You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009.
Results: Mainland Inter-provincial Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#2
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#3
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#3
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#2
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Coached by: Tim Hopkins & Leon Barrowcliffe
|
|||
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Coached by: Lauren Gibb & Dylan Davis
|
|||
Entity
WKX
WKX
Waikato |
Crew
#1
WKX
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
AUX
AUX
Auckland |
Crew
#1
AUX
Coached by: Kirsty Dunhill
|
|||
Entity
MAX
MAX
Marlborough |
Crew
#1
MAX
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#2
CAX
Coached by: Leon Barrowcliffe & Tim Hopkins
|
|||
Entity
WEX
WEX
Wellington |
Crew
#1
WEX
Coached by: Connor Burns & Nathan Wallace
|
|||
Entity
BPX
BPX
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPX
Coached by: Simon Aubery
|
|||
Entity
SOX
SOX
Southland |
Crew
#1
SOX
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPX
BPX
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPX
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Coached by: Leon Barrowcliffe & Tim Hopkins
|
|||
Entity
SOX
SOX
Southland |
Crew
#1
SOX
Coached by: John Morrison
|
|||
Entity
WKX
WKX
Waikato |
Crew
#1
WKX
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Coached by: Lauren Gibb & Dylan Davis
|
|||
Entity
AUX
AUX
Auckland |
Crew
#1
AUX
Coached by: Tobias Rudkin
|
|||
Entity
MAX
MAX
Marlborough |
Crew
#1
MAX
|
|||
Entity
ECX
ECX
East Coast |
Crew
#1
ECX
Coached by: Luke McKenzie
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Coached by: Tim & Leon
|
|||
Entity
WKX
WKX
Waikato |
Crew
#1
WKX
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#2
CAX
|
|||
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Coached by: Lauren Gibb & Dylan Davis
|
|||
Entity
WKX
WKX
Waikato |
Crew
#2
WKX
Coached by: Anna Delong
|
|||
Entity
MAX
MAX
Marlborough |
Crew
#1
MAX
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#3
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#2
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#3
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#2
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Coached by: Leon & Tim
|
|||
Entity
WTX*
WTX*
Whanganui |
Crew
#1
WTX*
Composite crew. Coached by: Dan McSweeny & Jess Turfrey
|
|||
Entity
BPX
BPX
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPX
Coached by: Mark Freeman
|
|||
Entity
WKX
WKX
Waikato |
Crew
#1
WKX
Coached by: Anna Delong
|
|||
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Coached by: Lauren Gibb & Dylan Davis
|
|||
Entity
ECX
ECX
East Coast |
Crew
#1
ECX
Coached by: Luke McKenzie
|
|||
Entity
SOX
SOX
Southland |
Crew
#1
SOX
Coached by: John Morrison
|
|||
Entity
WEX
WEX
Wellington |
Crew
#1
WEX
Coached by: Jessica Turfrey & Michelle Munro
|
|||
Entity
MAX
MAX
Marlborough |
Crew
#1
MAX
|
|||
Entity
AUX
AUX
Auckland |
Crew
#1
AUX
Coached by: Michael Smyth
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AUX
AUX
Auckland |
Crew
#2
AUX
Coached by: Caspar Hammond
|
|||
Entity
SOX
SOX
Southland |
Crew
#2
SOX
Coached by: John Morrison
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#4
CAX
Coached by: Leon & Tim
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Coached by: Leon & Tim
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#3
CAX
Coached by: Alex Kennedy
|
|||
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Coached by: Lauren Gibb & Dylan Davis
|
|||
Entity
MAX
MAX
Marlborough |
Crew
#1
MAX
|
|||
Entity
AUX
AUX
Auckland |
Crew
#1
AUX
Coached by: Kirsty Dunhill
|
|||
Entity
WEX
WEX
Wellington |
Crew
#1
WEX
Coached by: Connor Burns & Nathan Wallace
|
|||
Entity
WKX
WKX
Waikato |
Crew
#1
WKX
Coached by: Blair Currie
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Coached by: Leon & Tim
|
|||
Entity
AUX
AUX
Auckland |
Crew
#1
AUX
Coached by: Kirsty Dunhill
|
|||
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Coached by: Lauren Gibb & Dylan Davis
|
|||
Entity
WKX
WKX
Waikato |
Crew
#1
WKX
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
MAX
MAX
Marlborough |
Crew
#1
MAX
|
|||
Entity
ECX
ECX
East Coast |
Crew
#1
ECX
Coached by: Luke McKenzie
|
|||
Entity
BPX
BPX
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPX
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
SOX
SOX
Southland |
Crew
#1
SOX
Coached by: David Galbraith
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AUX
AUX
Auckland |
Crew
#3
AUX
Coached by: Tobias Rudkin
|
|||
Entity
AUX
AUX
Auckland |
Crew
#2
AUX
Coached by: Tobias Rudkin
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#2
CAX
Coached by: Leon & Tim
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#2
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#2
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#3
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKX
WKX
Waikato |
Crew
#1
WKX
|
|||
Entity
WKX
WKX
Waikato |
Crew
#2
WKX
Coached by: Anna Delong
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#2
CAX
|
|||
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Coached by: Lauren Gibb & Dylan Davis
|
|||
Entity
AUX
AUX
Auckland |
Crew
#1
AUX
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
MAX
MAX
Marlborough |
Crew
#1
MAX
|
|||
Entity
SOX
SOX
Southland |
Crew
#1
SOX
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Coached by: Leon & Tim
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Coached by: Tim & Leon
|
|||
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Coached by: Lauren Gibb & Dylan Davis
|
|||
Entity
AUX
AUX
Auckland |
Crew
#2
AUX
Coached by: Caspar Hammond
|
|||
Entity
MAX
MAX
Marlborough |
Crew
#1
MAX
|
|||
Entity
WKX
WKX
Waikato |
Crew
#1
WKX
|
|||
Entity
WEX
WEX
Wellington |
Crew
#1
WEX
Coached by: Jessica Turfrey & Michelle Munro
|
|||
Entity
AUX
AUX
Auckland |
Crew
#3
AUX
Coached by: Caspar Hammond
|
|||
Entity
BPX
BPX
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPX
Coached by: Mark Elphick
|
|||
Entity
SOX
SOX
Southland |
Crew
#1
SOX
Coached by: Julie Dyer
|
|||
Entity
SOX
SOX
Southland |
Crew
#2
SOX
Coached by: John Morrison
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Coached by: Leon & Tim
|
|||
Entity
WKX
WKX
Waikato |
Crew
#1
WKX
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
BPX
BPX
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPX
|
|||
Entity
MAX
MAX
Marlborough |
Crew
#1
MAX
|
|||
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Coached by: Lauren Gibb & Dylan Davis
|
|||
Entity
SOX
SOX
Southland |
Crew
#2
SOX
|
|||
Entity
WEX
WEX
Wellington |
Crew
#1
WEX
Coached by: Connor Burns & Nathan Wallace
|
|||
Entity
SOX
SOX
Southland |
Crew
#1
SOX
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#2
CAX
Coached by: Leon & Tim
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Nathan Luff (stroke), Oliver Welch, Scott Shackleton, Flynn Watson, Charlotte Darry, Jessica Norris, Stefanie Baker-Burns, Jane Schellekens + Isabella-Hope Murray (cox)
Coached by: Tim & Leon
|
|||
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Eva Hofmans (stroke), Claudia Kinder, Manaia Butler, Hannah Matehaere, Jack Pearson, Connor Bacchus, Edwin George, Angus Kenny + Kaelin Reinsfield-Bree (cox)
Coached by: Lauren Gibb & Dylan Davis
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#6
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#4
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#3
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#5
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#2
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#2
OTX
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#3
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#2
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#4
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#5
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Coached by: Tim & Leon
|
|||
Entity
WKX
WKX
Waikato |
Crew
#1
WKX
Coached by: Anna Delong
|
|||
Entity
AUX
AUX
Auckland |
Crew
#1
AUX
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Coached by: Lauren Gibb & Dylan Davis
|
|||
Entity
MAX
MAX
Marlborough |
Crew
#1
MAX
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SOX
SOX
Southland |
Crew
#1
SOX
Coached by: John Morrison
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Coached by: Leon & Tim
|
|||
Entity
WKX
WKX
Waikato |
Crew
#1
WKX
Coached by: Anna Delong
|
|||
Entity
BPX
BPX
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPX
Coached by: Mark Freeman
|
|||
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Coached by: Lauren Gibb & Dylan Davis
|
|||
Entity
ECX
ECX
East Coast |
Crew
#1
ECX
Coached by: Luke McKenzie
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#2
OTX
Coached by: Lauren Gibb & Dylan Davis
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#2
CAX
Coached by: Leon & Tim
|
|||
Entity
SOX
SOX
Southland |
Crew
#2
SOX
Coached by: Danny Young
|
|||
Entity
BPX
BPX
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPX
Coached by: Mark Freeman
|
|||
Entity
WKX
WKX
Waikato |
Crew
#2
WKX
Coached by: Anna Delong
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Coached by: Tim & Leon
|
|||
Entity
AUX
AUX
Auckland |
Crew
#1
AUX
Coached by: Kirsty Dunhill
|
|||
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Coached by: Lauren Gibb & Dylan Davis
|
|||
Entity
WKX
WKX
Waikato |
Crew
#1
WKX
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
MAX
MAX
Marlborough |
Crew
#1
MAX
|
|||
Entity
SOX
SOX
Southland |
Crew
#1
SOX
|
|||
Entity
ECX
ECX
East Coast |
Crew
#1
ECX
Coached by: Luke McKenzie
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#2
CAX
Coached by: Leon & Tim
|
|||
Entity
AUX
AUX
Auckland |
Crew
#2
AUX
Coached by: Kirsty Dunhill
|
|||
Entity
WKX
WKX
Waikato |
Crew
#2
WKX
Coached by: Blair Currie
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#2
CAX
Coached by: Keg Newlands
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Coached by: Leon & Tim
|
|||
Entity
MAX
MAX
Marlborough |
Crew
#1
MAX
|
|||
Entity
BPX
BPX
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPX
|
|||
Entity
AUX
AUX
Auckland |
Crew
#1
AUX
Coached by: Kirsty Dunhill
|
|||
Entity
WKX
WKX
Waikato |
Crew
#1
WKX
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#3
CAX
Coached by: Leon & Tim
|
|||
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Coached by: Lauren Gibb & Dylan Davis
|
|||
Entity
WEX
WEX
Wellington |
Crew
#1
WEX
Coached by: Connor Burns & Nathan Wallace
|
|||
Entity
SOX
SOX
Southland |
Crew
#1
SOX
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#2
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#3
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#2
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SOX
SOX
Southland |
Crew
#1
SOX
Coached by: John Morrison
|
|||
Entity
BPX
BPX
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPX
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Coached by: Leon & Tim
|
|||
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Coached by: Lauren Gibb & Dylan Davis
|
|||
Entity
MAX
MAX
Marlborough |
Crew
#1
MAX
|
|||
Entity
WKX
WKX
Waikato |
Crew
#1
WKX
Coached by: Blair Currie
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#2
CAX
|
|||
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#2
OTX
Coached by: Lauren Gibb & Dylan Davis
|
|||
Entity
BPX
BPX
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPX
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
SOX
SOX
Southland |
Crew
#2
SOX
Coached by: John Morrison
|
|||
Entity
MAX
MAX
Marlborough |
Crew
#2
MAX
|
|||
Entity
WKX
WKX
Waikato |
Crew
#2
WKX
Coached by: Blair Currie
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Coached by: Lauren Gibb & Dylan Davis
|
|||
Entity
MAX
MAX
Marlborough |
Crew
#2
MAX
|
|||
Entity
WKX
WKX
Waikato |
Crew
#1
WKX
Coached by: Anna Delong
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Coached by: Leon & Tim
|
|||
Entity
WEX
WEX
Wellington |
Crew
#1
WEX
Coached by: Jessica Turfrey & Michelle Munro
|
|||
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#2
OTX
Coached by: Lauren Gibb & Dylan Davis
|
|||
Entity
MAX
MAX
Marlborough |
Crew
#1
MAX
|
|||
Entity
ECX
ECX
East Coast |
Crew
#1
ECX
Coached by: Luke McKenzie
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKX
WKX
Waikato |
Crew
#1
WKX
Coached by: Anna Delong
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Coached by: Leon & Tim
|
|||
Entity
AUX
AUX
Auckland |
Crew
#1
AUX
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Coached by: Lauren Gibb & Dylan Davis
|
|||
Entity
SOX
SOX
Southland |
Crew
#1
SOX
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPX
BPX
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPX
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
AUX
AUX
Auckland |
Crew
#1
AUX
Coached by: Kirsty Dunhill
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Coached by: Leon & Tim
|
|||
Entity
SOX
SOX
Southland |
Crew
#1
SOX
Coached by: John Morrison
|
|||
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Coached by: Lauren Gibb & Dylan Davis
|
|||
Entity
WKX
WKX
Waikato |
Crew
#1
WKX
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
MAX
MAX
Marlborough |
Crew
#1
MAX
|
|||
Entity
ECX
ECX
East Coast |
Crew
#1
ECX
Coached by: Luke McKenzie
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AUX
AUX
Auckland |
Crew
#3
AUX
Coached by: Tobias Rudkin
|
|||
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#2
OTX
Coached by: Lauren Gibb & Dylan Davis
|
|||
Entity
AUX
AUX
Auckland |
Crew
#2
AUX
Coached by: Tobias Rudkin
|
|||
Entity
MAX
MAX
Marlborough |
Crew
#2
MAX
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#2
CAX
|
|||
Entity
BPX
BPX
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPX
Coached by: Steve Finlayson
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#2
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#5
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith & Glen Sinclair
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#3
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#4
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AUX
AUX
Auckland |
Crew
#1
AUX
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
SOX
SOX
Southland |
Crew
#1
SOX
Coached by: John Morrison
|
|||
Entity
WKX
WKX
Waikato |
Crew
#1
WKX
Coached by: Anna Delong
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Coached by: Matt Allen & Joe Young
|
|||
Entity
ECX
ECX
East Coast |
Crew
#1
ECX
Coached by: Luke McKenzie
|
|||
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Coached by: Lauren Gibb & Dylan Davis
|
|||
Entity
BPX
BPX
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPX
Coached by: Mark Freeman
|
|||
Entity
WTX
WTX
Whanganui |
Crew
#1
WTX
Coached by: Dan McSweeny & Gus Scott
|
|||
Entity
WEX
WEX
Wellington |
Crew
#1
WEX
Coached by: Jessica Turfrey & Michelle Munro
|
|||
Entity
MAX
MAX
Marlborough |
Crew
#1
MAX
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AUX
AUX
Auckland |
Crew
#2
AUX
Coached by: Caspar Hammond
|
|||
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#2
OTX
Coached by: Lauren Gibb & Dylan Davis
|
|||
Entity
SOX
SOX
Southland |
Crew
#2
SOX
Coached by: Danny Young
|
|||
Entity
AUX
AUX
Auckland |
Crew
#3
AUX
Coached by: Caspar Hammond
|
|||
Entity
MAX
MAX
Marlborough |
Crew
#2
MAX
|
|||
Entity
ECX
ECX
East Coast |
Crew
#2
ECX
Coached by: Luke McKenzie
|
|||
Entity
WTX*
WTX*
Whanganui |
Crew
#2
WTX*
Composite crew. Coached by: Dan McSweeny & Jess Turfrey
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Jan Brosnahan (stroke), Bridget McArthur, Meredith Peddie, Heather Breen, Kelvin Maker, Chris Brooks, Wayne Gloag, Quentin Annan + Kaelin Reinsfield-Bree (cox)
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith & Glen Sinclair
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Stuart Wade (stroke), Theodore Hudson, Dominic Mahoney, Andreas Giannakogiorgos, Kirsty Mahoney, Tanja McDonald, Megan Johnston, Sarah Middleditch + Chas Todhunter (cox)
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#2
CAX
Ian Macbeth (stroke), Blair Clatworthy, Brendon Ross, Matthew Sutherland, Alanna Ross, Vicki Dent, Kathryn Sutherland, Vannessa Felix + Paul Middleditch (cox)
Masters grade: Open (27+)
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith & Glen Sinclair
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#2
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#7
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#8
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#4
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#9
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#10
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#6
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#5
CAX
Masters grade: Open (27+)
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Bridget McArthur (stroke), Heather Breen, Imogen Coxhead, Jan Brosnahan, Karin Tierney, Maude O'Connell, Meredith Peddie, Robyn Cameron + Ella Hansen (cox)
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Kirsty Mahoney (stroke), Tanja McDonald, Vicki Dent, Kathryn Sutherland, Sarah Middleditch, Megan Johnston, Alanna Ross, Vannessa Felix + Anne Arndt (cox)
Masters grade: Open (27+)
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTX
OTX
Otago |
Crew
#1
OTX
Simon Smith (stroke), Greg McLaughlin, Kelvin Maker, Chris Brooks, Kahn Cawte, Nicholas Bailey, Wayne Gloag, Quentin Annan + Kaelin Reinsfield-Bree (cox)
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
CAX
CAX
Canterbury |
Crew
#1
CAX
Stuart Wade (stroke), Theodore Hudson, Dominic Mahoney, Andreas Giannakogiorgos, Brendon Ross, Matthew Sutherland, Ian Macbeth, Blair Clatworthy + Megan Walklin (cox)
Masters grade: Open (27+)
|
Social