You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2014, 2012, 2010, 2009, 2008.
Results: McLachlan Shield
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Phoebe Wall (stroke), Mia Barr, Lucy Turnbull, Natasha Stewart, Jessie Shearer, Scarlett George, Gabriella Saunders, Lena Waswo + Lucy Meijer (cox)
Coached by: Maurice Maxwell
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st (08:17.1)
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Catherine Duffin
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st (08:42.2)
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Coached by: Seth Peake
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 5th (09:41.1)
Crew
#3
WLGC
[STAC]
Coached by: Catherine Duffin
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 4th (09:29.8)
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Seth Peake
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd (08:20.3)
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Coached by: Seth Peake
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st (08:09.1)
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Catherine Duffin
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st (08:21.4)
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Maurice Maxwell
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st (08:10.3)
Crew
#2
WLGC
Coached by: Maurice Maxwell
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd (08:30.8)
Crew
#3
WLGC
[STAC]
Coached by: Maurice Maxwell
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 3rd (09:03.1)
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Abbie Sutherland (stroke), Liv Pritchard, Neve Dunlop, Sienna Paxton, Gracie Ames, Sienna Partridge, Holly Martin, Sophie Jones + Greta Mazey (cox)
Coached by: Seth Peake
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st (08:24.3)
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Catherine Duffin
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st (08:26)
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Coached by: Catherine Duffin
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 3rd (09:04.8)
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Zola Kemp (stroke), Jess Sutherland, Anna Sturgeon, Olivia Mazey, Isabella McGrath, Kate Bell, Ella Clements, Georgie Griffiths + Tilly Duggan (cox)
Coached by: Catherine Duffin
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st (07:16.5)
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Seth Peake
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 3rd (09:12.5)
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Coached by: Seth Peake
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: scratched
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Maurice Maxwell
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st (08:21.3)
Crew
#2
WLGC
Coached by: Maurice Maxwell
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd (08:42.3)
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Catherine Duffin
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd (08:05.5)
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Coached by: Catherine Duffin
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 3rd (08:20.7)
Crew
#3
WLGC
[STAC]
Coached by: Catherine Duffin
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 4th (08:40.7)
Crew
#1
WLGC
Coached by: Seth Peake
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd (08:17.7)
Crew
#2
WLGC
Coached by: Seth Peake
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st (08:01.6)
Crew
#1
WLGC
Madison Badenhorst (stroke), Isla Law, Gabriella Saunders, Lena Waswo, Amelia Lewington, Sylvie Lucas, Jessie Shearer, Scarlett George + Isla Lees (cox)
Coached by: Maurice Maxwell
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#1
WLGC
[STAC]
Coached by: Catherine Duffin
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#2
WLGC
[STAC]
Coached by: Catherine Duffin
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd
Crew
#3
WLGC
[STAC]
Coached by: Catherine Duffin
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 3rd
Social