Day sheets: S.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2023 S.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 10th March 2023
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 11th March 2023
Race 98 (Q) @ 11:30: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#2
CBHS
Coached by: Tim Osmers & Josh Dolan, Scott Shackleton
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Dylan Davis & Millie Davenport
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: David Knight & Daniel McDowell
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Thomas Ryan
|
|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Matt Jenkins
|
Race 99 (R) @ 11:35: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#3
SHIR
Coached by: David Knight & Daniel McDowell
|
|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Tim Osmers & Josh Dolan, Scott Shackleton
|
|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Matt Straker & Ethan Alderlieste
|
|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Pedro Figueira
Boat: No name Lazlo large
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Molly Meates & Phoebe Collier
|
|
Entity
KHSD
KHSD
Otago |
Crew
#1
KHSD
Coached by: David Hanan
|
Race 100 (S) @ 11:40: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Ben Wright
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: David Knight & Daniel McDowell
|
|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#46
CASH
Coached by: Matt Allen & Joe Young
|
|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Dale Maher
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Thomas Ryan
|
|
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Malcolm McIntyre & Tony O'Connor, Nathan Luff
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 12th March 2023
Race 182 (K) @ 10:54: B Final | ||
---|---|---|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Ben Wright
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Thomas Ryan
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Molly Meates & Phoebe Collier
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Thomas Ryan
|
|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#2
CBHS
Coached by: Tim Osmers & Josh Dolan, Scott Shackleton
|
|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Matt Jenkins
|
|
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Malcolm McIntyre & Tony O'Connor, Nathan Luff
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#3
SHIR
Coached by: David Knight & Daniel McDowell
|
Race 183 (L) @ 10:58: A Final | ||
---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Dale Maher
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Pedro Figueira
Boat: No name Lazlo large
|
|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#46
CASH
Coached by: Matt Allen & Joe Young
|
|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Tim Osmers & Josh Dolan, Scott Shackleton
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: David Knight & Daniel McDowell
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: David Knight & Daniel McDowell
|
Social