Social

T FB

You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2021, 2020, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.

Results: S.I.S.S.C.

These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.

The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.

A Final
gold medal
CBHS strip CBHS
CBHS
Canterbury
Crew #1 CBHS
Coached by: Tom Clyma
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
JMCG strip JMCG
JMCG
Otago
Crew #1 JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
WAKA strip WAKA
WAKA
Southland
Crew #1 WAKA
Coached by: Matthew Allen
  • Click to expand crew ⇨
 
JMCG strip JMCG
JMCG
Otago
Crew #2 JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
  • Click to expand crew ⇨
 
BURN strip BURN
BURN
Canterbury
Crew #1 BURN
Coached by: Sarah Lindley
  • Click to expand crew ⇨
 
SHIR strip SHIR
SHIR
Canterbury
Crew #1 SHIR
Coached by: Tim Osmers & Jakob Mangels
  • Click to expand crew ⇨
 
DUNS strip DUNS
DUNS
Otago
Crew #1 DUNS
Coached by: Simon Smith
  • Click to expand crew ⇨
 
JHAR strip JHAR
JHAR
Southland
Crew #1 JHAR
Coached by: Danny Young
  • Click to expand crew ⇨
B Final
STCC strip STCC
STCC
Canterbury
Crew #1 STCC
Coached by: Alex Coulthard
  • Click to expand crew ⇨
MTAS strip MTAS
MTAS
Otago
Crew #1 MTAS
Coached by: Rob Bruce
  • Click to expand crew ⇨
OBHS strip OBHS
OBHS
Otago
Crew #2 OBHS
Coached by: Kirsty Dunhill & Sam Royston
  • Click to expand crew ⇨
GORE strip GORE
GORE
Southland
Crew #1 GORE
Coached by: Craig Brown
  • Click to expand crew ⇨
MTAS strip MTAS
MTAS
Otago
Crew #2 MTAS
Coached by: Rob Bruce
  • Click to expand crew ⇨
RAHS strip RAHS
RAHS
Canterbury
Crew #1 RAHS
Coached by: Regan Southon & Armin Svoboda
  • Click to expand crew ⇨
JHAR strip JHAR
JHAR
Southland
Crew #2 JHAR
Coached by: Hamish Fox
  • Click to expand crew ⇨
NELB strip NELB
NELB
Marlborough
Crew #2 NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Joe Bennion
  • Click to expand crew ⇨
A Final
gold medal
RRGS strip RRGS
RRGS
Canterbury
Crew #1 RRGS
Coached by: Mark Cotham & Fiona Paterson
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
CGHS strip CGHS
CGHS
Canterbury
Crew #1 CGHS
Coached by: David Lindstrom & Richard Barnett
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
RRGS strip RRGS
RRGS
Canterbury
Crew #2 RRGS
Coached by: Simon Van Rossen & Fabian Dolamore
  • Click to expand crew ⇨
 
CRAI strip CRAI
CRAI
Canterbury
Crew #1 CRAI
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
  • Click to expand crew ⇨
 
NCOG strip NCOG
NCOG
Marlborough
Crew #2 NCOG
Coached by: Hannah Starnes
  • Click to expand crew ⇨
 
CGHS strip CGHS
CGHS
Canterbury
Crew #2 CGHS
Coached by: David Lindstrom & Richard Barnett
  • Click to expand crew ⇨
 
STMG strip STMG
STMG
Canterbury
Crew #2 STMG
Coached by: Trudy Keys
  • Click to expand crew ⇨
 
COLU strip COLU
COLU
Otago
Crew #1 COLU
Coached by: Natalie Matheson & Matthew Adam
  • Click to expand crew ⇨
A Final
gold medal
TIMB strip TIMB
TIMB
Canterbury
Crew #30 TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
MLBB strip MLBB
MLBB
Marlborough
Crew #1 MLBB
Coached by: John Robinson & Bob Gilchrist
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
SHIR strip SHIR
SHIR
Canterbury
Crew #3 SHIR
Coached by: James Lilley & James Alexander
  • Click to expand crew ⇨
 
JMCG strip JMCG
JMCG
Otago
Crew #1 JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
  • Click to expand crew ⇨
 
TIMB strip TIMB
TIMB
Canterbury
Crew #31 TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
  • Click to expand crew ⇨
 
WAKA strip WAKA
WAKA
Southland
Crew #1 WAKA
Coached by: Andrew Jolly
  • Click to expand crew ⇨
 
NELB strip NELB
NELB
Marlborough
Crew #1 NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Joe Bennion
  • Click to expand crew ⇨
 
CBHS strip CBHS
CBHS
Canterbury
Crew #1 CBHS
Coached by: Sophie Gilchrist & Alice Williams
  • Click to expand crew ⇨
B Final
JMCG strip JMCG
JMCG
Otago
Crew #2 JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
  • Click to expand crew ⇨
TIMB strip TIMB
TIMB
Canterbury
Crew #1 TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
  • Click to expand crew ⇨
BURN strip BURN
BURN
Canterbury
Crew #1 BURN
Coached by: Fergus Vickers
  • Click to expand crew ⇨
NELB strip NELB
NELB
Marlborough
Crew #2 NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Joe Bennion
  • Click to expand crew ⇨
KHSD strip KHSD
KHSD
Otago
Crew #1 KHSD
Coached by: David Booth & David Hanan
  • Click to expand crew ⇨
CBHS strip CBHS
CBHS
Canterbury
Crew #2 CBHS
Coached by: Sophie Gilchrist & Alice Williams
  • Click to expand crew ⇨
SHIR strip SHIR
SHIR
Canterbury
Crew #2 SHIR
Coached by: James Lilley & Jake Luthi
  • Click to expand crew ⇨
JMCG strip JMCG
JMCG
Otago
Crew #3 JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
  • Click to expand crew ⇨
A Final
gold medal
DUNS strip DUNS
DUNS
Otago
Crew #1 DUNS
Coached by: Simon Smith
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
MTAS strip MTAS
MTAS
Otago
Crew #1 MTAS
Coached by: David Ayres & Matt Rickard
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
AVSG strip AVSG
AVSG
Canterbury
Crew #1 AVSG
Coached by: Tim Hopkins & Kendal Everest
  • Click to expand crew ⇨
 
VILL strip VILL
VILL
Canterbury
Crew #1 VILL
Coached by: Kevin Meates & Grace Cody, Leon Barrowcliffe
  • Click to expand crew ⇨
 
QCHA strip QCHA
QCHA
Marlborough
Crew #1 QCHA
  • Click to expand crew ⇨
 
KAIA strip KAIA
KAIA
Canterbury
Crew #1 KAIA
Coached by: Regan Southon
  • Click to expand crew ⇨
 
WAKA strip WAKA
WAKA
Southland
Crew #1 WAKA
Coached by: Tilly Woods
  • Click to expand crew ⇨
 
DUNS strip DUNS
DUNS
Otago
Crew #2 DUNS
Coached by: Simon Smith
  • Click to expand crew ⇨
B Final
CRAI strip CRAI
CRAI
Canterbury
Crew #1 CRAI
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
  • Click to expand crew ⇨
VILL strip VILL
VILL
Canterbury
Crew #2 VILL
Coached by: Kevin Meates
  • Click to expand crew ⇨
MARN strip MARN
MARN
Canterbury
Crew #1 MARN
Coached by: Stuart Wade & Izzy Crowther
  • Click to expand crew ⇨
STAN strip STAN
STAN
Canterbury
Crew #1 STAN
Coached by: Connor Fraher & Lisa Owen
  • Click to expand crew ⇨
SLDG strip SLDG
SLDG
Southland
Crew #1 SLDG
Coached by: Russell Jenkins
  • Click to expand crew ⇨
CROM strip CROM
CROM
Otago
Crew #1 CROM
Coached by: Maude O'Connell
  • Click to expand crew ⇨
CASH strip CASH
CASH
Canterbury
Crew #1 CASH
Coached by: Chris Everitt & Milly Van Dam
  • Click to expand crew ⇨
MTAS strip MTAS
MTAS
Otago
Crew #2 MTAS
Coached by: David Ayres & Matt Rickard
  • Click to expand crew ⇨
A Final
gold medal
CBHS strip CBHS
CBHS
Canterbury
Crew #1 CBHS
Coached by: Logan Keys
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
JMCG strip JMCG
JMCG
Otago
Crew #1 JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
CBHS strip CBHS
CBHS
Canterbury
Crew #2 CBHS
Coached by: Logan Keys
  • Click to expand crew ⇨
 
MLBB strip MLBB
MLBB
Marlborough
Crew #1 MLBB
Coached by: John Robinson & Bob Gilchrist
  • Click to expand crew ⇨
 
CHCO strip CHCO
CHCO
Canterbury
Crew #2 CHCO
Coached by: Henry Smith
  • Click to expand crew ⇨
 
NELB strip NELB
NELB
Marlborough
Crew #1 NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Joe Bennion
  • Click to expand crew ⇨
 
RAHS strip RAHS
RAHS
Canterbury
Crew #1 RAHS
Coached by: Regan Southon & Armin Svoboda
  • Click to expand crew ⇨
A Final
gold medal
AVSG strip AVSG
AVSG
Canterbury
Crew #1 AVSG
Coached by: Tim Hopkins & Kendal Everest
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
STHI strip STHI
STHI
Otago
Crew #1 STHI
Coached by: James Haig & Riley Homan
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
CRAI strip CRAI
CRAI
Canterbury
Crew #1 CRAI
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
  • Click to expand crew ⇨
 
ASHB strip ASHB
ASHB
Canterbury
Crew #1 ASHB
Coached by: Justin Wall
  • Click to expand crew ⇨
 
NCOG strip NCOG
NCOG
Marlborough
Crew #1 NCOG
Coached by: Hannah Starnes
  • Click to expand crew ⇨
 
MTAS strip MTAS
MTAS
Otago
Crew #1 MTAS
Coached by: Rob Bruce
  • Click to expand crew ⇨
 
NCOG strip NCOG
NCOG
Marlborough
Crew #2 NCOG
Coached by: Hannah Starnes
  • Click to expand crew ⇨
 
OGHS strip OGHS
OGHS
Otago
Crew #1 OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
  • Click to expand crew ⇨
B Final
STKV strip STKV
STKV
Otago
Crew #1 STKV
Coached by: Owen Gould
  • Click to expand crew ⇨
VILL strip VILL
VILL
Canterbury
Crew #1 VILL
Coached by: Kevin Meates
  • Click to expand crew ⇨
JHAR strip JHAR
JHAR
Southland
Crew #1 JHAR
Coached by: Danny Young
  • Click to expand crew ⇨
MARN strip MARN
MARN
Canterbury
Crew #1 MARN
Coached by: Matt Lilley
  • Click to expand crew ⇨
ASHB strip ASHB
ASHB
Canterbury
Crew #2 ASHB
Coached by: Justin Wall
  • Click to expand crew ⇨
CGHS strip CGHS
CGHS
Canterbury
Crew #1 CGHS
Coached by: David Lindstrom & David Hatton
  • Click to expand crew ⇨
COLU strip COLU
COLU
Otago
Crew #1 COLU
Coached by: Matthew Adam & Natalie Matheson
  • Click to expand crew ⇨
BAYF strip BAYF
BAYF
Otago
Crew #1 BAYF
Coached by: John Parnell & Gareth Vaughan
  • Click to expand crew ⇨
SLDG strip SLDG
SLDG
Southland
Crew #1 SLDG
Coached by: Jack Allan
  • Click to expand crew ⇨
A Final
gold medal
NELB strip NELB
NELB
Marlborough
Crew #1 NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Joe Bennion
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
WAKA strip WAKA
WAKA
Southland
Crew #1 WAKA
Coached by: Matthew Allen
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
SHIR strip SHIR
SHIR
Canterbury
Crew #1 SHIR
Coached by: Tim Osmers & McGregor Best
  • Click to expand crew ⇨
 
TIMB strip TIMB
TIMB
Canterbury
Crew #30 TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
  • Click to expand crew ⇨
 
CBHS strip CBHS
CBHS
Canterbury
Crew #1 CBHS
Coached by: Liam Smith
  • Click to expand crew ⇨
 
TIMB strip TIMB
TIMB
Canterbury
Crew #31 TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
  • Click to expand crew ⇨
 
SHIR strip SHIR
SHIR
Canterbury
Crew #2 SHIR
Coached by: Tim Osmers & Jakob Mangels
  • Click to expand crew ⇨
 
CBHS strip CBHS
CBHS
Canterbury
Crew #2 CBHS
Coached by: Liam Smith
  • Click to expand crew ⇨
A Final
gold medal
CASH strip CASH
CASH
Canterbury
Crew #1 CASH
Coached by: Chris Everitt & Milly Van Dam
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
STAN strip STAN
STAN
Canterbury
Crew #1 STAN
Coached by: Lisa Owen
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
STHI strip STHI
STHI
Otago
Crew #1 STHI
Coached by: James Haig
  • Click to expand crew ⇨
 
CRAI strip CRAI
CRAI
Canterbury
Crew #1 CRAI
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
  • Click to expand crew ⇨
 
JHAR strip JHAR
JHAR
Southland
Crew #1 JHAR
Coached by: Evan France & Kevin Flutey
  • Click to expand crew ⇨
 
TIMG strip TIMG
TIMG
Canterbury
Crew #1 TIMG
Coached by: Glen Patterson & John Harmon
  • Click to expand crew ⇨
 
OGHS strip OGHS
OGHS
Otago
Crew #1 OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
  • Click to expand crew ⇨
 
WMEA strip WMEA
WMEA
Marlborough
Crew #1 WMEA
Coached by: Hannah Starnes
  • Click to expand crew ⇨
B Final
MARN strip MARN
MARN
Canterbury
Crew #1 MARN
Coached by: Matt Lilley & Stuart Wade
  • Click to expand crew ⇨
JHAR strip JHAR
JHAR
Southland
Crew #2 JHAR
Coached by: Evan France & Kevin Flutey
  • Click to expand crew ⇨
STHI strip STHI
STHI
Otago
Crew #2 STHI
Coached by: James Haig
  • Click to expand crew ⇨
VILL strip VILL
VILL
Canterbury
Crew #1 VILL
Coached by: Kevin Meates
  • Click to expand crew ⇨
STKV strip STKV
STKV
Otago
Crew #1 STKV
Coached by: Owen Gould
  • Click to expand crew ⇨
CROM strip CROM
CROM
Otago
Crew #2 CROM
Coached by: Maude O'Connell
  • Click to expand crew ⇨
AVSG strip AVSG
AVSG
Canterbury
Crew #2 AVSG
Coached by: Tim Hopkins & Kendal Everest
  • Click to expand crew ⇨
STMG strip STMG
STMG
Canterbury
Crew #1 STMG
Coached by: Trudy Keys
  • Click to expand crew ⇨
CROM strip CROM
CROM
Otago
Crew #1 CROM
Coached by: Maude O'Connell
  • Click to expand crew ⇨
A Final
gold medal
MLBB strip MLBB
MLBB
Marlborough
Crew #1 MLBB
Coached by: John Robinson & Bob Gilchrist
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
TIMB strip TIMB
TIMB
Canterbury
Crew #30 TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
CBHS strip CBHS
CBHS
Canterbury
Crew #1 CBHS
Coached by: Sophie Gilchrist & Liam Smith
  • Click to expand crew ⇨
 
NELB strip NELB
NELB
Marlborough
Crew #1 NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Joe Bennion
  • Click to expand crew ⇨
 
TWIZ strip TWIZ
TWIZ
Canterbury
Crew #1 TWIZ
Coached by: Scott Aronsen
  • Click to expand crew ⇨
 
WAKA strip WAKA
WAKA
Southland
Crew #1 WAKA
Coached by: Andrew Jolly
  • Click to expand crew ⇨
 
MLBB strip MLBB
MLBB
Marlborough
Crew #2 MLBB
Coached by: John Robinson & Bob Gilchrist
  • Click to expand crew ⇨
 
NELB strip NELB
NELB
Marlborough
Crew #3 NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Joe Bennion
  • Click to expand crew ⇨
B Final
WAKA strip WAKA
WAKA
Southland
Crew #2 WAKA
Coached by: Andrew Jolly
  • Click to expand crew ⇨
NELB strip NELB
NELB
Marlborough
Crew #2 NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Joe Bennion
  • Click to expand crew ⇨
BURN strip BURN
BURN
Canterbury
Crew #1 BURN
Coached by: Fergus Vickers
  • Click to expand crew ⇨
CROM strip CROM
CROM
Otago
Crew #1 CROM
Coached by: Maude O'Connell
  • Click to expand crew ⇨
CASH strip CASH
CASH
Canterbury
Crew #2 CASH
Coached by: Chris Everitt & Milly Van Dam
  • Click to expand crew ⇨
CASH strip CASH
CASH
Canterbury
Crew #1 CASH
Coached by: Chris Everitt & Milly Van Dam
  • Click to expand crew ⇨
JMCG strip JMCG
JMCG
Otago<