You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2016, 2014, 2012, 2010, 2009, 2008.
Results: McLachlan Shield
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Eleanor White (stroke), Claudia Bugaud, Lesina Pereira, Georgia Tregaskis, Alice Fahey, Heather Miller, May Hodgkinson, Niccy Holdsworth + Maddie Gallagher (cox)
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (DNS)
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Josie Taggart (stroke), Ursula Crabtree, Annabelle Treacy, Sarah Neal, Sophia Marshall, Ashley Toovey, Harriet Leslie, Emmy Sullivan + Rebecca Gallaway (cox)
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st (0.0)
Crew
#1
WLGC
[STAC]
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 4th (+21.7)
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Emma Williams (stroke), Sophie McKeogh, Tatyana Kooznetzoff, Emma Wellington + Savannah Fowke-Short (cox)
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 4th (+20.7)
Crew
#2
WLGC
[STAC]
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st (0.0)
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Harriet Leslie (stroke), Zara Patete, Tatyana Kooznetzoff, Emma Williams, Piper Maaka, Sophie McKeogh, Zoe Coventry, Phoebe Pottinger + Rebecca Gallaway (cox)
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: scratched
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Josie Taggart (stroke), Ursula Crabtree, Annabelle Treacy, Sarah Neal, Sophia Marshall, Brooke Cederwall, Charlotte Leslie, Emmy Sullivan + Jasmine Paxton (cox)
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st (0.0)
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Josie Taggart (stroke), Ursula Crabtree, Annabelle Treacy, Charlotte Leslie + Savannah Fowke-Short (cox)
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 3rd (+46.6)
Crew
#2
WLGC
[STAC]
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: scratched
Crew
#1
WLGC
[STAC]
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd (+23.7)
Crew
#2
WLGC
[STAC]
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd (+11.8)
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 5th (+47.6)
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: scratched
Crew
#3
WLGC
[STAC]
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 4th (+24.4)
Crew
#2
WLGC
[STAC]
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
WLGC
[STAC]
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd (+9.8)
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Eleanor White (stroke), Claudia Bugaud, Lesina Pereira, Georgia Tregaskis, Alice Fahey, Heather Miller, May Hodgkinson, Niccy Holdsworth + Olivia Pugh (cox)
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 3rd (+20.6)
Crew
#1
WLGC
[STAC]
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd (+7.3)
Crew
#2
WLGC
[STAC]
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 4th (+21.1)
Crew
#1
WLGC
[STAC]
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: result (CANCELLED)
Crew
#3
WLGC
[STAC]
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: result (CANCELLED)
Crew
#1
WLGC
[STAC]
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#3
WLGC
[STAC]
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Emma Williams (stroke), Zara Patete, Tatyana Kooznetzoff, Emma Wellington + Savannah Fowke-Short (cox)
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Social