 N.Henderson | TIMB1 L.Cooper | CHCO2 J.Chapman |
|
F | 11:32 | 26 | G U18 4+ heat | Race: 1 | STMG1 C.Foster | VILL1 L.Glen | RRGS1 M.MacFarlane | CRAI1 E.Harrison | RRGS2 J.Miller | |||
G | 11:36 | 27 | G U16 4X+ heat | Race: 1 | JHAR1 C.Tweedie | STHI1 C.Maker | SLDG1 K.Cotter | TIMG1 M.Kennedy | VILL1 E.Gardiner | RRGS1 M.Fleming | MARN1 J.Doherty |
|
H | 11:40 | 1,2->A Final +2NF; Next Fastest 8->B Final | Race: 2 | MLBG1 S.Robinson | AVSG1 E.Hand | KAVA1 S.Smith | RRGS2 B.Steele | VILL2 N.Mackie | CGHS1 P.Waddington | |||
I | 11:44 | Race: 3 | JHAR2 E.Davies | MARN2 C.McAfee | STHI2 L.Sabonadiere | ASHB1 V.Wall | WAKA1 Z.McLeod | MLBG2 E.McFarlane | ||||
J | 11:48 | 28 | B U16 2X heat | Race: 1 | JMCG1 B.Morris | MLBB1 N.Honeybone | STAN1 B.Taylor | KAVA1 F.Thomson | STCC1 R.Clutterbuck | JHAR1 H.Thwaites | DUNS1 J.Day |
|
K | 11:52 | 1,2->A Final; 3,4->B Final | Race: 2 | WAKA1 C.Horn | VERD1 J.Niven | CBHS1 B.Walls | STKV1 A.Sewhoy | STCC2 L.Barrowc... | STBD1 C.Martin | KHSD1 M.Anderson |
||
L | 11:56 | Race: 3 | STAN2 T.McDonald | WTKB1 M.Taylor | DUNS2 M.Hart | NELB1 P.Smith | TIMB2 H.Dunbar | JMCG2 W.Palmer | BURN1 J.Smith |
|||
M | 12:00 | Race: 4 | TIMB1 B.Cvitanich | CBHS2 F.Gilbertson | KAVA2 S.Winton | KHSD2 M.Freeman | OBHS1 T.Bezett | CHCO1 O.Curry | ||||
N | 12:04 | 29 | G U18 1X heat | Race: 1 | STHI1 E.Adams | RONC1 L.Davenport | STKV2 S.Telfer | RAHS2 A.Pallister | MTAS1 R.Homan | WAKA1 N.Champion | ASHB1 G.Lysaght |
|
O | 12:08 | 1,2->A Final +2NF; Next Fastest 8->B Final | Race: 2 | RONC2 L.Cockroft | STMG1 C.Pearson | HURU1 A.Earl | OGHS1 K.Wilden-... | COLU1 S.Reid | CROM1 S.Warhurst | MTAS2 O.Pearce |
||
P | 12:12 | Race: 3 | WAKA2 J.Bell | VERD1 A.Mirfin | MLBG1 R.McManaway | SLDG1 M.Townshend | RAHS1 R.McEwan | OGHS2 J.Alm-Lequeux | STKV1 J.Fauth |
|||
Q | 12:16 | 30 | B U18 1X heat | Race: 1 | CHCO1 H.Bell | STCC2 H.Moffett | CBHS1 N.Tibbotts | STBD1 J.Jordan | MTAS1 R.Bruce | CROM2 J.Silvester | JMCG1 H.Hasselman | RAHS2 S.Sinclair |
R | 12:20 | 1,2->A Final +2NF; Next Fastest 8->B Final | Race: 2 | WTKB1 R.Beattie | JHAR1 D.Milford | CROM1 S.Schroder | RAHS3 J.Sim | TIMB1 L.Cooper | WAKA1 D.O'Connor | ASHB1 M.Beveridge |
||
S | 12:24 | Race: 3 | RAHS1 G.Howat | JHAR2 E.Mulligan | NELB1 J.Brady | TIMB2 R.Small | STCC1 I.Robertson | SHIR1 S.McCabe | CHCO2 Z.Cran |
|||
T | 12:28 | 31 | G U15 2X heat | Race: 1 | RONC1 A.Gregan | JHAR2 K.Schins | TIMG2 A.Lill | KAVA1 T.Makasini | MLBG2 L.Kerry | STHI1 M.Gray | BURN1 M.Hardwick | MTAS1 E.Ayres |
U | 12:32 | 1,2->A Final; 3,4->B Final | Race: 2 | RAHS1 S.Crossley | MLBG3 C.King | KAVA2 L.James | WAKA1 A.Hull | TIMG1 S.Malone | APAR1 S.Westenra | DUNS2 E.Calder | VILL1 K.Glen |
|
V | 12:36 | Race: 3 | CASH1 G.Damerow... | VILL2 C.Freeman | DUNS1 A.Cook | SLDG1 J.Robertson | STHI2 H.Hedges | NCOG1 K.Baker | STAN1 I.Roberts | WTKG1 R.Perkins |
||
W | 12:40 | Race: 4 | STKV1 A.Mabon | CASH2 G.Halcrow | MTAS2 S.Garrick | BURN2 F.Thurlow... | CRAI1 M.Palmer | OGHS1 H.Deblecourt | JHAR1 A.Trotter | MLBG1 A.Yuen |
||
X | 12:44 | 32 | B U15 4X+ heat | Race: 1 | JHAR1 C.Gerrard | STAN2 R.Carrodus | ASHB1 A.Campbell | SHIR2 C.Wright | TIMB1 B.Woods | CHCO1 S.Swanson | JMCG2 A.Byars |
|
Y | 12:48 | 1,2->A Final +2NF; Next Fastest 8->B Final | Race: 2 | STCC1 L.Anderson | CBHS2 S.Taylor | STBD1 C.Menzies | RONC1 J.Gibbs | SHIR1 C.Coppard | MLBB2 S.Spencer | |||
Z | 12:52 | Race: 3 | JMCG1 J.Smith | CBHS1 S.Baker | CROM1 J.Ryan | JHAR2 J.Dunn | RAHS1 J.Haywood | STCC2 W.Topham | ||||
A | 12:56 | 33 | G U17 8+ heat | Race: 1 | STMG1 S.Davidson | CGHS1 G.Shaw | VILL1 E.Gardiner | STMG2 C.McGill | COLU1 S.Griffin | RRGS1 H.Reid | ||
B | 13:10 | 34 | B U17 4+ heat | Race: 1 | STBD1 J.Gillon | MLBB1 L.Gilmore | OBHS1 L.Guthrie | CHCO1 C.Smith | ||||
C | 13:14 | 35 | G L18 2X heat | Race: 1 | WAKA1 M.Sowry | AVSG1 G.Penny | MARN2 C.McAfee | STKV1 M.Kay | KAVA1 P.McBride | BURN1 M.Williams | MLBG1 M.Gurr | TIMG2 J.Sole |
D | 13:18 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | RONC1 A.Gregan | MARN1 F.Tipoki | KAVA2 T.Constable | OGHS1 A.Fraser | SLDG1 S.Wood | CGHS1 R.Mason | TIMG1 T.Crampton | DUNS1 M.Turfus |
|
E | 13:22 | 36 | B L18 2X heat | Race: 1 | STKV1 R.Mihaere | JMCG2 L.Bain | WTKB1 J.Scott | TIMB1 R.Small | MLBB1 J.Gasson | KAVA2 S.Winton | ||
F | 13:26 | 1,2->A Final +2NF; Next Fastest 8->B Final | Race: 2 | CHCO1 S.Jackson | KHSD1 M.Booth | CBHS1 P.Riley | STAN2 A.Taylor | WAKA1 R.McLachlan | KAVA1 F.Thomson | |||
G | 13:30 | Race: 3 | STCC1 S.Vander Ster | JMCG1 L.Chittock | SHIR1 S.Alexander | NELB1 C.Wilkie | STAN1 W.Methven | OBHS1 C.Gordon | ||||
H | 13:34 | 37 | G U16 4+ heat | Race: 1 | VILL2 C.McKenzie | AVSG1 E.Hand | SLDG1 K.Cotter | RRGS1 S.McCartin | STMG2 S.Wigley | CRAI1 E.McRobie | CGHS1 M.Thomas |
|
I | 13:38 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | WAKA1 Z.McLeod | STAN1 A.O'Brien | RRGS2 M.Fleming | VILL1 E.Gardiner | STHI1 L.Sabonadiere | MLBG1 C.McKee | STMG1 B.Tothill |
||
J | 13:42 | 38 | B U16 8+ heat | Race: 1 | CHCO3 W.Hadden | KHSD1 M.Anderson | CHCO1 J.Wade | STBD2 F.Dick | OBHS1 T.Bezett | STAN1 Z.Rumble | CHCO2 O.Curry | STBD1 H.Redwood |
K | 13:50 | 39 | G U18 4X+ heat | Race: 1 | RONC1 L.Davenport | SLDG1 M.Townshend | VILL2 V.Hogan | MARN1 F.Tipoki | MLBG1 S.Robinson | JHAR1 L.Foley | TIMG1 T.Brown | VILL1 L.Glen |
L | 13:54 | 40 | B U18 2X heat | Race: 1 | NELB1 J.Brady | RONC1 T.Coughlan | SHIR1 T.Te Whetu | TIMB1 L.Cooper | ASHB1 B.Barry | RAHS1 G.Howat | CASH1 J.Johnston | CROM1 J.Silvester |
M | 13:58 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | CHCO1 H.Bell | WAKA1 J.Flanagan | TIMB2 C.Grace | SHIR2 S.McCabe | STCC1 H.Moffett | OBHS1 N.Henderson | JHAR1 D.Milford | STBD1 L.Preston |
|
N | 14:06 | 41 | G U15 8+ heat | Race: 1 | - - CANCELLED - - | |||||||
O | 14:10 | 42 | B U15 4+ heat | Race: 1 | CROM1 J.Ryan | STBD2 C.Menzies | CBHS2 J.McAtamney | MLBB1 J.Hicks | SHIR1 C.Coppard | JHAR1 L.Thwaites | ||
P | 14:14 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | CHCO1 J.Sprott | CBHS1 J.Sutton | STBD1 G.Styant | WAKA1 A.Duffy | SHIR2 C.Wright | ||||
Q | 14:18 | 43 | G U17 2X heat | Race: 1 | MLBG1 M.Hocquard | VILL1 O.Norton | TIMG1 T.Crampton | RAHS1 K.Burton | AVSG1 K.Everest | KAVA1 K.Pitcaithly | STHI1 L.Garden |
|
R | 14:22 | 1,2->A Final; 3,4->B Final | Race: 2 | NCOG1 T.Smith | CRAI1 E.O'Reilly | MTAS2 O.Pearce | STKV1 C.Gordon | QHSD2 K.Atkinson | ASHB1 S.Hazelhurst | SLDG1 G.Smith |
||
S | 14:26 | Race: 3 | DUNS1 M.Turfus | SLDG2 M.MacDonald | RONC1 A.McIlroy | WAKA1 I.Norton | MLBG2 A.Hicks | JHAR1 T.Fletcher | ||||
T | 14:30 | Race: 4 | WTKG1 M.Henderson | BURN1 M.Williams | QHSD1 G.Clydesdale | NCOG2 J.MacRae | TIMG2 J.Sole | APAR1 C.Gorton | MTAS1 R.Homan |
|||
U | 14:34 | 44 | B U17 4X+ heat | Race: 1 | MLBB1 L.Gilmore | RONC1 A.Barnes-... | TIMB1 B.Cvitanich | STBD1 R.Campbell | NELB2 J.Castle | CHCO1 S.Jackson | OBHS1 L.Guthrie | SLDB1 B.Cotter |
V | 14:38 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | WAKA1 C.Kennedy | SHIR1 T.Christie | JMCG1 T.Grave | NELB1 W.Taylor | BURN1 M.Robb | CBHS1 J.Lopas | STAN1 W.Methven |
||
W | 14:42 | 45 | G N18 4+ heat | Race: 1 | COLU2 G.Small | CGHS2 V.Brown | WAKA1 M.Jolly | CRAI1 Z.Leen | ASHB1 E.Jansen | RRGS1 B.Steele | SLDG1 S.Wood |
|
X | 14:46 | 1,2->A Final +2NF; Next Fastest 8->B Final | Race: 2 | MLBG1 L.Grigg | AVSG1 C.Fawcett | NCOG1 G.Hannen | VILL1 V.Hogan | STHI1 M.Gray | OGHS1 H.Deblecourt | |||
Y | 14:50 | Race: 3 | RAHS1 H.Maxwell | STMG1 S.MacGibbon | CGHS1 A.Schurr | WTKG1 G.Foster | MARN1 S.Gowans | COLU1 E.Smillie | ||||
Z | 14:54 | 46 | B N18 4+ heat | Race: 1 | ASHB1 A.Campbell | NELB1 T.Marris-... | STAN2 A.Maier-Gant | STBD1 J.Meates | STCC1 T.Sunter | WTKB1 R.Koyama | SHIR1 J.Luthi |
|
A | 14:58 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | RAHS1 J.Wolfe | OBHS1 O.Higgins | TIMB1 H.Dunbar | WAKA1 T.Jarvis | CBHS1 M.White | STAN1 O.Bailey | JHAR1 C.Natta |
||
B | 15:02 | 47 | G U15 8X+ heat | Race: 1 | VILL1 R.Cody | CGHS1 B.Pearce | DUNS1 A.Cook | STMG1 N.Edmond | RRGS1 J.Miller | |||
C | 15:06 | 48 | G U16 2X heat | Race: 1 | MARN2 E.Guy | MTAS1 G.Porter | ASHB1 V.Wall | MLBG1 S.Robinson | JHAR1 C.Tweedie | SLDG2 C.Boyle | OGHS1 A.Fraser |
|
D | 15:10 | 1,2->A Final; 3,4->B Final | Race: 2 | STKV1 M.Kay | SLDG3 C.Fry | AVSG1 I.Brokenshire | RONC1 C.O'Brien | STAN1 A.O'Brien | KAVA1 A.Constable | WAKA3 L.McCrostie |
||
E | 15:14 | Race: 3 | STHI2 I.Corbett | APAR1 S.Westenra | RRGS1 C.de Vries | RAHS1 L.Sim | MLBG2 M.Gurr | STMG1 M.Mann | TIMG1 S.Laurenson |
|||
F | 15:18 | Race: 4 | MARN1 J.Doherty | WAKA2 E.Lattimore | SLDG1 K.Cotter | STHI1 C.Maker | CGHS1 J.MacKay | MLBG3 C.McKee | CRAI1 S.Templeton |
|||
G | 15:22 | 49 | B U16 1X heat | Race: 1 | TIMB1 E.Bolton | KAVA1 C.Rodriguez | STCC3 S.Vander Ster | STAN1 H.Veitch | NELB1 P.Smith | STCC1 L.Barrowc... | ||
H | 15:26 | 1,2->A Final; 3,4->B Final | Race: 2 | MTAS1 S.Pearce | STKV1 R.Mihaere | STCC2 B.Topham | HURU1 F.Earl | TTAI1 J.Kerr | MLBB1 N.Honeybone | BURN1 M.Parker | SLDB2 Z.Mirfin |
|
I | 15:30 | Race: 3 | SLDB1 J.Carson | MLBB2 C.Miller | JMCG1 B.Leydon | BURN2 J.Smith | STKV2 A.Sewhoy | DUNS1 R.Allen | VERD2 J.Niven |
|||
J | 15:34 | Race: 4 | STCC4 R.Clutterbuck | VERD1 X.Wright | WTKB1 M.Taylor | TIMB2 B.Cvitanich | JMCG2 B.Morris | SHIR1 M.Noble | MTAS2 J.Glynn |
|||
K | 15:38 | 51 | G U18 8+ heat | Race: 1 | RRGS1 S.McCartin | CGHS1 G.Shaw | STMG2 C.Foster | RRGS2 B.Harris | STMG1 S.Davidson | |||
L | 15:42 | 52 | B U18 8+ heat | Race: 1 | CHCO4 M.Batchelor | STAN1 W.Methven | MLBB1 C.Stevens | CHCO2 B.Wade | STBD2 R.Campbell | |||
M | 15:46 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | CHCO3 M.Sandston | STBD1 N.Arscott | CHCO1 C.Smith | OBHS1 S.Bezett | STBD3 H.Redwood | ||||
N | 15:50 | 50 | B U15 8X+ heat | Race: 1 | CBHS1 J.Dalzell | STBD1 N.Stewart | CHCO1 S.Swanson | MLBB1 J.Hicks | CHCO2 R.Acland | |||
O | 17:55 | 1 | B U17 1X final | Race: B | NELB1 D.Davis | SHIR1 L.Murdoch | STKV1 C.Wallis | JMCG1 T.Grave | SHIR2 T.Christie | STCC1 J.Mangels | RAHS1 S.Sinclair | WTKB1 M.Taylor |
P | 18:00 | Race: A | CBHS1 J.Rodger | MLBB1 J.Gasson | BURN1 Z.Murphy | WAKA1 J.Flanagan | STBD1 H.Joseph | MTAS1 R.Bruce | JMCG2 W.Kirkwood | SLDB1 B.Cotter |
||
Q | 18:10 | 2 | G U17 4+ final | Race: A | MLBG1 A.Hicks | CRAI1 S.Templeton | ASHB1 V.Wall | STMG1 S.Davidson | RRGS3 A.Luxton | NCOG1 J.MacRae | CGHS1 G.Shaw | COLU1 S.Holland |
R | 18:15 | 3 | B U15 2X final | Race: B | BURN1 J.Graham | JMCG1 J.Smith | CROM2 R.Wardill | RONC2 W.Ellis | JMCG2 B.Macdonald | STCC3 L.Anderson | SHIR2 F.Platt | KHSD2 T.Lock |
S | 18:20 | Race: A | SLDB1 J.Carson | JHAR1 L.Thwaites | STAN1 Z.Rumble | SHIR1 M.Best | CBHS1 S.Baker | OBHS1 W.Sinclair | RONC1 J.Gibbs | TIMB1 B.Woods |
||
T | 18:25 | 4 | G U15 4X+ final | Race: B | VILL2 R.Cody | CGHS2 B.Pearce | STAN1 I.Roberts | RRGS3 C.Rose | DUNS2 E.Calder | RONC1 A.Gregan | TIMG1 K.McAllister | STHI1 S.Keown |
U | 18:30 | Race: A | DUNS1 A.Cook | CGHS1 M.Thomas | VILL1 K.Glen | NCOG1 K.Baker | RRGS1 S.Wing | MLBG1 A.Yuen | RAHS1 S.Crossley | CASH1 G.Damerow... |
||
V | 18:40 | 5 | B U18 2‑ final | Race: A | WAKA1 H.Bewley | CHCO1 J.Caulton | RAHS1 G.Howat | JHAR1 T.Elder | STAN1 S.Martel | OBHS1 S.Bezett | ASHB1 M.Beveridge | |
W | 18:45 | 6 | G U18 2X final | Race: B | MTAS1 H.Crawford | JHAR2 T.Fletcher | JHAR1 L.Foley | SLDG1 M.MacDonald | VILL1 M.Gill | CRAI1 E.O'Reilly | MARN1 H.Wills | COLU1 K.Campbell |
X | 18:50 | Race: A | MLBG1 R.McManaway | WAKA2 M.Sowry | RAHS1 R.McEwan | WAKA1 J.Bell | OGHS1 J.Alm-Lequeux | RONC1 L.Davenport | STKV1 M.Kay | STHI1 E.Adams |
||
Y | 18:55 | 7 | B U16 4X+ final | Race: B | DUNS1 J.Day | RAHS1 J.Wolfe | OBHS1 T.Bezett | KAVA1 F.Thomson | CHCO1 O.Curry | CBHS1 B.Walls | STBD2 S.Ahern | KHSD2 T.Lock |
Z | 19:00 | Race: A | STCC1 R.Clutterbuck | KHSD1 M.Anderson | JMCG1 L.Bain | TIMB1 B.Cvitanich | STBD1 S.Spencer | JHAR1 L.Dick | WAKA1 J.Swale | SHIR1 J.Luthi |
||
A | 19:10 | 8 | G U16 1X final | Race: A | MARN1 F.Tipoki | STAN1 G.Smith | RICC1 K.Good | ASHB1 V.Wall | SLDG1 C.Fry | WAKA1 C.Murphy | BURN1 I.Hurley | KAVA1 A.Blakey |
B | 19:15 | 9 | B N18 2X final | Race: B | MLBB1 C.Barker | WTKB2 H.Gough | STCC2 R.Culham | STAN1 B.Ruscoe | STAN3 O.Bailey | TIMB2 M.O'Riley | JHAR2 A.Jackson | STCC1 J.Spijkerman |
C | 19:20 | Race: A | OBHS1 O.Higgins | NELB1 T.Marris-... | WTKB1 O.Pederson | NELB2 L.Brady | CBHS1 E.Costello | STBD1 J.Meates | TIMB1 B.Clucas | JHAR1 C.Natta |
||
D | 19:30 | 10 | G N18 8+ final | Race: A | CROM1 S.Hogan | CRAI1 S.Tulley | STMG1 N.Edmond | CGHS1 A.Schurr | WAKA1 M.Jolly | COLU1 E.Smillie | STHI1 M.Gray |
Scratched crew. The grey crossed-out crew (i.e. STKV2
A.Sewhoy) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 8th March 2015
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 07:30 | 11 | B U17 8+ final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||
B | 07:35 | 12 | G U17 4X+ final | Race: B | - - CANCELLED - - | |||||||
C | 07:40 | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||||
D | 07:50 | 13 | B L18 4+ final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||
E | 08:00 | 14 | G U15 4+ final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||
F | 08:10 | 15 | B U18 4X+ final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||
G | 08:20 | 16 | G U18 2‑ final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||
H | 08:30 | 17 | B U16 4+ final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||
I | 08:40 | 18 | G U16 8+ final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||
J | 08:50 | 19 | B N18 8+ final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||
K | 09:00 | 20 | G L18 4+ final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||
L | 09:05 | 21 | B U17 2X final | Race: B | - - CANCELLED - - | |||||||
M | 09:10 | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||||
N | 09:15 | 22 | G U17 1X final | Race: B | - - CANCELLED - - | |||||||
O | 09:20 | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||||
P | 09:30 | 23 | B U15 8+ final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||
Q | 09:35 | 24 | G N18 2X final | Race: B | - - CANCELLED - - | |||||||
R | 09:40 | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||||
S | 09:50 | 25 | B U18 4+ final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||
T | 10:00 | 26 | G U18 4+ final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||
U | 10:05 | 27 | G U16 4X+ final | Race: B | - - CANCELLED - - | |||||||
V | 10:10 | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||||
W | 10:15 | 28 | B U16 2X final | Race: B | - - CANCELLED - - | |||||||
X | 10:20 | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||||
Y | 10:25 | 29 | G U18 1X final | Race: B | - - CANCELLED - - | |||||||
Z | 10:30 | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||||
A | 10:35 | 30 | B U18 1X final | Race: B | - - CANCELLED - - | |||||||
B | 10:40 | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||||
C | 10:45 | 31 | G U15 2X final | Race: B | - - CANCELLED - - | |||||||
D | 10:50 | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||||
E | 10:55 | 32 | B U15 4X+ final | Race: B | - - CANCELLED - - | |||||||
F | 11:00 | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||||
G | 11:10 | 33 | G U17 8+ final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||
H | 11:20 | 34 | B U17 4+ final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||
I | 11:30 | 35 | G L18 2X final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||
J | 11:35 | 36 | B L18 2X final | Race: B | - - CANCELLED - - | |||||||
K | 11:40 | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||||
L | 11:50 | 37 | G U16 4+ final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||
M | 12:00 | 38 | B U16 8+ final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||
N | 12:10 | 39 | G U18 4X+ final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||
O | 12:20 | 40 | B U18 2X final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||
P | 12:30 | 41 | G U15 8+ final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||
Q | 12:40 | 42 | B U15 4+ final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||
R | 12:45 | 43 | G U17 2X final | Race: B | - - CANCELLED - - | |||||||
S | 12:50 | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||||
T | 13:00 | 44 | B U17 4X+ final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||
U | 13:05 | 45 | G N18 4+ final | Race: B | - - CANCELLED - - | |||||||
V | 13:10 | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||||
W | 13:20 | 46 | B N18 4+ final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||
X | 13:30 | 47 | G U15 8X+ final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||
Y | 13:35 | 48 | G U16 2X final | Race: B | - - CANCELLED - - | |||||||
Z | 13:40 | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||||
A | 13:45 | 49 | B U16 1X final | Race: B | - - CANCELLED - - | |||||||
B | 13:50 | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||||
C | 14:00 | 51 | G U18 8+ final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||
D | 14:10 | 52 | B U18 8+ final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||
E | 14:20 | 50 | B U15 8X+ final | Race: A | - - CANCELLED - - |
Social