You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2014, 2012, 2010, 2009, 2008.
Results: McLachlan Shield
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
WLCO
[STAC]
Coached by: Sam Whitburn
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Boat: Ohariu
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
ONSL
[WELC]
Boat: Haumia
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
WLCO
[STAC]
Coached by: Sam Whitburn
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
WLCO
[STAC]
Coached by: Sam Whitburn
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
ONSL
[WELC]
Coached by: Olivia Clark
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
ONSL
[WELC]
Coached by: Olivia Clark
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Annabelle Stirling (stroke), Ella Barr, Ella Clements, Lucy Pottinger, Sophia Green, Eve Lau Young, Georgie Griffiths, Georgie Pennicott + Emily Mora (cox)
Coached by: Maurice Maxwell
|
||||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Ella McLauchlan (stroke), Lucy Skogstad, Susie Peet, Jade Te Hira, Hannah Smith, Sophie McGuigan, Freya Hawker, Lila Feasey + Marama Wallace (cox)
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
QMAR
[STAC]
Poppy Melville (stroke), Nova Douglas, Ruby Lovell, Isabelle van der Wilt, Christianna Focas, Isabel Haupt, Emily Day, Mila Bowling + Kate Charteris (cox)
Coached by: Jenn Zaslona
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
SAMU
[WELC]
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Ruby Leverington
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: Paul Smart
Boat: Rona
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Ella Pudney & Brooke Cederwall
|
||||
Entity
STMW
STMW
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
STMW
[WELC]
Coached by: Kim O'Neill & Mereana Taylor
Boat: Weka
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STMW
STMW
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
STMW
[WELC]
Coached by: Kim O'Neill & Mereana Taylor
Boat: Kio
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
ONSL
[WELC]
Coached by: Paul Smart
Boat: Weka
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Coached by: Ella Pudney & Brooke Cederwall
|
||||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
SAMU
[WELC]
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Te Aro
|
||||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
SAMU
[WELC]
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Karori
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: Jason Theobald
Boat: Ngatoto
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
ONSL
[WELC]
Coached by: Jason Theobald
Boat: Waipahihi
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
ONSL
[WELC]
Coached by: Jason Theobald
Boat: Matiu
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Ella Pudney & Brooke Cederwall
|
||||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Kea Ward
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith
|
||||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
SAMU
[WELC]
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Richmond
|
||||
Entity
STMW
STMW
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
STMW
[WELC]
Coached by: Kim O'Neill & Mereana Taylor
Boat: St Marys
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: Georgia Henderson
Boat: Kahu
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
QMAR
[STAC]
Coached by: Kea Ward
|
||||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#2
WEGC
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith
|
||||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
SAMU
[WELC]
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Sunshine
|
Division 3 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
WLGC
[STAC]
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
WLGC
[STAC]
Coached by: Maurice Maxwell
|
||||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
SAMU
[WELC]
Catherine Rombel (stroke), Thea Olney Boyd, Olive Mitchell, Matilda Rumball-Smith + Emma Holden (cox)
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Mahina
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
QMAR
[STAC]
Coached by: Jenn Zaslona
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Ella Pudney & Brooke Cederwall
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
QMAR
[STAC]
Coached by: Roy Pickard
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: Paul Smart
Boat: Ngatoto
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
WLCO
[STAC]
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
WLCO
[STAC]
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
WLCO
[STAC]
Coached by: Sam W, Sam W Sam W
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: Jason Theobald
Boat: Haumia
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Maurice Maxwell
|
||||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
QMAR
[STAC]
Ruby Lovell (stroke), Isabelle van der Wilt, Rosa Vandermolen, Nova Douglas + Charlotte-Jane Mears (cox)
Coached by: Jenn Zaslona
|
||||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Fa'au'uga Muaiava (stroke), Inano-Rose Araiti-Wilson, Zara Evans, Lovisa Pennington + Jemma Piper (cox)
Coached by: Kim O'Neill & Mereana Taylor
|
||||
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
||||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
SAMU
[WELC]
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Richmond
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Coached by: Maurice Maxwell
|
||||
Entity
STMW
STMW
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
STMW
[WELC]
Coached by: Kim O'Neill & Mereana Taylor
Boat: Sunshine
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
QMAR
[STAC]
Coached by: Jenn Zaslona
|
||||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#2
WEGC
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
WLCO
[STAC]
Coached by: Sam Whitburn
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Boat: Ngatoto
|
||||
Entity
KAPI
KAPI
Wellington
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
KAPI
[PORC]
Coached by: Jono Debbage
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
WLCO
[STAC]
Coached by: Sam Whitburn
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
WLCO
[STAC]
Coached by: Sam Whitburn
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
ONSL
[WELC]
Boat: Island Bay
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
ONSL
[WELC]
Coached by: Olivia Clark
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
WLCO
[STAC]
Coached by: Caleb Meijer & Ari Palsson
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: Olivia Clark
|
||||
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
||||
Entity
WLHS
WLHS
Wellington |
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
WLCO
[STAC]
Coached by: Caleb Meijer & Ari Palsson
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
ONSL
[WELC]
Coached by: Olivia Clark
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
WLCO
[STAC]
Coached by: Caleb Meijer & Ari Palsson
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Ella Pudney & Brooke Cederwall
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
QMAR
[STAC]
Coached by: Roy Pickard
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith
|
||||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
|
||||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
SAMU
[WELC]
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Richmond
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: Georgia Henderson
Boat: Ohariu
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Coached by: Ella Pudney & Brooke Cederwall
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
QMAR
[STAC]
Coached by: Kea Ward
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
QMAR
[STAC]
Coached by: Roy Pickard
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
QMAR
[STAC]
Coached by: Kea Ward
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
WLGC
[STAC]
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
|
||||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
SAMU
[WELC]
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Kahu
|
||||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#2
WEGC
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: Jason Theobald
Boat: Weka
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
WLCO
[STAC]
Coached by: Sam Whitburn
|
||||
Entity
AOTE
AOTE
Wellington
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
AOTE
[PORC]
Coached by: Jono Debbage
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
ONSL
[WELC]
Coached by: Jason Theobald
Boat: Te Aro
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
WLCO
[STAC]
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
WLCO
[STAC]
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
ONSL
[WELC]
Coached by: Jason Theobald
Boat: Rona
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
ONSL
[WELC]
Boat: Red Rocks
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#5
ONSL
[WELC]
Boat: Baber
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Meg Rongen (stroke), Ella Rongen, Mckenzie Kemp, Moya Mckenna, Amelia Cook, Eleanor Morrison, Alice Thompson, Lil Chapman-Myhill + Stella Sherborne (cox)
Coached by: Ella Pudney & Brooke Cederwall
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
QMAR
[STAC]
Ella Matthews (stroke), Florence Bygraves, Bianca Martin, Mia Holden, Scarlett Treadwell, Ruby Riley, Olivia Wood, Maddison Hrstich + Isabel Knight (cox)
Coached by: Kea Ward
|
||||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Ava Johnston (stroke), Kate Barham, Eloise Campbell, Lucy Boswell, Maddie Brown, Rakaia Burwell-Garratt, Sacha Munro, Georgia Lambie + Lila Feasey (cox)
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Ella Pudney & Brooke Cederwall
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: Georgia Henderson
Boat: Lyall bay
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith
|
||||
Entity
STMW
STMW
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
STMW
[WELC]
Coached by: Kim O'Neill & Mereana Taylor
Boat: Atawhai
|
||||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
|
||||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
SAMU
[WELC]
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Island Bay
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Kea Ward
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
WLGC
[STAC]
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
ONSL
[WELC]
Coached by: Georgia Henderson
Boat: Island Bay
|
||||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#2
WEGC
|
||||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
SAMU
[WELC]
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Boom Rock
|
||||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
SAMU
[WELC]
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Tui
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Maurice Maxwell
|
||||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Mereana Taylor
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Coached by: Maurice Maxwell
|
||||
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
||||
Entity
STMW
STMW
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
STMW
[WELC]
Fa'au'uga Muaiava (stroke), Inano-Rose Araiti-Wilson, Zara Evans, Lovisa Pennington + Amy O'Hagen (cox)
Coached by: Kim O'Neill & Mereana Taylor
Boat: Kahu
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
WLCO
[STAC]
Coached by: Sam Waghorn
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: Jason Theobald
Boat: Point Halswell
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
WLCO
[STAC]
Coached by: Sam Waghorn
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
ONSL
[WELC]
Coached by: Jason Theobald
Boat: Haumia
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
WLCO
[STAC]
Joe McGuinness (stroke), Jack Riley, Ben Riddell, Anthony Sheehan, Jackson Murdoch, Jacob Cook, James Hargreaves, Mia Morris + Eddie Lethbridge (cox)
Coached by: Sam Whitburn
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Luke Schicker (stroke), Oliver Southall, Jack Jordan, Sam Cooper, Guy Curry-Stanton, Ben Neville, Jamie Reardon, Oliver Mackiewicz + Isaac Living (cox)
Boat: Raroa
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
SCOT
[STAC]
Fynn Jones-Rawstorne (stroke), Lachlan Horne, Oscar Preuss, Charlie Barton, Ollie Pennington, Liam Joyce, Conner Donaldson, Lachie Bowker + Chloe Woodhall (cox)
Coached by: David Carr-Smith
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Coached by: Ella Pudney & Brooke Cederwall
|
||||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
SAMU
[WELC]
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Brooklyn
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
QMAR
[STAC]
Coached by: Kea Ward
|
||||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#2
WEGC
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith
|
Division 3 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#5
QMAR
Coached by: Kea Ward
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
QMAR
[STAC]
Coached by: Roy Pickard
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
QMAR
[STAC]
Coached by: Kea Ward
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: Georgia Henderson
Boat: Kahu
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith
|
||||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Mereana Taylor
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
WLCO
[STAC]
Coached by: Caleb Meijer & Ari Palsson
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
WLCO
[STAC]
Coached by: Caleb Meijer & Ari Palsson
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: Jason Theobald
Boat: Ngatoto
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
WLCO
[STAC]
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
|
||||
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
Coached by: Jono Debbage
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
WLCO
[STAC]
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
WLCO
[STAC]
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
|
||||
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#2
KAPI
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
ONSL
[WELC]
Coached by: Jason Theobald
Boat: Waipahihi
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Ella Pudney & Brooke Cederwall
|
||||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
QMAR
[STAC]
Coached by: Roy Pickard
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
QMAR
[STAC]
Coached by: Kea Ward
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Ella Pudney & Catherine Duffin
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
QMAR
[STAC]
Coached by: Kea Ward
|
||||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#2
WEGC
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
WLCO
[STAC]
Coached by: Sam Whitburn
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Boat: Ohariu
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
WLCO
[STAC]
Liam Partridge (stroke), Sam Cornford, Fergus Prince, Leo Kant, George Morley, George Woodman, Luke Beaglehole-Smith, Ieuan Griffiths + Max Teusse (cox)
Coached by: Caleb Meijer & Ari Palsson
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Bladon Roe (stroke), Trijal Pedneker, Sid McQueen, Oliver Cuthbert, Ben Neville, Thomas Robinson, Robbie Elwood, Sam Urlich + Hugo Montgomery (cox)
Coached by: Olivia Clark
|
Social