You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: S.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Dylan Davis & Lauren Gibb
|
||||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
||||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Bendemeer Bay
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
||||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Jack McLaughlan & Thomas Ryan
|
||||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Joe Bennion
|
||||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Joe Young & Hayden Soper
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#3
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Muir
|
||||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Dylan Davis & Lauren Gibb
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Waipahihi
|
||||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
||||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Jack McLaughlan & Thomas Ryan
|
||||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#3
SHIR
Coached by: Daniel McDowell & McGregor Best
|
||||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
||||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Ivan Docherty
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Jack McLaughlan & Thomas Ryan
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Dylan Davis & Lauren Gibb
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Waipahihi
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: Daniel McDowell & McGregor Best
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
Coached by: Alex Coulthard
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Maysie Scott & Bradley Leydon
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Joe Young & Hayden Soper
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Jack McLaughlan & Thomas Ryan
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#2
STKV
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
KHSD
KHSD
Otago |
Crew
#2
KHSD
Coached by: Hayden George
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Bendemeer Bay
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Joe Bennion
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#3
SHIR
Coached by: Daniel McDowell & McGregor Best
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Ngatoto
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#2
NELB
Coached by: Hamish Tomlinson
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Daniel McDowell & McGregor Best
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Nathan Luff & Jimmy Healey
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Dylan Davis & Lauren Gibb
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#3
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Muir
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#2
CBHS
Coached by: Maysie Scott & Bradley Leydon
|
|||
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#1
BAYF
Coached by: Gareth Vaughan & Denzell Christian
|
|||
Entity
KHSD
KHSD
Otago |
Crew
#1
KHSD
Coached by: Hayden George
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#2
CHCO
Coached by: Jimmy Healey & Nathan Luff
|
Social