You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: S.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
WAKA
Coached by: Matthew Allen
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
Crew
#2
WAKA
Coached by: Matthew Allen & Chris Walker
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
Crew
#1
WAKA
Coached by: Kelsie Campbell
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
Crew
#2
WAKA
Coached by: Russell Everett
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
- Heat 2: result (DNF)
Crew
#1
WAKA
Coached by: Matthew Allen
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
Crew
#1
WAKA
Coached by: Kelsie Campbell
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
Crew
#2
WAKA
Coached by: Kelsie Campbell
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
Crew
#1
WAKA
Coached by: Andrew Jolly & Shane Muir
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
Crew
#1
WAKA
Lucas Erskine (stroke), Sam Rogers, Jakob Downing, Hunter Freemantle, Jack Pearson, Laurence Carter, Edward Botherway, Tomas Whelan Hendersen + Jackson Rogers (cox)
Coached by: Chris Walker & Chris Johnson
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
Crew
#1
WAKA
Coached by: Russell Everett
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
- Heat 3: placed 6th (9:21.81)
Crew
#1
WAKA
Coached by: Andrew Jolly & Shane Muir
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
Crew
#1
WAKA
Coached by: Kelsie Campbell
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
Crew
#1
WAKA
Coached by: Matthew Allen
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
Crew
#2
WAKA
Coached by: Matthew Allen
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
- Heat 2: placed 5th (8:07.93)
Crew
#1
WAKA
Coached by: Kelsie Campbell
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
Crew
#2
WAKA
Coached by: Kelsie Campbell
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
- Heat 3: scratched
Crew
#1
WAKA
Coached by: Matthew Allen
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
Crew
#1
WAKA
Coached by: Russell Everett
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
Crew
#1
WAKA
Coached by: Chris Johnson & Chris Walker
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
- Heat 1: scratched
Crew
#2
WAKA
Coached by: Chris Johnson & Chris Walker
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
- Heat 2: placed 5th (7:57.07)
Crew
#1
WAKA
Coached by: Andrew Jolly & Shane Muir
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
Crew
#1
WAKA
Evie Brown (stroke), Nieve Collin, Zoe Abbiss, Isobel Wallace, Aimee Clark, Carmen Woodhouse, Ruby Finlay, Ruby Noton + Alex Thomson (cox)
Coached by: Russell Everett & Kelsie Campbell
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
Crew
#1
WAKA
Coached by: Kelsie Campbell
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
Crew
#2
WAKA
Coached by: Kelsie Campbell
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
- Heat 4: result (DNS)
Crew
#1
WAKA
Laurence Carter (stroke), Lucas Erskine, Oliver Herron, Oliver Bisley, Enzo Wilson, Sam Rogers, Edward Botherway, Jakob Downing + Jackson Rogers (cox)
Coached by: Matthew Allen & Chris Walker
- Click to expand crew ⇨
WAKA
WAKA
Southland
Southland
Social