Day sheets: S.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2019 S.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 8th March 2019
Alpha | Time | Event | Div | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
C | 16:10 | 1 | B U17 1X heat | Race: 3 | ||||||||
G | 16:30 | 2 | G U17 4+ heat | Race: 2 | ||||||||
K | 16:50 | 3 | B U15 2X heat | Race: 4 | ||||||||
M | 17:00 | 4 | G U15 4X+ heat | Race: 2 | ||||||||
N | 17:05 | 1,2->A Final +2NF; Next Fastest 8->B Final | Race: 3 | |||||||||
S | 17:30 | 7 | B U16 4X+ heat | Race: 1 | ||||||||
X | 17:55 | 9 | B N18 2X heat | Race: 1 | ||||||||
Y | 18:00 | 1,2->A Final +2NF; Next Fastest 8->B Final | Race: 2 | |||||||||
B | 18:15 | 10 | G N18 8+ heat | Race: 2 |
Saturday, 9th March 2019
Alpha | Time | Event | Div | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
L | 08:25 | 17 | B U16 4+ heat | Race: 1 | ||||||||
O | 08:40 | 18 | G U16 8+ heat | Race: 1 | ||||||||
P | 08:45 | 20 | G N18 2X heat | Race: 1 | ||||||||
Q | 08:50 | 1,2->A Final; 3,4->B Final | Race: 2 | |||||||||
U | 09:10 | 21 | B U17 2X heat | Race: 2 | ||||||||
B | 09:45 | 23 | G U15 8X+ heat | Race: 1 | ||||||||
I | 10:20 | 28 | B U16 2X heat | Race: 1 | ||||||||
R | 11:05 | 31 | G U15 2X heat | Race: 1 | ||||||||
T | 11:15 | 1,2->A Final +2NF; Next Fastest 8->B Final | Race: 3 | |||||||||
A | 11:50 | 35 | G N18 4X+ heat | Race: 3 | ||||||||
D | 12:05 | 36 | B N18 4+ heat | Race: 2 | ||||||||
E | 12:10 | 37 | G U16 4+ heat | Race: 1 | ||||||||
F | 12:15 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | |||||||||
M | 12:50 | 41 | G U15 8+ heat | Race: 1 | ||||||||
S | 13:25 | 44 | B U17 4X+ heat | Race: 1 | ||||||||
T | 13:30 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | |||||||||
W | 13:45 | 46 | B N18 4X+ heat | Race: 1 | ||||||||
Z | 14:00 | 47 | G U16 2X heat | Race: 2 | ||||||||
A | 14:05 | 1->A Final +3NF; Next Fastest 8->B Final | Race: 3 | |||||||||
D | 14:20 | 48 | B U16 1X heat | Race: 1 | ||||||||
F | 14:30 | 1->A Final +3NF; Next Fastest 8->B Final | Race: 3 | |||||||||
H | 14:40 | Race: 5 | ||||||||||
L | 16:30 | 1 | B U17 1X final | Race: A | ||||||||
O | 16:50 | 3 | B U15 2X final | Race: A | ||||||||
Q | 17:00 | 4 | G U15 4X+ final | Race: A | ||||||||
U | 17:30 | 7 | B U16 4X+ final | Race: A | ||||||||
X | 17:45 | 9 | B N18 2X final | Race: B | ||||||||
Y | 17:50 | Race: A |
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 10th March 2019
Alpha | Time | Event | Div | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
H | 08:40 | 18 | G U16 8+ final | Race: A | ||||||||
K | 09:00 | 20 | G N18 2X final | Race: A | ||||||||
L | 09:05 | 21 | B U17 2X final | Race: B | ||||||||
M | 09:10 | Race: A | ||||||||||
P | 09:30 | 23 | G U15 8X+ final | Race: A | ||||||||
V | 10:15 | 28 | B U16 2X final | Race: B | ||||||||
W | 10:20 | Race: A | ||||||||||
B | 10:45 | 31 | G U15 2X final | Race: B | ||||||||
C | 10:50 | Race: A | ||||||||||
I | 11:40 | 36 | B N18 4+ final | Race: A | ||||||||
J | 11:50 | 37 | G U16 4+ final | Race: A | ||||||||
N | 12:30 | 41 | G U15 8+ final | Race: A | ||||||||
R | 13:00 | 44 | B U17 4X+ final | Race: A | ||||||||
T | 13:20 | 46 | B N18 4X+ final | Race: A | ||||||||
U | 13:25 | 47 | G U16 2X final | Race: B | ||||||||
W | 13:35 | 48 | B U16 1X final | Race: B | ||||||||
X | 13:40 | Race: A |
Social