Day sheet: Wellington Provincial Champs
This is the day sheet for the 2015 Wellington Provincial Championships.
click a filter below to remove it
Saturday, 31st January 2015
Race A @ 09:00: Event 1, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
Race B @ 09:10: Event 2, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
Race C @ 09:20: Event 3, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Ray Hamilton
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
Race E @ 09:30: Event 3, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
Race F @ 09:35: Event 4, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Zak Targett (stroke), Mason Pendrous, Cam Sisson, Blake Sieverts, Fred Beaumont, George Fyfe, Theo Beaumont, Aaron Mody + Alexander Bryan (cox)
Coached by: Garry Maude
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
James Budge (stroke), Theo Holst, Tim Newell, David Ash, Rory Tarpley, Jack Allen-Russell, Peter Te Paa, Adam Smith + Theo Barber (cox)
Coached by: Kerry Wilkins
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Ricky Kiddle (stroke), Zane Goggin, Josh Dray, Adam Hill, Oscar McClelland, Tim Hall, Laurence McKnight, Ben Wilkins + Torr Hosking Berge (cox)
Coached by: Kerry Wilkins
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Edward White-Yule (stroke), Shannon Lucas, Ollie Galvin, Josh Turchie, Kian Foulkes, Sam Mycock, Abe Wyles, Seamus Durkin + Sampson Mollan (cox)
Coached by: Nikki Cryer & Josh Williams
|
Race G @ 09:45: Event 5, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
|
Race H @ 09:55: Event 6, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#6
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
|
Race I @ 10:00: Event 6, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#7
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
Race J @ 10:05: Event 7, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: David Carr-Smith
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
Race K @ 10:10: Event 7, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
Race L @ 10:15: Event 8, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#8
STAC
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#6
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Alan Greer
|
Race M @ 10:20: Event 8, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Alan Greer
|
Race N @ 10:25: Event 8, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Ray Hamilton
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#7
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
Race O @ 10:30: Event 9, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
Race P @ 10:30: Event 9A, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
no crew listed
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Alan Greer
|
Race Q @ 10:40: Event 10, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#6
STAC
Coached by: Garry Maude
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Coached by: Garry Maude
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
Race R @ 10:45: Event 10, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#8
STAC
Coached by: Nikki Cryer & Josh Williams
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#7
STAC
Coached by: Nikki Cryer & Josh Williams
|
Race S @ 10:55: Event 11, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
Race T @ 11:05: Event 11A, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
Race U @ 11:15: Event 12, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: David Carr-Smith
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
Race V @ 11:20: Event 12, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: David Carr-Smith
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
Race W @ 11:30: Event 13, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#6
STAC
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
Race X @ 11:35: Event 13, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
Race Y @ 11:40: Event 14, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Jesse Di Benedetto
|
Race A @ 11:50: Event 15, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Andrew Loveard (stroke), Connor Moore, Ben Strowger-Turnock, Matthew Johnson, Thomas Bramley, Ricky Kiddle, Zach Hough, Zane Goggin + James Dunne (cox)
Coached by: Kerry Wilkins
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Henry Horwood Verstappen (stroke), Tristan Cotter, George McIntyre, James Nicholas, James Budge, Theo Holst, Tim Newell, David Ash + Ben Wilkins (cox)
Coached by: Kerry Wilkins
|
Race B @ 12:00: Event 16, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Ray Hamilton
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#7
STAC
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#6
STAC
|
Race C @ 12:05: Event 16, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Alan Greer
|
Race D @ 12:10: Event 17, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
Race E @ 12:20: Event 17A, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Alan Greer
|
Race F @ 12:30: Event 18, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Jesse Di Benedetto
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Coached by: Jesse Di Benedetto
|
Race G @ 12:35: Event 18, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Rebecca MacPherson (stroke), Henrietia Fisher, Sarah Bagley, Taylor Nicholson + Ilean Shadbolt (cox)
Coached by: Roy Pickard & Olive MacIntosh Oakley
|
Race H @ 12:45: Event 19, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
Race I @ 12:55: Event 20, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#6
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
Race J @ 13:00: Event 20, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#8
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#7
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
Race K @ 13:10: Event 21, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Madeline Barker (stroke), Madi Antipas, Zara Simpson, Grace Washington, Liv McKenzie, Brooke Gordon, Paige Friend, Abby Julian + Kate Molony (cox)
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Nina Lawrence (stroke), Evie Howard, Sarah Manners, Hannah Hodgkinson, Emily Bridgland, Rosa Buxton, Kim Estall, Zoe Smith + Isabella Finlay (cox)
Coached by: Ray Hamilton
|
Race L @ 13:20: Event 22, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#6
STAC
Coached by: Nikki Cryer & Josh Williams
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
Race M @ 13:25: Event 22, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Coached by: Nikki Cryer & Josh Williams
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
Race N @ 13:35: Event 23, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
Race O @ 13:45: Event 23A, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
Race P @ 13:55: Event 24, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Bella Standring (stroke), Annabelle Treacy, Macy Toovey, Laura Turner, Zoe Coventry, Charlotte Leslie, Ellen Wilson-Hill, Brooke Cederwall + Ellie Manners (cox)
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Ariella de Mayo (stroke), Sophie Oliver, Sarah Ramsay, Saama Dias, Niva Sheehan, Milly Langston, Kathryn Curtis, Holly Braddock + Belle Wang (cox)
Coached by: Jesse Di Benedetto
|
Race Q @ 14:10: Event 25, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Ray Hamilton
|
Race R @ 14:15: Event 25, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#6
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Ray Hamilton
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#7
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
Race S @ 14:25: Event 26, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
Race T @ 14:30: Event 26, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Garry Maude
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Nikki Cryer & Josh Williams
|
Race U @ 14:40: Event 27, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Marina Malaponti (stroke), Nina Smolnicki, Bella Cordwell, Stella Hudson, Ciara Flynn, Meg Crowley, Phoebe Stallman, Kate Johnson + Hannah McMullan (cox)
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Zara Simpson (stroke), Madi Antipas, Caitlin Grice, Bianca van Dyke, Izzy Paotonu, Grace Washington, Madeline Barker, Brooke Gordon + Lucy Rhodes (cox)
Coached by: Alan Greer
|
Race V @ 14:50: Event 28, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: David Carr-Smith
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
Race W @ 15:00: Event 29, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Jesse Di Benedetto
|
Race X @ 15:05: Event 29, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Coached by: Jesse Di Benedetto
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
Race Y @ 15:10: Event 29, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Alan Greer
|
Race Z @ 15:20: Event 30, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Lucas Toovey (stroke), Connor Moore, Andrew Loveard, Fergus Murray, Harry Beasley, Ben Strowger-Turnock, Matthew Johnson, Thomas Bramley + Liam Stevens (cox)
Coached by: Kerry Wilkins
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Social