You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2019, 2018, 2015, 2013, 2011, 2011, 2010, 2008.
Results: Wellington Provincial Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
|
|||
Entity
HOR*
HOR*
Wellington |
Crew
#1
HOR*
Composite crew. Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Wilkins
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Rex Jones
Boat: Sectare Fidem
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
WELC
[ONSL]
Coached by: Joshua Clark
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Wilkins
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#3
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald & Angela Holgate
Boat: Haumia
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#5
STAC
[SCOT]
Maxwell Kingston (stroke), Lachlan Pennington, Matthew Keddell, Archie Parker + Solomon Beverley (cox)
Coached by: Jessica Turfrey
Boat: Midnight
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Wilkins
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Mira
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
WELC
[ONSL]
Coached by: Angus Todd
Boat: Kio
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#4
STAC
[SCOT]
Coached by: Jessica Turfrey
Boat: Hudson
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Peter Craig
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
Boat: Swift 1
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: Jessica Turfrey
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
WELC
[SPTW]
Coached by: Rex Jones
Boat: Red Rocks
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
WELC
[SPTW]
Coached by: Rex Jones
Boat: Rona
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Wilkins
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#4
WELC
[SPTW]
Coached by: Rex Jones
Boat: Mahi Tahi
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#4
STAC
[SCOT]
Coached by: Jessica Turfrey
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#3
WELC
[SPTW]
Coached by: Rex Jones
Boat: Ruby Leverington
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Wilkins
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
Boat: Tureis
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
WELC
[SAMU]
Coached by: Jamie Fitzgerald
Boat: unnamed
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Nick Teare & Jonathan Debbage
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Pyxis
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Coached by: Seth Peake
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#3
WELC
[SAMU]
Coached by: Jamie Fitzgerald
Boat: Richmond
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Seth Peake
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
WELC
[SAMU]
Coached by: Jamie Fitzgerald
Boat: Mahina
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
POR*
POR*
Wellington |
Crew
#1
POR*
Rhys Evans (stroke), Jack Jenkins, Christopher Dyer, Gordon Milne, Lochlan Jackson, Luca Mitchell, Harrison White, Jack Hall + Connor Sheffield (cox)
Composite crew. Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
WELC
[ONSL]
Cohen Budden (stroke), Lee Cooper, Max Bisley, Patrick Gilhooly, Daniel Horner, Nate Heath, Adam Li, Jasper Tuckey + Noah Dome (cox)
Coached by: William Fahey
Boat: Wellington
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Joshua Pomfret (stroke), Edward McDonald, Ollie Wiig, Oscar Hearfield, Lucas McDonald, Tom Ward, Ollie Nelson, Charlie Hercus + Rhys Griffiths (cox)
Coached by: Caleb Meijer & Ari Palsson
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Phoenix
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
Boat: Gemini SLR
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Coached by: Nathan Wallace
Boat: Maia
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Gemini
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
PETC
[HTVH]
Coached by: Andrew Bird
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Waghorn & George Murray
Boat: Wilkins
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#4
STAC
[SCOT]
Fynn Jones-Rawstorne (stroke), Oscar Preuss, Lachlan Horne, Maxwell Kingston + Solomon Beverley (cox)
Coached by: Jessica Turfrey
Boat: Midnight
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#3
WELC
[SPTW]
Coached by: Rex Jones
Boat: Sectare Fidem
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Mira
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
WELC
[ONSL]
Coached by: Angus Todd
Boat: Kio
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#3
WELC
[ONSL]
Coached by: Angus Todd
Boat: Rona
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#4
WELC
[ONSL]
Coached by: Angus Todd
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
WELC
[SAMU]
Coached by: Jamie Fitzgerald
Boat: Ruby Leverington
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
PORC
[AOTE]
Coached by: Nick Teare & Jonathan Debbage
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Grace Rowan (stroke), Gracie Marshall-McCaskey, Stevie Shipman, Maddie Wellington + Elizabeth Kersey (cox)
Coached by: Berny Fischer
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Sarah Houston-Eastergaard
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Sarah Houston-Eastergaard
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Nick Teare
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Mereana Taylor & Rose Holden
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
WELC
[ONSL]
Coached by: Rose Holden & Ana Dudley
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Berny Fischer
Boat: Orion
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#5
STAC
[SCOT]
Coached by: Emma Phelps
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Mereana Taylor & Rose Holden
Boat: Mahina
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: Mereana Taylor & Jamie Fitzgerald
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Emma Bagrie (stroke), Ella Barr, Ella Clements, Lilly Davis, Georgie Griffiths, Isabella McGrath, Lucy Scott, Annabelle Stirling + Emily Mora (cox)
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Hydra
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLGC]
Abbie Sutherland (stroke), Liv Pritchard, Gracie Ames, Neve Dunlop, Holly Martin, Sienna Paxton, Sienna Partridge, Sophie Jones + Sophie Bell (cox)
Coached by: Seth Peake
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Charlie Fitzgerald (stroke), Georgia Dey, Devon Farrelly, Grace Kenny, Paige Saluni, Katie Harris, Arly Chadwick, Anabelle Feltham + Kate Capie (cox)
Coached by: Jamie Fitzgerald
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Wilkins
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Wilkins
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
WELC
[ONSL]
Coached by: Joshua Clark
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
WELC
[SPTW]
Coached by: Rex Jones
Boat: Tupuola
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#4
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Wilkins
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#3
WELC
[ONSL]
Coached by: Joshua Clark
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#6
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald & Angela Holgate
Boat: Tui
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#5
WELC
[ONSL]
Coached by: Joshua Clark
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#7
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald & Angela Holgate
Boat: Waipahihi
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Caleb Meijer & Ari Palsson
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLCO]
Coached by: Caleb Meijer & Ari Palsson
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Kevin Stevenson
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Caleb Meijer & Ari Palsson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Rex Jones & William Fahey
Boat: Kahu
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
WELC
[SAMU]
Coached by: Jamie Fitzgerald
Boat: unnamed
|
|||
Entity
TAW*
TAW*
Waikato |
Crew
#1
TAW*
Composite crew. Coached by: Peter Craig
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
Boat: Izar
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Sam Wilkins (stroke), Finn Pethers-Boak, Ari Palsson, Tom Bone, Lochlan Rose, Henry Whitford Lee, Gerard Barbalich, Angus Wilson + Angela Holgate (cox)
Coached by: Chris Jones
Boat: Princess Bay
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Fynn Jones-Rawstorne (stroke), Oscar Preuss, Lachlan Horne, Lachlan Pennington, Maxwell Kingston, Archie Parker, Matthew Keddell, Ben Coull + Solomon Beverley (cox)
Coached by: Jessica Turfrey & Emma Phelps
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Jason Theobald
Boat: Steeple
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Dave Hanley
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Waghorn & George Murray
Boat: Black Boat
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#3
WELC
[ONSL]
Coached by: Joshua Clark
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#4
WELC
[ONSL]
Coached by: Joshua Clark
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
WELC
[SPTW]
Coached by: Rex Jones
Boat: Mahi Tahi
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#4
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Waghorn & George Murray
Boat: Joy Dunsheath
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#8
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#5
WELC
[ONSL]
Coached by: Joshua Clark
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#5
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Waghorn & George Murray
Boat: Tangaroa
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#7
STAC
[SCOT]
Coached by: Emma Phelps
Boat: Hudson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#7
WELC
[ONSL]
Coached by: Joshua Clark
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#6
WELC
[ONSL]
Coached by: Joshua Clark
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Lillie Beliveau (stroke), Kate Bell, Lilly Davis, Zola Kemp, Olivia Mazey, Hannah Robinson, Anna Sturgeon, Jess Sutherland + Emily Mora (cox)
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Hydra
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Nico Daly (stroke), Caitlin Revell, Meg Rongen, Ella Rongen, Nicole Olivecrona, Awatea Wallace, Mckenzie Kemp, Erinn Aspell + Lachie Wall (cox)
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Emma Drummond (stroke), Amelia Williams, Zoe Maddigan, Madeleine Dee, Sydney McLean, Zoey Kung, Peyton Loader, Erin Anderson + Liam Tuffin (cox)
Coached by: Andrew Bird
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Phoenix
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Nick Teare & Jonathan Debbage
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
WELC
[SAMU]
Coached by: Jamie Fitzgerald
Boat: Anne Field
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Gemini
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Nathan Wallace
Boat: St Marys
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Maia
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#3
WELC
[SAMU]
Coached by: Jamie Fitzgerald
Boat: Kau Point
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
WELC
[SAMU]
Coached by: Jamie Fitzgerald
Boat: Brooklyn
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#4
WELC
[SAMU]
Coached by: Jamie Fitzgerald
Boat: Lyall bay
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#5
WELC
[ONSL]
Coached by: Angus Todd
Boat: Moa
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#6
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#7
STAC
[SCOT]
Coached by: Jessica Turfrey
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#9
STAC
[SCOT]
Coached by: Jessica Turfrey
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#6
WELC
[STMW]
Coached by: Mereana Taylor
Boat: Atawhai
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Sarah Houston-Eastergaard
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
WELC
[ONSL]
Coached by: Rose Holden & Ana Dudley
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
WELC
[ONSL]
Coached by: Rose Holden & Ana Dudley
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Nick Teare
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Sarah Houston-Eastergaard
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Hunter Sowerby (stroke), Aidan Soper, Monty Holden, Edward O'Sullivan, Liam Malloy, Quinn O'Kane, William Hall, Cameron Bealing + Liam Tuffin (cox)
Coached by: Tracey Gardiner
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Hamish Hull (stroke), Hamish Wright, Caleb Mallett, Joel Dennehy, Jesse Rumball-Smith, Tom Riley, Pearse Lane, Connell Squires + Thomas Beaglehole-Smith (cox)
Coached by: Sam Wilkins
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
WELC
[SAMU]
Coached by: Jamie Fitzgerald
Boat: Anne Field
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Peter Craig
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#7
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Gemini
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
Boat: Gemini SLR
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Phoenix
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#6
STAC
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
Boat: Maia
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
WELC
[SAMU]
Coached by: Jamie Fitzgerald
Boat: Brooklyn
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Jessica Turfrey & Nathan Wallace
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Pyxis
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Seth Peake
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Coached by: Jessica Turfrey
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Coached by: Seth Peake
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
WELC
[ONSL]
Coached by: William Fahey
Boat: Kahu
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Kevin Stevenson
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: Jessica Turfrey
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLCO]
Coached by: Ari Palsson & Caleb Meijer
Boat: Trappitts
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#3
WELC
[ONSL]
Coached by: William Fahey
Boat: Karaka
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Grace Rowan (stroke), Izzy Rose, Maddie Wellington, Gracie Marshall-McCaskey, Lucy Lambie, Tabia Leonhardt, Alana Johnston, Scout Childerhouse + Elizabeth Kersey (cox)
Coached by: Berny Fischer
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Amelia Lewington (stroke), Madison Badenhorst, Gabriella Saunders, Sylvie Lucas, Isla Law, Lena Waswo, Jessie Shearer, Scarlett George + Lucy Meijer (cox)
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Hayley Searancke (stroke), Xanthe Jensen, Maddi Stinson, Sophie Keene, Millie Bonifant, Arly Chadwick, Willow Elmiger, Petra McGuinness + Kate Capie (cox)
Coached by: Mereana Taylor & Jamie Fitzgerald
Boat: Wellington
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Matiu
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Waghorn & George Murray
Boat: Phil Wilson
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
Boat: Gemini SLR
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#3
WELC
[ONSL]
Coached by: Joshua Clark
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
WELC
[SPTW]
Coached by: Rex Jones
Boat: Lyall bay
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: Chris Jones
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#7
WELC
[SPTW]
Coached by: Rex Jones
Boat: Island Bay
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#5
WELC
[SPTW]
Coached by: Rex Jones
Boat: Boom Rock
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#6
WELC
[SPTW]
Coached by: Rex Jones
Boat: Tupuola
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#9
WELC
[ONSL]
Coached by: Joshua Clark
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#6
STAC
[SCOT]
Coached by: Jessica Turfrey
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#10
WELC
[ONSL]
Coached by: Joshua Clark
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#8
WELC
Coached by: Chris Jones
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Polaris
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
Boat: Johnny Johnson
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Wilkins
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Joshua Clark
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald & Angela Holgate
Boat: Haumia
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Wilkins
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
WELC
[ONSL]
Jasper Tuckey (stroke), Patrick Gilhooly, Max Bisley, Daniel Horner, Sam Harford, Nate Heath, Cohen Budden, Lee Cooper + Noah Dome (cox)
Coached by: William Fahey
Boat: Wellington
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Isaac Glennie (stroke), Ollie Wiig, Henry Jones, Tom Ward, Charlie Hercus, Miles Beaglehole, Linus Ericson, Joshua Pomfret + Asher Hansen (cox)
Coached by: Caleb Meijer & Ari Palsson
|
Social