You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2017, 2016, 2014, 2012, 2010, 2009, 2008.
Results: McLachlan Shield
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Maeghan Casey (stroke), Caitlin Revell, Taylor Bryers, Anna Tirikatene, Louise Cameron, Emily Rampton, Alana Taggart, Unity Crabtree + Regina Custodio (cox)
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (EXC)
Crew
#2
WLGC
[STAC]
May Hodgkinson (stroke), Eleanor White, Alice Fahey, Niccy Holdsworth, Sophie McKeogh, Amy Wills, Heather Miller, Emma Douglass + Lara Hudson (cox)
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd (+27.1)
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st (0.0)
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: scratched
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Harriet Leslie (stroke), Ursula Crabtree, Piper Maaka, Sophia Marshall, Brooke Cederwall, Ashley Toovey, Emma Wellington, Tatyana Kooznetzoff + Jasmine Paxton (cox)
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
WLGC
no crew listed
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Emma Williams (stroke), Tatyana Kooznetzoff, Emma Wellington, Phoebe Pottinger + Charlotte Dunne (cox)
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (DNS)
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st (0.0)
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 1st (0.0)
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st (0.0)
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd (+1:13.7)
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: scratched
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 3rd (+28.6)
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd (+4.2)
Crew
#3
WLGC
[STAC]
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 2nd (+7.9)
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Maeghan Casey (stroke), Caitlin Revell, Taylor Bryers, Anna Tirikatene, Louise Cameron, Emily Rampton, Alana Taggart, Unity Crabtree + Regina Custodio (cox)
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd (+7.8)
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st (0.0)
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 1st
Crew
#3
WLGC
[STAC]
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 2nd
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (DNS)
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 2nd (+31.8)
Crew
#3
WLGC
[STAC]
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 1st (0.0)
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Emma Williams (stroke), Emma Wellington, Tatyana Kooznetzoff, Phoebe Pottinger + Charlotte Dunne (cox)
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st (0.0)
Crew
#3
WLGC
[STAC]
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 3rd (+13.2)
Crew
#4
WLGC
[STAC]
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st (0.0)
Social